Ускоро забрана пушења у јавним просторијама

Hej, pa postoje i ovde zabrane pušenja, tačno se zna gde sme a gde ne sme... i to su solidne zabrane, uopšte nije potrebno nešto rigoroznije. Samo što se ovih, postojećih, niko ne pridržava. U tome je problem. Mada, meni i nije neki problem, zabole me.

to i kazem,mi bi sve neki red,rad,disciplina,a niko se toga ne pridrzava i svi se bune.Nije kriv narod vec vlast sto zakon koji se donese i nije zakon ako se ne primenjuje
 
A pai ovo... mesto na koje sam otišla da radim, preko omladinske... puno je ljudi pred penzijom, kojih najjača firma u zemlji (okej, možda grešim ali nije ni fora u firmi koliko u vlasniku) želi da se otarasi, nakon što je pokupovala objekte u kojima su radili. I oni sad rade za neku bednu siću, neki staž kao, neku penziju koja ni na šta neće ličiti. Prvo što pomisliš, kad ih vidiš da se pridržavaju radnog vremena, pravila, i kad ih vidiš da rade pošteno je: jeste li poudeli? :eek:

Poniženi i sjebani pod stare dane, oni treba da poštuju pravila, a nemaju za grejanje nego otplaćuju cele godine i žive na jeftinim salamama i paštetama...

Toga u evropi, koja poštuje pravila, verovatno nema..... bar ne u toj meri. Ista priča za automobile. Lako je njima da ne voze krševe, kada imaju para da kupe bolji automobil, i kada je kod njih taj bolji automobil duplo jeftiniji nego ovde.

Pa, pre nego što ospemo drvlje i kamenje po narodu, sami po sebi, bolje da pomislimo na razloge... nismo mi tolko nekulturan i bezobrazan narod, nikad bili. Samo siromašan.
 
Koliko znam, tamo je vec i krv pala zbog toga.

Da se ne lazemo..duvan nije lekovit.:mrgreen:, Sto rece jedan lekar " Nece svi koji puse da obole od karcinoma grla,ali kod mene na odelenju svi koji imaju karcinom grla su pusaci".

Ipak..protiv sam zabrana bilo koje vrste..posebno u kaficima i restoranima..:)

Што сте се ухватили баш за карцином грла и плућа, од толиких карцинома и осталих болештина?
Уклапа се у кампању?!
 
Што сте се ухватили баш за карцином грла и плућа, од толиких карцинома и осталих болештина?
Уклапа се у кампању?!

Bas se pitam zasto i kakve veze imaju cigare sa karcinomom grla i pluca?mora da je zbog kampanje,ne vidim drugu vezu:think:
 
Ovo zvuči kao da predlažeš strožije sankcije :neutral:

ma ne,vec ako maloletnici ne mogu da kupuju cigare onda neka tako i bude,a ko proda maloletniku lepo neka se kazni,ako neko pusi u prostoriji gde je zabranjeno neka se kazni nadlezan za tu prostoriju(ako je u pitanju restoran,hotel...)samo da se primenjuje zakon,da postoji kontrola koja ce voditi racuna o tome.
 
Pa da. Kada su u turskoj, što ne i ovde? :lol:

A što da?

pa da ti pokušam smisleno odgovoriti zašto da
prvo, ovde je već sasvim pristojno apsolvirano da je pušenje izuzetno štetno, lično, mene zabole dal ti dnevno popušiš 1, 11 ili 111 cigareta, dok mene sa tim smradom ne truješ...
nadalje, ako ja sam sebe ne želim da trujem, zašto da me ti truješ..tvoj problem ovisnosti od nikotina je samo tvoj, zašto bi bio i nas ostalih nepušača,
nadalje, pored zdravstvenog, tu je i problem smrada, ja recimo nisam lud za tim da mi košulje i sakoi smrde na duvan, kao da sam spavao u kafani, ali tu blagodet imam od vas revnosnih pušača kojima je ladno/vruće, pa ne otvaraj...

a ovaj primer sa ajvarom je toliko debilan, da nemam reči, ako se ja trujem ajvarom, trujem se samo ja, kakve veze imaš ti sa mojim trovanjem
 
kod nas od cega god da se krene ne valja nam,uvek se nesto zalimo.Ne volimo promene,bojimo se goreg pa bismo da ostane tako kako je jer nismo navikli na bolje

Ženo božija država treba da stvori uslove pa tek onda da propisuje, nemoj biti smešna sa tim tvojim promenama koje ne rešavaju problem.
Problem je u zagađenom vazduhu , sumporu i olovu u gorivu i u zamahu duvanske industrije ne u pušačima. Država da ima nameru (ozbiljnu) redukovala bi duvansku industriju zajedno sa cenom cigareta i pojača la bi preventivu, a šta ona radi, stimulira duvandžije cenom i izborom, smešno bre
 
