Sveti Oci o ...

Сале

Legenda
Poruka
67.350
Ajmo za početak
sveti oci o pušenju

Пушење је, заиста, противприродна ствар. Уста уопште нису дата човеку да би њима јео дим. Дим није хранљив, питајте кога хоћете и не помаже варење. Дисање уопште не постоји да бисмо удисали дим.

Не сме се стално јести, пушити, људски живот се не сме претворити у стално једење и пијење и пушење (иако има и таквих који скоро стално једу, пију, пуше), и ево, лукави дух је живот претворио у пушење, и од уста која треба да благодаре Господу и да Га славослове, начинио је пећ која се дими. Што лакше и мање узимаш и храну и пиће, тим тананији и лакши постаје дух.

Дуван је заслађена пилула ђавола, коју је он дао телу, кријући се иза привидне потребе, њене бесмислене похоте. Четири зла ђаво одједном чини кроз дуван: убија драгоцено време, скраћује живот, изазива најглупљу жељу и сиромашнима одузима насушну храну.

Пушећи своју цигару и удишући њен дим, усађуј у своје срце мисао да ћеш сâм једном постати вечни угарак, ако на овом свету будеш препуштен само задовољствима чулности.

Свети праведни Јован Кронштатски (†1908.)
 
Ajmo za početak
sveti oci o pušenju

Пушење је, заиста, противприродна ствар. Уста уопште нису дата човеку да би њима јео дим. Дим није хранљив, питајте кога хоћете и не помаже варење. Дисање уопште не постоји да бисмо удисали дим.

Не сме се стално јести, пушити, људски живот се не сме претворити у стално једење и пијење и пушење (иако има и таквих који скоро стално једу, пију, пуше), и ево, лукави дух је живот претворио у пушење, и од уста која треба да благодаре Господу и да Га славослове, начинио је пећ која се дими. Што лакше и мање узимаш и храну и пиће, тим тананији и лакши постаје дух.

Дуван је заслађена пилула ђавола, коју је он дао телу, кријући се иза привидне потребе, њене бесмислене похоте. Четири зла ђаво одједном чини кроз дуван: убија драгоцено време, скраћује живот, изазива најглупљу жељу и сиромашнима одузима насушну храну.

Пушећи своју цигару и удишући њен дим, усађуј у своје срце мисао да ћеш сâм једном постати вечни угарак, ако на овом свету будеш препуштен само задовољствима чулности.

Свети праведни Јован Кронштатски (†1908.)
Ne slažem se. Jednostrano mišljenje, obojeno verskom dogmom.
Istorijski je poznato da se dim koristio u medicinske svrhe.

Bolje je popovima da se drže božijih a ne svetovnih stvari. Znamo kako je bilo kad su se oni pitali (čitaj - paljenje knjiga i sl.)
 
ko hoće neka puši, svako sam odlučuje šta će raditi sa svojim organizmom ali poturati priču kako duvanski dim nije šteta je teška smejurija
za duvan kažu da nešteti nego cigarete tj prerađevine duvana.

Duvan je lekovita biljka od koje se prave razne tinkture * Rak pluća uzrokuju dodaci u industrijskim cigaretama a ne duvan * Indijanci i naši preci pušili su duvan u lulama i u „motanim“ cigaretama i nikada nisu oboleli od raka pluća.
 
za duvan kažu da nešteti nego cigarete tj prerađevine duvana.

Duvan je lekovita biljka od koje se prave razne tinkture * Rak pluća uzrokuju dodaci u industrijskim cigaretama a ne duvan * Indijanci i naši preci pušili su duvan u lulama i u „motanim“ cigaretama i nikada nisu oboleli od raka pluća.
Kako znaš da nikada nisu oboleli od raka pluća?
Mada tada se dešavalo da i od zuba umru tako da do raka nisu ni stizali.
Ne razumem što se ljudi bune protiv velikih zagadjivača vazduha kad direktno putem cigareta zagadjen vazduh udišu
 
Kako znaš da nikada nisu oboleli od raka pluća?
Mada tada se dešavalo da i od zuba umru tako da do raka nisu ni stizali.
Ne razumem što se ljudi bune protiv velikih zagadjivača vazduha kad direktno putem cigareta zagadjen vazduh udišu
nema potvrde ako ćemo zvanično, sam duvan je lekovit recimo protiv bolova.
ne mešaj prirodni duvan i čist kojeg su nekad ljudi gajili sa ovim industrijskim.
takođe i marihuana je lekovita.
sve je to od boga, samo ga ljudi iskvare
 
nema potvrde ako ćemo zvanično, sam duvan je lekovit recimo protiv bolova.
ne mešaj prirodni duvan i čist kojeg su nekad ljudi gajili sa ovim industrijskim.
takođe i marihuana je lekovita.
sve je to od boga, samo ga ljudi iskvare
Ako su lekoviti šta će zdravom čoveku duvan ili marihuana?
Poražavajuće je to što sve više i više deca se bave tim sportom, pušenje trave.
 
Ako su lekoviti šta će zdravom čoveku duvan ili marihuana?
Poražavajuće je to što sve više i više deca se bave tim sportom, pušenje trave.
ti il tvrdoglavo zastupaš o štetnosti a niko normalan ni ne kaže da cigarete nisu štetne. za duvan ti pričam, marihuana je takođe korisna za obolele od raka.
postoji upotreba i zloupotreba.jedna čašica rakije je lek, jedna flaša otrov. a ove današnje cigarete su ti ko današnje paštete
 
nema potvrde ako ćemo zvanično, sam duvan je lekovit recimo protiv bolova.
ne mešaj prirodni duvan i čist kojeg su nekad ljudi gajili sa ovim industrijskim.
takođe i marihuana je lekovita.
sve je to od boga, samo ga ljudi iskvare
Nikotin je u nekoj maloj količini potreban organizmu. Međutim, ja tu
tekstu koji si citirao vidim kritiku neprestanog pušenja. Kad bi čovek
mogao da zapali jednu ili dve cigarete dnevno, to ništa ne bi škodilo.
 
Nikotin je u nekoj maloj količini potreban organizmu. Međutim, ja tu
tekstu koji si citirao vidim kritiku neprestanog pušenja. Kad bi čovek
mogao da zapali jednu ili dve cigarete dnevno, to ništa ne bi škodilo.
nikotin izaziva zavisnost, pa i kafa, alkohol, seks, masturbacija, droga... treba imati jaku volju i biti umeren u svemu.
imao sam jednog drugara po 10-15 kafa je dnevno ispijao.
kokain izaziva veću zavisnost al ne purnja pa nikom ne smeta i niko na tv edukaciji ne priča o tome ali dave za cigarete.
 
šta misliš kakve vizije imaju proroci i odakle im. recimo otkrivenje il je sanjao il se napušio hašiša i priviđaju mu se neke ale zmajevi zmije
Ne mislim da su to bila priviđenja, već su izabrali taj način da nešto prenesu.
Kada se nešto prenese običnim rečima, pametnjakovići to iskrive. Ovako imaju
neku priču u kojoj ne znaju ni šta bi izmenili.
 

Back
Top