Ustav SFRJ iz 1974. godine - kome je i za šta trebala promena Ustava...

Пази, не могу да се сетим где сам прочитао, па не могу да тврдим колико је релевантан извор али национална мањина и етничка група нису исто. Нпр. национална мањина је она која чини више од 8 посто становништа а узгред матична држава је гранична. Дакле, на пример, Словенци би могли бити национална мањина у Аустрији уколико чине више од 8 посто укупног становништа а Хрвати или Срби не би могли јер се не граниче с Аустријом.
Опет каже, не могу да се сетим али то је нека конвенција из средине 80-их.
Не знам ко прописује цензус од 8%, али да знаш за убудуће:

- национална мањина је мањина која има матичну државу, а живи на територији друге државе;
- етничка група је мањина која нема своју државу.

Ovdje ti je najbitnije da se SFRJ definirala kao savezna država, a da su republike zapravo države koje su se ujedinile.
Браво.

Ово је сада још једно тумачење, које су увек потезали они који су хтели да се одвоје. По овом тумачењу, Југославија је настала тако што се шест република добровољно ујединило у једну већу државу. Шта то треба да значи?

Да су оне биле пре тога независне.

Кад је то било, зна ли неко?

Не знам ко прописује цензус од 8%, али да знаш за убудуће:

- национална мањина је мањина која има матичну државу, а живи на територији друге државе;
- етничка група је мањина која нема своју државу.
Могуће да си сасвим у праву. Жао ми за ово што не могу да се сетим, мораћу негде да запишем кад нешто чујем необично као оно што сам претходно навео.

Могуће да си сасвим у праву. Жао ми за ово што не могу да се сетим, мораћу негде да запишем кад нешто чујем необично као оно што сам претходно навео.
Нема везе. Само да је цивилизовано и људски.

Ovdje ti je najbitnije da se SFRJ definirala kao savezna država, a da su republike zapravo države koje su se ujedinile.

Kljucno je ,,njihovih socijalistickih republika".

Dakle narode predstavljalju njihove republike koje drze medjunarodni suverenitet/pravo.

Ovi nacionalisticki trubadori zele da prefarbaju ovo kao da su republike bile neke skrabotine na platno, a ne ozbiljne republike koje drze suverenitet i predstavlja narod.

То је Хашкимзрибунал из 30-их година 20-ог века, још за време Краљевине.

To je jedan te isti haski tribunal koji je osnovao UN ;)

Браво, али то није онај Хашки суд на који си ти прво мислио...

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Criminal_Tribunal_for_the_former_Yugoslavia

Ценим труд. Увек.

Pa nije covjece haski tribunal osnovan zbog srpskih ratnih zlocina, vec 45' g. nakon drugog svjetskog rata, za sve narode svijeta.

Kljucno je ,,njihovih socijalistickih republika".

Dakle narode predstavljalju njihove republike koje drze medjunarodni suverenitet/pravo.

Ovi nacionalisticki trubadori zele da prefarbaju ovo kao da su republike bile neke skrabotine na platno, a ne ozbiljne republike koje drze suverenitet i predstavlja narod.
Рекао си да ти чојство не дозвољава да вређаш...

Но нема везе... Нико није ни рачунао...

Елем, народ је носилац суверенитета. Устав каже да сваки народ има своју републику.

Знам да је тешко.

The ICJ is the successor of the Permanent Court of International Justice (PCIJ), which was established in 1920 by the League of Nations.
Још у време Краљевине!
Људи не читају.

Систем расправе иде овако:

1. Неко је нешта написао;
2. Не знам;
3. Гугл;
4. Први линк који изађе;
5. Copy - Paste - Submit;

И тако од немила до недрага.

Људи не читају.

Систем расправе иде овако:

1. Неко је нешта написао;