Уједињење српских земаља ?

Најшире границе за које сам икада чуо су оне до Карловца и сл. , мада Феникс и још неки имају претензије на Караванке. :mrgreen:
Како рекох у претходном посту, имали смо државу и с Караванкама до 1991.
 
Нека врста лабаве конфедерација, тј. савеза независних држава са РС јесте реалност.
За остало не знам.
С обзиром да су се Црна Гора и Македонија одвојиле на легалан начин, њихову независност не бих мењао, сем ако они сами не желе другачије
У принципу се залажем за савез независних српских земаља, а то је могуће у следећим случајевима :
1. промена односа снага у Свету
или
2. промена положаја Србије у Свету.

Мада је све то веома магловито.
У раскораку сам између жеља (до Карловца) и реалности (савез са РС).
 
Једино што је оствариво је припајаље Републике Српске, Србији. све остало је пуко сањарење и маштање са фаталним исходом за маштатеља.

Zasto bi se Republika Srpska pripojila Srbiji, a ne obratno, tj. Srbija Republici Srpskoj.
Ipak je Republika Srpska za razliku od Srbije, srpska drzava. :mrgreen:
 
Нека врста лабаве конфедерација, тј. савеза независних држава са РС јесте реалност.
За остало не знам.
С обзиром да су се Црна Гора и Македонија одвојиле на легалан начин, њихову независност не бих мењао, сем ако они сами не желе другачије
У принципу се залажем за савез независних српских земаља, а то је могуће у следећим случајевима :
1. промена односа снага у Свету
или
2. промена положаја Србије у Свету.

Мада је све то веома магловито.
У раскораку сам између жеља (до Карловца) и реалности (савез са РС).
Nista od toga.

To isto je i Vuk Draskovic predlagao Sceanu Mesicu dok je Scepan bio predsjednik SFRJugoslavije.
 

Back
Top