Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
od svih slagova koje sam probala eriksonov mi je najbolji.1300 din kosta 5kg.Nalaze se negde na Juznom bulevaru,nisam bas sigurna u adresu jer muz ide u nabavke,ali pitacu ga.Oni drze i barvalove ukrase i dekor masu,i moze da se naruci iz barvala sta zelite ako imate njihov CD.Samo se sa Jelenom iz eriksona dogovorite telefonom.Roba stize petkom,nekad malo kasne pa dodju predvece ali se porudzbe uglavnom ispostuju.Sto se slaga tice i barvalo ima dobar slag,a taj dzoker sam jednom kupila...Bela rado koristim samo barvalovu masu.Rada iz wiltona mi je rekla da treba da im stigne neka argentinska ako sam je dobro razumela koja ce moci da se stavlja preko filova,nece morati torte da se prethodno rade puterkremom,a da ce cena po kg biti u rangu sa barvalovom,pa kad stigne probacemo.Ruze uglavnom radim u beloj boji pa ih onda po potrebi bojim.Ove su radjene samo sa roze sedefom,pa na kraju sa belim.Evo vam jedna nova caka za postizanje sjaja bez gumaarabike; nanesite sedef u boji pa cvet stavite nad serpicu sa kljucalom vodom.Efekat je divan,a ako hocete jacu boju ponovite nanosenje sedefa i vodene pare.
 
evo slicice kornjaca i spajdermena:
309a.jpg


326b.jpg


451a.jpg


520a.jpg
 
vec neko vreme posmatram i divim se tome sto radite,pa resih da se i ja ukljucim.Pokupila sam mnogo
korisnih informacija i saveta,a moram priznati da sam skinula i neke slike(nadam se da nemate nista protiv)koje mi sluze kao ideje pa cak i kao modeli za torte koje ja pravim.Ne umem da postavim fotografije(ne zadugo),ali cim me sin obuci postavicu neka od mojih "umetnickih dela".poz.svima
 
Hvala vam svima na odgovorima, videcu sta se decku svidja, pa cemo to izabrati. A za slag, videcu, jer ja eventualno mogu da se snabdevam iz Nisa i Krusevca. U niskom metrou nije imalo tog slaga, samo slag pene. Ipak puno hvala. Pozdrav i za novog clana Kllaru. Nauci sto pre da postavis slike (ima na prethodnim stranama, a i mene su forumasice naucile). Srecno!!!
 
kllara dobrodosla! Da bi postavila slicicu odes na ovaj sajt

http://img521.i
mageshack.us/img521/8717/1905071352tm8.53461b3f5d.jpg

izaberes slicicu iz nekog tvog foldera klikom na browse (slicicu pre toga moras da smanjis na manje od 1,5 GB), onda izaberes -resize image- da se smanji rezolucija (sta li), ako vec nije umanjena, pa ono -host it- i sacekas da se pojavi sledeca strana sa tvojom slicicom. Onda izaberes jednu od opcija tj. ono za forume (to je prva opcija- prvo uokvireno), to kliknes desnim klikom, pa copy i paste na odgovor i to je to. Mislim da sam ti lepo objasnila, ako ti ne bude jasno, ti pitaj.
Rigojanci probaj i ti ponovo s ovim objasnjenjem, mozda neces imati problema s postavljanjem slicica;)
 
evo mene opet!Hvala na uputstvu za slanje slika i komentare.Koko volela bih i ja da umesto lutke stavim
figuru,ali neumem da je napravim.Mozda uz vasu pomoc i uspem.Inace ta torta je jedna od prvih koju sam napravila od dekor mase koju sama pravim,pa mi je iz tog razloga i draga iako je posle nje bilo i boljih barbika.Moj omiljeni materijal za ukrasavanje je slag,tako da su mi torte uglavnom od njega.Citajuci vase komentare i savete nabavila sam barvallovu dekor masu i jos uvek nisam sigurna koliko cu biti uspesnija nego sa masom koju sama pravim.Danas je mom sinu rodjendan pa sam po njegovoj zelji napravila tortu veoma cudnog koncepta i kombinovala sam barvalovu masu i moju,postavicu sliku da vidite.Pozz.
 
kllara,sve pohvale sa moje strane,bela rado i zlatna koko za vas nemam reci koje nisam dosad rekla-odlicne ste.volela bih bela rado da mi objasnis kako pravis te ruze od slaga.gde da nabavim nastavak za spric.porucivala sam ih od marije iz sapca-te za listice...ja jos uvek nisam naucila da se sluzim spricem sa kesom,jer sam pocela nekim bezveze i ne odvajam se od njega pa se nekako snalazim sa nastavcima.htela bih i taj zlatni slag to mi je stvarno super...pozdrav svima
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top