Ustav SFRJ iz 1974. godine - kome je i za šta trebala promena Ustava...

Ајде бре, уозбиљи се макар мало. Ти си сам то буквално оправдао.

Ne, ja bih podrzao da Srbija prva cestita Hrvatskoj na nezavisnost 1991. godine i svima ostalima ko hoce da se otcijepi. Pa da svi zive u miru i harmoniji.
 
Ne, ja bih podrzao da Srbija prva cestita Hrvatskoj na nezavisnost 1991. godine i svima ostalima ko hoce da se otcijepi. Pa da svi zive u miru i harmoniji.
Да је Србија прва честитала на независности...

Нема падежа.

Сви су се одвојили, а мира и хармоније нигде.
 
Pa nakon 10 godina ratova i krvoprolica. Ali nakon 30 g. mnogo je bolje
Што се онда нису смирили, ако је Југославија била савршена?

Ти тврдиш да је Устав био најбољи, да су сви имали сва права и да ништа није било лоше.

Откуд онда све ово?
 
Veoma je jasno definisano. 6 narodi 6 republike. Svaka republika ima pravo na otcijepljenje.

Sta vam je toliko tesko da razumijete? Stvarno ne kapiram :kafa:
И ти си сад паметан, цео свет то тумачи (правно) дал овако или онако, а чим га тумачи значи да није јасан, и сад си ти као у фазону 'шта није јасно'.
 
И ти си сад паметан, цео свет то тумачи (правно) дал овако или онако, а чим га тумачи значи да није јасан, и сад си ти као у фазону 'шта није јасно'.
Браво.

Оставља простор за разна тумачења и онда свако може да вуче на своју страну.
 
Браво.

Оставља простор за разна тумачења и онда свако може да вуче на своју страну.
Као и већина одлука где мора да се 'врда дупетом' да извинете на изразу. Исто ти је и са УН резолуцијама.
 
Више нису конститутиван народ.

Нема их.
Sada više nisu. Ali bili su te 1990-te.
Evo lijepo piše u "Božićnom" Ustavu: "...Republika Hrvatska ustanovljuje se kao nacionalna država hrvatskoga naroda i država pripadnika inih naroda i manjina, koji su njezini državljani: Srba, Muslimana, Slovenaca..."
 
Морам да признам да је ово било драстично боље, од свега претходног.

Без обзира на недостатке, вечерас су људи показали веће интересовање и уложили су више труда и напора.

Хвала @guslar1389 @АнаиванГорд и @Sin_tisućljetne_kulture на узбудљивој и интензивној расправи.

Лаку ноћ.
 
Морам да признам да је ово било драстично боље, од свега претходног.

Без обзира на недостатке, вечерас су људи показали веће интересовање и уложили су више труда и напора.

Хвала @guslar1389 @АнаиванГорд и @Sin_tisućljetne_kulture на узбудљивој и интензивној расправи.

Лаку ноћ.
Laku noć!
 
Што се онда нису смирили, ако је Југославија била савршена?

Ти тврдиш да је Устав био најбољи, да су сви имали сва права и да ништа није било лоше.

Откуд онда све ово?

Milosevic je prekrsio ustav izveo puc AB revolucijom 1989' godine da napravi Srboslaviju.
 
Морам да признам да је ово било драстично боље, од свега претходног.

Без обзира на недостатке, вечерас су људи показали веће интересовање и уложили су више труда и напора.

Хвала @guslar1389 @АнаиванГорд и @Sin_tisućljetne_kulture на узбудљивој и интензивној расправи.

Лаку ноћ.

S andjelima!
 
Sada više nisu. Ali bili su te 1990-te.
Evo lijepo piše u "Božićnom" Ustavu: "...Republika Hrvatska ustanovljuje se kao nacionalna država hrvatskoga naroda i država pripadnika inih naroda i manjina, koji su njezini državljani: Srba, Muslimana, Slovenaca..."
Припадника мањина...

Постоји разлика између конститутивног народа и националне мањине...

Срби и Хрвати су били конститутивни народи СР Хрватске, а остали су били народности (националне мањине).

Божићним уставом, Срби престају да буду уставотворан народ и постају мањина,...

--------------------------

Признајем да се нисам правилно изразио.

Требало је да напишем да су Срби престали да буду уставотворан народ... Ал ме је мрзело.

Ценим.
 
Ne, ja bih podrzao da Srbija prva cestita Hrvatskoj na nezavisnost 1991. godine i svima ostalima ko hoce da se otcijepi. Pa da svi zive u miru i harmoniji.
Ово ти је немогуће из барем два разлога.
Први ти је баш Устав 74' и баш зато што није све утаначено.
Други ти је, да се то никада не ради, и у најбољој опцији није дипломатски. Србија је мислим Црној Гори трећа честитала, али овде није само у питању овај простор већ шире. Кад први честиташ некоме што се одваја од тебе, упрошћено речено, порука је 'то сви треба да радите'. То ниједна држава на Свету не ради ( могуће да постоји неки екстреман пример). Нпр. предаја Хонг Конга од Британије Кини, али само као церемонија не као честитка.
 
Припадника мањина...

Постоји разлика између конститутивног народа и националне мањине...

Срби и Хрвати су били конститутивни народи СР Хрватске, а остали су били народности (националне мањине).

Божићним уставом, Срби престају да буду уставотворан народ и постају мањина,...

--------------------------

Признајем да се нисам правилно изразио.

Требало је да напишем да су Срби престали да буду уставотворан народ... Ал ме је мрзело.

Ценим.
Ali lijepo ti piše "pripadnika inih (drugih) naroda"...
Znači Srbi su i dalje narod u tom Ustavu iz 1990-te.
 
Ово ти је немогуће из барем два разлога.
Први ти је баш Устав 74' и баш зато што није све утаначено.
Други ти је, да се то никада не ради, и у најбољој опцији није дипломатски. Србија је мислим Црној Гори трећа честитала, али овде није само у питању овај простор већ шире. Кад први честиташ некоме што се одваја од тебе, упрошћено речено, порука је 'то сви треба да радите'. То ниједна држава на Свету не ради ( могуће да постоји неки екстреман пример). Нпр. предаја Хонг Конга од Британије Кини, али само као церемонија не као честитка.

Treba da uradi. Ako neko hoce da se otcijepa od tebe, to znaci da nije uredu sa tobom a ne njima. Isto kao medjuljudski odnosi.
 
Treba da uradi. Ako neko hoce da se otcijepa od tebe, to znaci da nije uredu sa tobom a ne njima. Isto kao medjuljudski odnosi.
Хм, па сад, ако размилиш пар минута о томе, не мора да значи да није нешто у реду до онога од кога се одвајаш, а може и да буде тако. То ти је дискутабилно. Оно што је јасно је да не иде, е сад до кога није у реду...
 

Back
Top