Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rigojanci slag je zlatan ako se poprska kompresorom zlatnom bojom. Cnaci prvo kompresor. Za zlatnu boju sam vec rekla, al' ajde da se ponovim;) : onakvu kao moju mozete od mene da narucite, a u eurowilt-u imaju samo sampanjac zlatnu.
Nastavke za slag i ruzice od slaga sam i ja kupila u eurowilt-u i takodje odgledala onaj filmic, gde je postupno pokazano kako se ruzice prave... Kakav spric koristis? Za ruzice jednom rukom moras da drzis spric i regulises pritisak, a drugom da okreces postolje gde pravis ruzicu.

Kllara sledeci put kada budem pravila Barbi slikacu ceo postupak i postavicu slike, samo ko zna kada ce to biti, jer u poslednje vreme slabo traze barbike, a i kada vide sve one ideje, onda odustanu od barbi i ako su nju planirali:D
 
Vesna na mom sajtu (na forumu) imas objasnjenje kako se pravi kompresor, mada i taj tvoj airbrus moze i te kako da zavrsi posao. Zlatnu boju bih ti poslala, ali neznam kako. Slala sam po Srbiji, ali.... uostalom posalji adresu na PP pa da probamo:D. Nista nije nemoguce:super:

Evo nesto novo i od mene:
figurica

a ovo je jedna(tj. dve) blizanacka
 
Kllara samo napred:super:
Katerina tvoji postovi jos uvek kasne, pa ih nikada ne primetim na vreme. Moderatori su krivi:tajna:

Probala sam novu tehniku. Iscrtavanje mase rojal glazurom i mislim da mi nije lose ispalo

vreme je matura, pa sam ponovo radila dnevnik, ovog puta onaj novi plavi

a ovo sam stavila kupovnu sliku na tortu. Klinac dosao sa slikom i samo to i nista drugo (mada ja te skrobne slike bas i ne volim) Torta za deset minuta gotova, slag obojen kompresorom sa strane i odozgo nalepljena slika - nista lakse - mada mi se slika malo zguzvala od vlaznosti slaga:think:)

ovo sam takodje kompresorom bojila, i zastavu (slag) i gustera koji je napravljen od dekor mase
 
mnogo sporo mi ide ovo sa slanjem slika.Meni je ustvari vece zadovoljstvo da gledam vase slike.Posto sam iscitala sve vase zapise osecam kao da sam deo ove slatke grupe odavno,cak kao da vas poznajem.Zanima me kojim bojama dobijate ove sjajne efekte(ne mislim na zlatnu)?Za sada je moj alat vrlo primitivan:obican spric,boje koje su dostupne u
regularnim prodavnicama.kasikice,cackalice,noz,lenjir,...posto se spremam u ozbiljniju akciju(lokal ce biti spreman za koji dan),recite mi gde bih na jednom mestu,po najpristupacnijim cenama,mogla da nabavim bar osnovna pomagala tj.alate.da li su bolji u Eurowiltu ili u Barwallu?pozz...
 
Kllara poruka ti je stigla kasnije, cim ti niko nije odgovorio znaci nije video poruku.
Ja sam sve alatke kupila u Eurowiltu i zadovoljna sam. Mislim da nije velika razlika u cenama od Barvala nisam nista narucivala, bilo mi jednostavnije sto ti kazes sve na jednom mestu. Jedino u Eurowiltu nisam narucivala boje. To sam narucila od Eterike i ovako po prodavnicama koje kakvim kupim kad natrcim.
 
Evo torte od pre neki dan za koju ste mi pomagali sa idejama. Hvala vam, ali decak je doneo spajdermena igracku, pa sam po njemu vajala. Ovo prvo je jos nezavrsena verzija, mislim na sjaj i jos po nesto, ali se bolje vidi, a ovo drugo je dasa na torti. Malo su mi izbile ove tacke po torti od crne boje, htela sam malo da potamnim plavu. Sve u svemu dobro je proslo, decku se jako svidela. Recite mi jos nesto, kako racunate cene figura? Ja od modli nemam nista, sve rucno vajam i treba mi dosta vremena. Od gum paste moze lako da se izvaja, ali niko nece da plati. Ova torta je 1500,00 din. Ja nisam do sada pravila plazma torte, sve su sa koricama i filovima na paru. Pomozite mi oko formiranja cene. Do sada su sve figure bile gratis. Tako vise ne mogu. Da li imate posebne cene, kada koristite gum pastu, dekor masu ili druge materijale za oblikovanje ili ste uzele neki prosek. I ko radi ruze od slaga, posto sada uglavnom to radim,.da li to dekorisanje posebno naplacuje? Pozdrav svima!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top