Poslednja izmena:
npr.gradonacelnik Beograda je najavio da ce zabraniti prodaju alkohola po trafikama,a trafika koja to uradi kaznice se zatvaranjem na par dana,ali ja ne verujem da ce doci do tako necega jer je drzavi u interesu da se pusi,pije,da se sto vise vezujemo za neke navike na kojima ce oni zaradjivati tako da mislim da od ove zabrane nece biti nista,jer je nemoguce zabraniti,losa im je ideja.Samo treba planirati u buduce prostorije za pusace,a da nepusaci ne trpe i da se zakon kakav god da je primenjuje jer bolje i bilo kakav zakon nego nikakav.
 
Ženo božija država treba da stvori uslove pa tek onda da propisuje, nemoj biti smešna sa tim tvojim promenama koje ne rešavaju problem.
Problem je u zagađenom vazduhu , sumporu i olovu u gorivu i u zamahu duvanske industrije ne u pušačima. Država da ima nameru (ozbiljnu) redukovala bi duvansku industriju zajedno sa cenom cigareta i pojača la bi preventivu, a šta ona radi, stimulira duvandžije cenom i izborom, smešno bre

Ili ce stvoriti uslove i sprovesti to kako treba ili ce to odraditi traljavoJa kazem moj stav i sta bih ja uradila,a to sta ce vlast uraditi vec sam rekla da od te "akcije"nece nista biti,ali da se nadam da ce jednog dana stvarno da se pridje problemu i da se resi od pocetka pa do kraja.Mozda nije najveci problem,pogotovo za pusace,ali jeste problem za nepusace i za mladje za koje postoji velika verovatnoca da ce postati pusaci jer su im cigare lako dostupne i ne dozivljavaju ih kao otrov vec kao nesto cijim konzumiranjem se smatraju odraslim.
 
Bas se pitam zasto i kakve veze imaju cigare sa karcinomom grla i pluca?mora da je zbog kampanje,ne vidim drugu vezu:think:


Добро јел ти то озбиљно, мислим ти као бринеш за здравље пушача, или што је још смешније држава као
брине за здравље народа?!!!! :eek::mrgreen:
Ма дај, ту петпарачку демагогију просипај неком другом.
 
Добро јел ти то озбиљно, мислим ти као бринеш за здравље пушача, или што је још смешније држава као
брине за здравље народа?!!!! :eek::mrgreen:
Ма дај, ту петпарачку демагогију просипај неком другом.

Ne prepisuj :mrgreen:
 
Добро јел ти то озбиљно, мислим ти као бринеш за здравље пушача, или што је још смешније држава као
брине за здравље народа?!!!! :eek::mrgreen:
Ма дај, ту петпарачку демагогију просипај неком другом.

jesi procitala ceo tekst ili ti to na osnovu par postova polemises?Znas li ti uopste kakvo je moje misljenje?
 
Ili ce stvoriti uslove i sprovesti to kako treba ili ce to odraditi traljavoJa kazem moj stav i sta bih ja uradila,a to sta ce vlast uraditi vec sam rekla da od te "akcije"nece nista biti,ali da se nadam da ce jednog dana stvarno da se pridje problemu i da se resi od pocetka pa do kraja.Mozda nije najveci problem,pogotovo za pusace,ali jeste problem za nepusace i za mladje za koje postoji velika verovatnoca da ce postati pusaci jer su im cigare lako dostupne i ne dozivljavaju ih kao otrov vec kao nesto cijim konzumiranjem se smatraju odraslim.

Državi nije u interesu da smanji broj pušača zato što sa time smanjuje prodaju cigareta i svoje prihode, a sa njom guši duvansku industriju, jel ti sada jasno. Državi su važne pare ne čovek. Ovo je Srbija.
 
Državi nije u interesu da smanji broj pušača zato što sa time smanjuje prodaju cigareta i svoje prihode, a sa njome guši duvansku industriju, jel ti sada jasno. Državi su važne pare ne čovek. Ovo je Srbija.

naravno da mi je jasno,pa to sam i napisala u nekom postu,ali smatram da treba odrediti prostoriju za pusace,uvesti mere koje propagiraju zdrav nacin zivota,da cigare ne budu tako lako dostupne... i da se to postuje,to je neko moje misljenje,pusaci to ne primecuju ali nepusace taj dim gusi,smrdi,jednostavno je stetan a veliki broj ljudi kod nas su pusaci i to je veliki problem.
 

