Namazala devojčicu psećim izmetom po glavi! Nepoznata Novosađanka je zaustavila dok je šetala psa, mreže gore od besa: "Samo da je vidim, nahraniću je

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
117.168
U Fejsbuk grupi "Novosađanke" jedna korisnica podelila je nesvakidašnju situaciju koja se juče dogodila u tom gradu. Kako je objasnila, dok je trinaestogodišnja devojčica šetala psa, žena joj je pseći izmet, koji ova nije pokupila, razmazala po glavi!

RMdk9kpTURBXy8xMDczNjcxNmU1MjU1Zjg5ZDU5YmVlNTM2YzdjM2Q2Ny5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF

"Gospođi koja je upravo 13-ogodišnjem detetu razmazala pseće go*vno po glavi imam da poručim da ću da je nahranim istima samo da je vidim. Mogli ste lepo da je vratite i kažete da pokupi. Čak i da viknete na nju. A neće vas ni ta vaša kobasica od psa spasiti. E sad da li će ovo biti objavljeno ili ne, ovo je samo da 'gospođa' vidi da će da dobije užinu negđe usput", napisala je ona.

Ispod objave su usledili komentari korisnika koji su ostali zatečeni ovakvim postupkom gospođe, s obzirom da je u pitanju bilo dete.

"Ovaj slučaj je mogao drugačije da se reši. Mogla je reći detetu da pokupi, ako nije htelo onda podviknuti i naterati da pokupi. Ježim se od svih onih koji ne pokupe nered za svojim ljubimcem, ali sam se od ovog postupka sva naježila i zgrozila. Zamislite samo da je ovo vaše dete", "Ajde da vidim 'gospođu' da to uradi odraslom čoveku, nego našla da se iživljava nad detetom, baš je jaka, svaka joj čast", glasili su neki od komentara.

Ipak, bilo je i onih koji su ovakav postupka podržali i naglasili da se verovatno radi o nekom nevaspitanom detetu.

"Ovde se samo vidi nevaspitanje deteta i umišljenost da može da se radi kako hoće... Nema razlike da li nekom ima 13 ili 50, go*no se skuplja i tačka. Zar ga majka nije trebala opominjati, moliti i skretati mu pažnju? Treba neko usput da mi vaspitava decu? Strašno...", navodi se u komentaru ispod objave.

Kazne za ostavljanje izmeta​

Ostavljanje izmeta iza kućnih ljubimaca, međutim, nije samo bahato, neodgovorno i štetno, već i podleže kazni od 10.000 dinara, prema članu 36. Odluke o držanju domaćih životinja i kućnih ljubimaca na teritoriji grada Beograda.

"Kazna za ovaj prekršaj je 10.000 dinara i izriče se prekršajnim nalogom, ali problem nastaje jer se kazna piše samo ukoliko se počinilac prekršaja zatekne na licu mesta. Zbog toga kazne za ovu vrstu prekršaja nisu tako česte, a one koje su napisane uglavnom se odnose na opštinu Stari grad, odnosno centar grada", naveli su pre određenog vremena iz Sekretarijata za poslove komunalne milicije.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/n...a-psa-pa-joj-po-glavi-razmazala-pseci/85xjlzz

Podrzavam! Nista gore od vlasnika kerova koji ostavljaju govna za sobom. To je takva nekultura i bahatost da nemam reci. Zasto su ljudi duzni da gaze i razmazuju govna tudjih kerova po sebi jer stoka nekulturna nabavi psa a nema odgovornost da se bavi njime kako treba.

