Украдене бебе

Гледао сам неке емисије о крађи беба у Србији али нико никада не помену слична дешавања
у другим републикама. Ево сада имамо нове случајеве и морам се питати у шта смо се то претворили?
Апсолутно ми је невероватно да није формирана специјална полицијска јединица која би решавала
случајеве организоване крађе беба.
Када полиција на протестима туче сопствени народ, мислиш да ће да помаже у разоткривању мафије на нивоу државе. Часни и поштени лекари, судије, полицајци бивају ућуткани и исмејани. Неретко човека који говори истину прогласе лудим. Вид' будале шта булазни!
 
Иначе, у Шпанији имају прекиде програма на ТВ са сликама и подацима људи који траже родитеље, браћу и сестре... Па ко посумња да је украден да се јави.
 
Da li je ikad neka zvanicna institucija zapocela istragu o ovome?Ovo je ravno ratnom zlocinu i ne bi trebalo da zastarijeva.
Није то само код нас.
У Британији нестаје невероватан број деце. Поготово из домова. Њих нико не тражи. Они су жртве богатих педофила. Тела буду нађена када их река избаци и слично. Језиво.
У Америци је број нестале деце поражавајућ.
Шта раде све са том децом здрав мозак не може вероватно ни да замисли.
О "фабрикама" беба да се не прича.
 
Гледао сам неке емисије о крађи беба у Србији али нико никада не помену слична дешавања
у другим републикама. Ево сада имамо нове случајеве и морам се питати у шта смо се то претворили?
Апсолутно ми је невероватно да није формирана специјална полицијска јединица која би решавала
случајеве организоване крађе беба.
Крађа беба се догађала и у последњих 20 година. Очигледно да неком одговара да се проблем не реши.
 
Takodje. Ne zavlacim se u te price ali nije u redu sta su tada radili sta god da su radili.
Roditeljima nisu dali ni da sahrane ni da vide bebe a niko nije dobio nikakvu dokumentaciju vezano za smrt istih.
Бојим се да имамо један проблем.
Нека деца нису продавана, већ су завршавала ко зна где, као медицински отпад. Немогуће да су баш сва деца продана, а толико је било мртворођене деце. Нека су и заиста била мртворођена или су по рођењу убрзо умрла.
Зашто та тела нису предана родитељима, то је нова тема о којо можемо да причамо.
 
Бојим се да имамо један проблем.
Нека деца нису продавана, већ су завршавала ко зна где, као медицински отпад. Немогуће да су баш сва деца продана, а толико је било мртворођене деце. Нека су и заиста била мртворођена или су по рођењу убрзо умрла.
Зашто та тела нису предана родитељима, то је нова тема о којо можемо да причамо.
Сви су они продани. Али је питање у које сврхе.
 
Сви су они продани. Али је питање у које сврхе.
Нису сви. Није то мега-маркет, па да родитељи стоје испред и чекају да плате дете. Продаје деце је било, али није то било баш толико велико интересовање.
Није постојала обавеза нити санкција за лекаре ако не предају родитељима мртву децу, па је неко то злоупотребљавао. Тужно је али је тако.
 
Kako je uopste dozvoljeno da se mrtvo dijete ne tretira kao osoba?
Kad umre pacijent u bolnici,porodica preuzima tijelo i sahrani ga.
Kad umre novorodjence...nikom nista,kao da se nije ni rodilo i kao da nije ni bilo zivo bice.
Cak i da je bila takva zakonska procedura u bolnici,kako se niko nije sjetio da je mijenja?
 
Kako je uopste dozvoljeno da se mrtvo dijete ne tretira kao osoba?
Kad umre pacijent u bolnici,porodica preuzima tijelo i sahrani ga.
Kad umre novorodjence...nikom nista,kao da se nije ni rodilo i kao da nije ni bilo zivo bice.
Cak i da je bila takva zakonska procedura u bolnici,kako se niko nije sjetio da je mijenja?
То је Ана Пејић и рекла. Када ми беба премине- ви се бринете за сахрану. Зашто се не бринете и када ми премине деда? :lol:
 
Kako je uopste dozvoljeno da se mrtvo dijete ne tretira kao osoba?
Kad umre pacijent u bolnici,porodica preuzima tijelo i sahrani ga.
Kad umre novorodjence...nikom nista,kao da se nije ni rodilo i kao da nije ni bilo zivo bice.
Cak i da je bila takva zakonska procedura u bolnici,kako se niko nije sjetio da je mijenja?
Mislim da sam čula da se tretira kao med. otpad. Muka mi kad to čujem.
 
Nisu krivi ljudi koji u bolu ne mogu da se sastave i ne znaju svoja prava.
Ne volim kada se postavlja jaz izmedju onih pametnih i onih...valjda nepametnih, zacaranih.
Далеко од тога да су они криви за било шта.

Ja sam po struci pravnik pa ne znam zakon u konkretnom slucaju. Nema pravnika koji poznaje sve zakone napamet.

Na bolnici mora da bude odgovornost za pruzanje pravilne informacije od strane ljudi zaduzenih za sprovodjenje protokola.

To bi bilo jednako kao kada bi svako ko udje u bilo kakav ugovrni odnos poznavao ZOO. Ako ne poznaje, on je zloupotrebljen.
Nije zloupotrebljen vec coveku treba advokat buduci da nije strucan u oblasti obligacionih odnosa.

Ja mislim da osnovni zahtev treba da bude transparentnost povodom tela novorodjenceta.
Jedino tako moze prestati, ne samo kriminalna radnja otmica dece vec i izmisljanje prica koje tabloidni mediji poturaju da bi uticali na strah kod ljudi i nepoverenje u drzavu.

