Уједињење српских земаља ?

Нека врста лабаве конфедерација, тј. савеза независних држава са РС јесте реалност.
За остало не знам.
С обзиром да су се Црна Гора и Македонија одвојиле на легалан начин, њихову независност не бих мењао, сем ако они сами не желе другачије
У принципу се залажем за савез независних српских земаља, а то је могуће у следећим случајевима :
1. промена односа снага у Свету
или
2. промена положаја Србије у Свету.

Мада је све то веома магловито.
У раскораку сам између жеља (до Карловца) и реалности (савез са РС).
Пре свега, важно би било јачати економско и културно јединство, а територијално долази касније, само по себи, тамо где за то буде реалних услова.

Такође, територијално је нереално тамо где физички нема Срба, стога, радити на њиховом враћању је такође битно, поготово што и даље постоје катастарско власништво.

Ето, на пример, у Мостару и околини, иако је мало остало Срба, земља је у већинском српском катастарском поседу.
 
Пре свега, важно би било јачати економско и културно јединство, а територијално долази касније, само по себи, тамо где за то буде реалних услова.

Такође, територијално је нереално тамо где физички нема Срба, стога, радити на њиховом враћању је такође битно, поготово што и даље постоје катастарско власништво.

Ето, на пример, у Мостару и околини, иако је мало остало Срба, земља је у већинском српском катастарском поседу.

Srbija - RS - severni deo Kosova,skoro do Pristine -srpski deo CG I deo Makedonije do Kumanova.
MORACE MALO DA SE SACEKA YBG,ALI DEO PO DEO...
 
Poslednja izmena:
Пре свега, важно би било јачати економско и културно јединство, а територијално долази касније, само по себи, тамо где за то буде реалних услова.

Такође, територијално је нереално тамо где физички нема Срба, стога, радити на њиховом враћању је такође битно, поготово што и даље постоје катастарско власништво.

Ето, на пример, у Мостару и околини, иако је мало остало Срба, земља је у већинском српском катастарском поседу.
Свиђа ми се Ваше размишљање.
Треба радити на промоцији српских предзуећа у земљама екс-ју, формирању неког новинског листа, који би био финансиран од реклама и продаје примерака.
 
Видим да за сада ове опције преовлађују.

Да, у измењеном облику
adem_ks, misoni, ShommySRB 3 37,50%
Подржавам одвајање РС од Босне
adem_ks, Mjöllnir, NE-ZGODAN, ShommySRB, zike, мирјана б. 6 75,00%
Подржавам савез Србије и РС
adem_ks, Mjöllnir, ShommySRB, мирјана б.
 
Видим да се доста дискутује о овој теми на Крстарици.
Ево конкретно да вас питам-подржавате ову идеју или смтрате да је нереална, бесмислица...или нешто четврто....?
Намерно сам на доста широк и генерализован начин отворио тему, како не бих усмеравао даљу дикусију.

Naravno da je sve besmislica sto ste postavili u anketi izuzev odvajanja Vojvodine, kako stvari stoje i taj film ce uskoro da pocne.
O odvajanju rs mozete samo sanjati u nedogled jer vam Bosanci nikad nece pruziti tu priliku po cijenu nestanka .
 

Back
Top