Podrzavam! Nista gore od vlasnika kerova koji ostavljaju govna za sobom. To je takva nekultura i bahatost da nemam reci. Zasto su ljudi duzni da gaze i razmazuju govna tudjih kerova po sebi jer stoka nekulturna nabavi psa a nema odgovornost da se bavi njime kako treba.
E ako od toga nema ništa gore, e onda smo sve probleme na svetu rešili. 🙄

Treba razumeti naše ljude, ipak. Bez želje da vređam seljake, većina Srba je odrasla u ruralnim sredinama ili su im roditelji došli iz ruralnih sredina. Tamo je potpuno normalno da životinje mnogo krupnije od pasa kenjaju okolo i da se sva ta balega ne čisti, nego se živi među njom i sa njom. Tako da ovi novopečeni građani ne mogu da se prilagode životu u gradu baš tako brzo.

E ako od toga nema ništa gore, e onda smo sve probleme na svetu rešili. 🙄
Pazi, zimus po hladnoci i kosavi ugazim u govna od kera koja je nako ostavio i nisam ni primetio. I udjem u kola i sve se razmaze po papucicama i patosnicama....i usmrdi ceo auto i sve, i odem na perionicu da operem sve to....Medjutim kako je vetar duvao, sve mi vrati onu vodu na mene, a ja u pamucnoj trenerci...skroz mokar, napolju ledeno i duva jak vetar, zaledio sam se. I naravno, to vece grune temperatura, grlo, sinusi, pakao zivi. I tako 7 dana bolestan zesce, samo zato sto neko nije pokupio go*vno od kera.

Pazi, zimus po hladnoci i kosavi ugazim u govna od kera koja je nako ostavio i nisam ni primetio. I udjem u kola i sve se razmaze po papucicama i patosnicama....i usmrdi ceo auto i sve, i odem na perionicu da operem sve to....Medjutim kako je vetar duvao, sve mi vrati onu vodu na mene, a ja u pamucnoj trenerci...skroz mokar, napolju ledeno i duva jak vetar, zaledio sam se. I naravno, to vece grune temperatura, grlo, sinusi, pakao zivi. I tako 7 dana bolestan zesce, samo zato sto neko nije pokupio go*vno od kera.
Samo kažem da postoje daleko gore stvari od toga. Naravno da treba kupiti za psom, ali kako se to danas praktikuje sa plastičnim kesicama, time realno ne da ne rešavamo problem nego ga sa ekološke strana višestruko pogoršavamo. Ali ok. Ljudi kao vrsta generalno unistavaju ekosistem. Pseće g.... je tu zanemarljiv problem.

Zamišljam kako se batica @електрика čitajući ovu vijest napila od sreće.
Upravo sada organizira prikupljanje financijskih sredstava, ukoliko dođe do tužbe protiv nove mučenice u antidžukelačkom kalendaru.
Pa mož' da se napije koliko hoće. Ovoj curi ustvari upala kasika u med, da ne kažemo u g.... Kad ova popije tužbu, cura od para koje će dobiti može na Maldive. Zajedno s psom. 😁

Pa mož' da se napije koliko hoće. Ovoj curi ustvari upala kasika u med, da ne kažemo u g.... Kad ova popije tužbu, cura od para koje će dobiti može na Maldive. Zajedno s psom. 😁
Da imam pravosudni, zastupao bih gospođu pro bono.

Kakav god bio pravosudni sistem, ova krmača bi na*ebala. I treba.
Slažem se, nije u redu, sankcija nije razmjerna intenzitetu počinjenog prekršaja :mrgreen: , ali ako imaš džukeletinu koja se istovari na ulici, onda izvoli i pokupili.
Mogla je zgrabiti malu i utrljati joj obje cipele u džukeleće gov*no, to bi bilo OK.

Slažem se, nije u redu, sankcija nije razmjerna intenzitetu počinjenog prekršaja :mrgreen: , ali ako imaš džukeletinu koja se istovari na ulici, onda izvoli i pokupili.
Mogla je zgrabiti malu i utrljati joj obje cipele u džukeleće gov*no, to bi bilo OK.
Da li treba naterati decu koja bace plastičnu flašu ili papir da je pojedu? Ili pušače koji bacaju opuske po ulici da im iste gurnemo u nos? Itd..? Da li je to ok?

Back