Zmija se bije u glavu. Ako zakon kaze kako ti meni sada govoris, onda treba pojacati protolol u bolnicama.

Ludih ljudi uvek i svuda ima, u Austriji je lekar davao deci laznu terapiju za karcinome dok je istu preprodavao. Da ga ubijes, kazna je mala.
Postovanje zakona nikada nije 100% ali mislim da bi protokol bilo moguce zahtevati i spreciti siru organizaciju.
Mislim da Srbija bije bas takva Tunguzija.
Сви знамо како да се побољша рад установа и генерално стање у држави што се тиче поштовања закона и прописа, само је потребно да се држава у том погледу ангажује, а државу боли туки и то такође сви знамо. Уместо да се по хитном поступку покрене истрага на прву сумњу, држава заправо пружа отпор и гура случајеве под тепих. То је отворено игнорисање криминала и одбијање употребе механизама у сврху онога за шта су креирани. Болнице и породилишта имају одговорност и обавезу да поштују протоколе, прописе и законе, али ако то није случај, релевантне институције морају да реагују, а не да заташкавају, јер је то њихова одговорност и обавеза. Држава до данас није покренула никакав поступак ни у једном од бројних случајева родитеља који су пронашли украдену децу, већ само намерава да родитељима исплати одређену суму од око 10-12 хиљада евра на име компензације и трошкова адвоката. Значи, оштећене родитеље компензује због губитка деце и то сићом, чиме се наравно признаје постојање кривичног дела и оштећене странке, али трговце белим робљем, починиоце кривичних дела не гони законски. За то су директно криви они на одговорним функцијама, али индиректно су криви гласачи који дају ту моћ у руке партијским кадровима.
 
Kako nijedan od tih slucajeva nije dobio epilog na sudu?
Ti slucajevi koje pominjes su novijeg datuma. To nije zastarjelo.
Pominjana je neka odsteta za ove stare dokazane. Odsteta za oteto dijete. Bolesnici.
A sve clanovi elite. Imucne nadobudne elite.

Što se tiče ove porodice sa sela, pošto njih bolje znam, oni su jako... da ne budem grub, skromna i sirota porodica, najblaže rečeno i nisu znali ni šta da rade ni kako da reaguju ni kad im je dete "umrlo" ni kad su shvatili da nije. Dete im čak nije uzeto odmah po rođenju nego sa par meseci kada se nešto bilo razbolelo.
E sad, možda ću nešto slagati ili preneti pogrešno ali ovo je ono što znam, oni su tada u bolnici, bez da vide mrtvo dete, potpisali neki dokument, valjda smrtovnicu ili kako se to već zove, i to se smatra kao ultimativni dokaz da su oni potvrdili da im je dete mrtvo. I sada sud ne može ništa da uradi jer su oni sami to pre 20 godina potpisali u potvrdili. Pretpostavljam da zakon ima sad tu neki svoj dalji proces koji može da se vodi u smislu da su oni prevareni ali to je sad jako dug i komplikovan i vrlo težak proces.
Inače, njihova rođaka, vrlo pismena, imućna i relativno uticajna žena je pokrenula neku privatnu istragu gde su oni devojčicu čak i našli ali tu se stalo. Sad, šta se dalje izdešavalo i dokle se stiglo, stvarno ne znam.
Slučaj ove druge porodice je takođe krajnje bizaran. Da sve još bizarnije bude, odjednom su se po gradu proširile priče o neobičnom broju mrtvotođene dece iz tog vremena.
Kako i zašto se o svemu i dalje ćuti, evo zaista ne znam.
 
Зато што лажу, изманипулишу слуђење људе, омамљене мајке...
Није лако примити ту вест, а људи и не знају своја права.
Ми имамо тај став да верујемо лекарима, логично, дали су заклетву да ће радити за добро других. А они испали највећи монструми, неки.

Има онај случај када су Џипсики код нас украли дете и продали. Девојка је живела у Америци, играла кошарку. И када је посумњала, кренула у процедуру и нашла мајку. Купљена је за 30.000 долара. А муж биолошке мајке био и притворен јер је направио хаос, лупао прозоре и тражио своје, макар и мртво дете. И док су они патили за бебом др и његови саучесници су трљали руке.
zato sto su mafija i placaju medije da se kriju njihove veze i prevare, a i ubijaju ljude.
 
Исту ситуацију је имала моја мајка 76-те. Имала је осамнаест година. Ћале двадесет две. Дали беби и име. Славица. И онда катастрофа. 77-ме су добили сестру, 79-те мене. Кад је ово све постало јавно, у разговору са мајком жена крене да набацује тему, али ја је прекинем, и замолим да јој то више не помиње. Зашто отварати рану после 40 година. Она је своју бебу преболела одавно...
Moja nije do smrti, a ni zena....zato ima onih kojima je to svejedno....vazno da kaplje nevazno iz cijih ruku.
 
Jedan vidjeni forumas je jednom davno rekao istinu " Djavo najbolje radi kada narod ne veruje da postoji"
a postoji samo ako se pojavi u medijima, gde ne moze da se pojavi jer ima svojih placenika koji to zovu "teorija zavere" i kao oni ne veruju u teorije zavere. Ozbiljni likovi i pristojni, takoreci.
 
Bože sačuvaj,ko to izmisli? Zar nije čovjek živo biće čim se rodi? Čak i kod abortusa se "računa" od nekog vremena,a da ne pričamo da religije smatraju od začeća.A sad ispada kad se rodi,ako umre,a nije "upisano",kao da se nije ni rodilo.
Moja beba je otisla kao medicinski otpad, a izraz je dala jedna babica javno kao normalan medicinski izraz....
 

Back
Top