Не знам само ко кога преписује... :mrgreen:

Како они "брину" за народ, мамицу им њихову.... Која демагогија, које лупетање.:rtfm:

Шта као одеш на кафицу и не можеш да запалиш дуван, или одеш на клопу и после не можеш да запалиш!
Има 60% локала и ресторана да стави катанац.
То им је у овој држави проблем бр. 1, све су средили, само су пушачи проблем. Мајмунчине.
:evil::evil::evil:
 
Original postavio _011_ Pogledaj poruku
Како они "брину" за народ, мамицу им њихову.... Која демагогија, које лупетање.

Шта као одеш на кафицу и не можеш да запалиш дуван, или одеш на клопу и после не можеш да запалиш!
Има 60% локала и ресторана да стави катанац.
То им је у овој држави проблем бр. 1, све су средили, само су пушачи проблем. Мајмунчине.


zapali,ali na terasi,bilo gde gde neces drugog da trujes.Nije im to problem ne brini se,njima je to u interesu,sto vise pijemo i pusimo,sto vise zavisnosti manje cemo razmisljati o tome sta oni rade i jos trosimo parice na poroke i eto im sigurnog priliva novca,jos kad poskupe cigare pod izgovorom da se bore protiv takvih navika pre cemo da skupljamo za kutiju nego za hleb,ali dobro,ono o cemu sam ja pricala i htela da kazem nema veze sa zabranom vec sta bih preduzela da se smanji postotak pusaca u buducnosti.
 
A pai ovo... mesto na koje sam otišla da radim, preko omladinske... puno je ljudi pred penzijom, kojih najjača firma u zemlji (okej, možda grešim ali nije ni fora u firmi koliko u vlasniku) želi da se otarasi, nakon što je pokupovala objekte u kojima su radili. I oni sad rade za neku bednu siću, neki staž kao, neku penziju koja ni na šta neće ličiti. Prvo što pomisliš, kad ih vidiš da se pridržavaju radnog vremena, pravila, i kad ih vidiš da rade pošteno je: jeste li poudeli? :eek:

Poniženi i sjebani pod stare dane, oni treba da poštuju pravila, a nemaju za grejanje nego otplaćuju cele godine i žive na jeftinim salamama i paštetama...

Toga u evropi, koja poštuje pravila, verovatno nema..... bar ne u toj meri. Ista priča za automobile. Lako je njima da ne voze krševe, kada imaju para da kupe bolji automobil, i kada je kod njih taj bolji automobil duplo jeftiniji nego ovde.

Pa, pre nego što ospemo drvlje i kamenje po narodu, sami po sebi, bolje da pomislimo na razloge... nismo mi tolko nekulturan i bezobrazan narod, nikad bili. Samo siromašan.

Ali bogami za cigarete i hranu nema da manjka..sapun ipak mislim da je jeftinija razonoda ali ga opet ne vole preterano
 
ma ne,vec ako maloletnici ne mogu da kupuju cigare onda neka tako i bude,a ko proda maloletniku lepo neka se kazni,ako neko pusi u prostoriji gde je zabranjeno neka se kazni nadlezan za tu prostoriju(ako je u pitanju restoran,hotel...)samo da se primenjuje zakon,da postoji kontrola koja ce voditi racuna o tome.
E vi'š ja sad baš i nisam mislila onim postom da treba da se ošuri po narodu (kazne&kazne&opetkazne), jer se ovde ionako ceo život sprovodila politika kažnjavanja, i to selektivnog (zna se koga policija zaustavlja na putu), umesto da se učini nešto po pitanju uslova za život, kako bi narod bio generalno srećniji i manje se navlačio na, recimo, antidepresive i depresive i sl. što je takođe vrlo alarmantno. Ali što da ne, kaznimo apotekarku što nije znala koji lek sme da proda a koji ne sme. Tako se rešavaju problemi u zemljama u kojima se od ono malo para koje se slivaju u budžet nakrade 90%

Nismo mi, i ne bismo inače bili, toliko siromašni.

Mislim skroz je slatko što sad nema konduktera da bi prevoznik koji je inače PREPREskup uštedeo na platama, ali ja prekjuče kolima nisam mogla da prođem 10 minuta dok je on svima ponaplaćivao karte na stanici koja nije usečena. I skroz je super što postoji kontrola i sve, ali se meni i dalje ne mili da dajem onih spomenutih 6 hiljada mesečno na prevoz koji ionako ide na sat vremena, još su svi neprijatni i nadrkani jer ni sami nemaju više od 20 hiljada mesečno, ali zato firma lepo profitira i te pare odu... negde. I tako... mogu ovako do prekosutra.
 
Poslednja izmena:

Back
Top