Um je sve...

Čovek (Duša sa svojim omotima /telima/) je apsolutni kreator svojih iskustava i svog životnog puta prolazeći kroz mnogo ili strašno mnogo inkarnacija.
Svako malo ili veliko iskustvo pomalo ekspandira svest Duše. Tako Duša uči postajati svesnim kormilarom svog života - uči da svesno upravlja izuzetno moćnom napravom koju zovemo um.
Ništa se slučajno ne dogadja čak ni pre rodjenja sa malim fetusom kojeg ćemo zauzeti. I fizički nedostaci su nama zasluženi ali i bolni dogadjaji u našem najranijem detinjstvu. Sve smo mi sami to uzrokovali i neophodno je shvatiti da mi učimo totalnu odgovornost. Sve dok izbegavamo prihvatiti da smo mi sami uzročnici dotle nismo stasali da se suočimo sa istinom života, sve dotle više želimo živeti u iluziji života kao alkoholičar utopljen u flašama alkohola.
Dok dodje vreme da počnemo voditi računa o svojim mislima mi se nauživamo mnogo bola i patnje u ovom svetu pomešane sa isto toliko čulnih naslada i užitaka za koje nismo ni znali da moramo platiti cenu ako nismo vodili računa o striktnim duhovnim zakonima.
Izreka da naše misli oblikuju naš život, da nam je život onakav kakve su nam misli, da je onako kako verujemo ima na desetine pa možda i stotine varijanti... Nijedna od njih ne iznosi dublju istinu da sve potiče iz naše svesti, nas kao duhovnog bića, Duše. Da su naše misli u skladu sa našom svesti i da je naš spoljašnji život upravo slika našeg unutarnjeg stanja gde su misli samo posrednik...
Ako će se nastojati objasniti život samo Budinim ili budističkim vidjenjem onda se neće doći do same srži i same istine, uvek ćemo ostajati uskraćenim da vidimo celu sliku a sa time i mogućnosti da stvarno nešto menjamo u svojim životima i da se približimo do stvarnog životnog cilja koji je daleko iznad prosvetljenja kojeg i kakvog mnogi traže preko meditacije i sličnih praksi...
Naravno, to da je um sve jeste samo privid ovoga sveta kao i ostalih svetova niže kreacije. Um jeste moćan ali mi kao duhovna bića, Duše, posedujemo daleko veću potencijalnu moć koju moramo razviti i nadrasti ralje uma koji je ipak samo mehanička ili samo jedna malo bolja kompjuterska naprava.
Moć Duše je u njenoj ljubavi koju mora razviti a to je baš ono što um ne poseduje...
Usput, gola misao ne donosi ništza u realizaciju ako to nije obojeno i emocijama... Koliko ljudi je znalo reći, "Bog mi je dao ono što najviše mrzim (ili ono što najviše volim ili ono čega sam se najviše plašio)?" Jer, naše emocije pokreću i odgovarajuće misli a naše emocije će prevladavati u nama u skladu sa našom nedovoljno razvijenom svesti (i ljubavi)...
Istina je daleko iznad budističkih i ortodoksnih a sa time i naučnih pristupa.
Podsvest čoveka (eterički deo uma) je samo magacin naših misli, osećanja, emocija i dela koje još nismo uskladili sa Zakonom Ljubavi. Kada ih preradimo i to tako da budu u skladu sa Zakonom Ljubavi tada smo ih osvestili i tada smo sami očistili ono što smo ubacili u taj magacin i nadalje živimo svesnim životom i to u skladu sa Ljubavlju.
Ljubav je ključ.
 
Poslednja izmena:

Back
Top