Ускоро забрана пушења у јавним просторијама

A zašto ja da povraćam u autobusu koji loše provodi izduvne gasove? Ne zajebavam se, izađem zelena uvek.

Zato što, iako znam da je štetno, znam da me neće ubiti, a moram da budem tamo gde sam krenula. Da je procenat stetnih gasova toliki da ozbiljno ugrozava zdravlje mislis da se ne bi nesto preduzelo i za tako nesto ja bih uvela lepo da se ide biciklom,podsticala takav nacin prevoza,nije moja ideja zabrana vec svodjenje zagadjivanja na najmanju meru na koju se moze svesti.


Ni tebi nije neki primer za cigare. To sa trešenjem ruku :roll: su droge, i to heroin, otprilike.

pa ja znam da pusaci koji su okoreli zavisnici ne mogu jedan dan bez cigara,ako ne zapale odmah su nervozni,neki se pocnu i tresti zapadnu u krizu,to se desava obicno onima koji su strastveni pusaci a zele da prestanu,znam to na primerima,da ne ispadne da mlatim praznu slamu
 
ne plase se dima,ali zasto da ga udisem,zasto da smrdim na dim?Kakav to izbor nepusaci imaju da sede sami,dok pusac uvek moze da pet minuta izdvoji za cigaru i vrati se u drustvo,kome je onda lakse?Ovako se favorizuju pusaci i nezdrav nacin zivota

Tako je! Kod mene na poslu su kao odredili jednu prostoriju za pusenje jer su pre kolege cak pusile i ispred stranaka, ali nazalost odredili su kuhinju u kojoj borave i nepusaci, da pojedu nesto ili skuvaju kafu. Poludim svaki put kada udjem tu a ono 5 pusaca zapalili cigarete ne vide jedni druge od dima a nikome ne pada na pamet da otvori prozor! A da ne pominjem kada sednem za sto da jedem a ispred mene 3 pune pepeljare smrde za medalju!!! Vecito sam u klincu sa njima. Tek kada dodjem kuci osetim koliko mi i kosa i odeca smrdi na cigarete. Fuj!
 
Ni tebi nije neki primer za cigare. To sa trešenjem ruku :roll: su droge, i to heroin, otprilike.

pa ja znam da pusaci koji su okoreli zavisnici ne mogu jedan dan bez cigara,ako ne zapale odmah su nervozni,neki se pocnu i tresti zapadnu u krizu,to se desava obicno onima koji su strastveni pusaci a zele da prestanu,znam to na primerima,da ne ispadne da mlatim praznu slamu
E *******, moja majka je pušač više od 30 godina i nikad se ne trese kad nema da zapali. Mada ima izuzetnu psihičku zavisnost. I zamenila je ono što je pušila za neke sa minimumom nikotina i katrana, ali veliko je pitanje da li je i to samo fora i navlakuša :neutral: al' ajde kao manje kašlje.
 
Pa kada su u Turskoj zabranili pusenje u zatvorenim prostorima sto ne i ovde. I podigli cenu cigareta.

Ma besmisleno je upuštati se u raspravu o cigaretama kada u svakom većem gradu moraš da metneš gas masku na lice, mislim Pančevo i Bor su primeri a o Beogradu da i ne govorimo, centar grada je ko nacistička gasna komora
 
Pa kada su u Turskoj zabranili pusenje u zatvorenim prostorima sto ne i ovde. I podigli cenu cigareta.

Koliko znam, tamo je vec i krv pala zbog toga.

Da se ne lazemo..duvan nije lekovit.:mrgreen:, Sto rece jedan lekar " Nece svi koji puse da obole od karcinoma grla,ali kod mene na odelenju svi koji imaju karcinom grla su pusaci".

Ipak..protiv sam zabrana bilo koje vrste..posebno u kaficima i restoranima..:)
 
Ma besmisleno je upuštati se u raspravu o cigaretama kada u svakom većem gradu moraš da metneš gas masku na lice, mislim Pančevo i Bor su primeri a o Beogradu da i ne govorimo, centar grada je ko nacistička gasna komora

jeste zato svaki oblik zagadjenja treba svesti na najmanju meru,zabraniti se ne moze,ali ograniciti moze tako da svi budu zadovoljni samo uz malo razumevanja.Od necega se mora poci,valjda ce doci na red i ti gasovi
 
Koliko znam, tamo je vec i krv pala zbog toga.

Da se ne lazemo..duvan nije lekovit.:mrgreen:, Sto rece jedan lekar " Nece svi koji puse da obole od karcinoma grla,ali kod mene na odelenju svi koji imaju karcinom grla su pusaci".

Ipak..protiv sam zabrana bilo koje vrste..posebno u kaficima i restoranima..:)

I gde su pasivni pušači u svemu tome? :think:
 
jeste zato svaki oblik zagadjenja treba svesti na najmanju meru,zabraniti se ne moze,ali ograniciti moze tako da svi budu zadovoljni samo uz malo razumevanja.Od necega se mora poci,valjda ce doci na red i ti gasovi

Ne, baš odatle treba poći jer država prva mora da kontroliše svoje resurse kako bi dala primer, znači polazi se od glave ne od repa
 
Nije rekao da na odelenju ima pasivnih pusaca..samo je spominjao pusace.

Pa znam, zato i pitam. Ovde se, naime, pasivno pušenje promoviše kao glavni razlog zabrane, tj. udara se na patetiku kako ljudi "imaju prava da se truju" ali "nemaju prava da truju druge", i tako ispade da planeta umire zato što neki prdonja zapali cigaretu na pauzi :neutral:

A ja sam ipak za to da se ne proseravamo ni u kom pogledu. Niko nije rekao da je pušenje ko da si popila čajiić, naprotiv, ali brate nije baš ni toliki izvor zagađenja :neutral: za razliku od..... ..... ........... ............. niti ugrožava zdravlje onog ko sedi pored i posmatra čoveka koji puši.
 
A bolje je da ti država diktira kako da se ponašaš i šta da radiš pod parolom "za tvoje dobro" :neutral:

Tu sam malo skeptična...

meni bi bilo svakako bolje,jer bi se znao gde se sme pusiti a gde ne sme,svaka promena ima i svoje nedostatke samo je pitanje za koga je to nedostatak.Za mene nije,ne bih zabranila ali bih ogranicila,jer dim od cigare nije med i mleko.U koju god razvijenu drzavu da odes postoji red i disciplina,a mi bi sve to ali da se ne pridrzavamo nicega.
 
meni bi bilo svakako bolje,jer bi se znao gde se sme pusiti a gde ne sme,svaka promena ima i svoje nedostatke samo je pitanje za koga je to nedostatak.Za mene nije,ne bih zabranila ali bih ogranicila,jer dim od cigare nije med i mleko.U koju god razvijenu drzavu da odes postoji red i disciplina,a mi bi sve to ali da se ne pridrzavamo nicega.

Hej, pa postoje i ovde zabrane pušenja, tačno se zna gde sme a gde ne sme... i to su solidne zabrane, uopšte nije potrebno nešto rigoroznije. Samo što se ovih, postojećih, niko ne pridržava. U tome je problem. Mada, meni i nije neki problem, zabole me.
 

Back
Top