Uhvati ga ako mozes!!!!

Nesto razmisljam ovih dana... U poslednjih mesec dana u mojoj okolini sklopilo se nenormalo mnogo brakova!!! Mlada je u 90% slucajeva trudna... Znam samo dva para u poslednje vreme gde to nije slucaj!
Interesuje me sta vi mislite!!!
Da li je situacija kod nas toliko losa da se parovi sad vencavaju samo zato sto "moraju"?
Da li su muskarci toliko nepazljivi kada im se desava da im devojka ostane u drugom stanju?
Ili su devojke te koje su nepazljive?
Ili su devojke nasle caku i uhvatile frajera na bebu?
Za neke od tih parova znam da i nisu bili u sjajnoj vezi... Da li biste se Vi udale zato sto ste trudne a odnos sa voljenom osobom bas i ne blista?

trudnoca i vencanje nisu uvek u direktnoj uzrocno-posledicnoj vezi...mozes biti u dobroj vezi, namerno (dogovor sa partnerom, da me neki ne bi shvatili pogresno) ostati trudna i zbog papirologije odluciti da se vencas, a ne zbog stomaka...to nije hvatanje na bebu....znam parove koji prvo probaju da imaju dete, pa ako uspeju, onda se vencaju...a najvise sam vencanja "pod moranje" videla zbog one fore "u godinama sam kad treba-mora da se vencam", a ne zbog bebca
 
Nesto razmisljam ovih dana... U poslednjih mesec dana u mojoj okolini sklopilo se nenormalo mnogo brakova!!! Mlada je u 90% slucajeva trudna... Znam samo dva para u poslednje vreme gde to nije slucaj!
Interesuje me sta vi mislite!!!
Da li je situacija kod nas toliko losa da se parovi sad vencavaju samo zato sto "moraju"?
Da li su muskarci toliko nepazljivi kada im se desava da im devojka ostane u drugom stanju?
Ili su devojke te koje su nepazljive?
Ili su devojke nasle caku i uhvatile frajera na bebu?
Za neke od tih parova znam da i nisu bili u sjajnoj vezi... Da li biste se Vi udale zato sto ste trudne a odnos sa voljenom osobom bas i ne blista?


Ne bi.
Moguća je i varijanta da su u stabilnoj vezi, i žive zajedno, samo nisu imali povod da se "baš sada" venčavaju - pa, kad je ona zatrudnela, onda je to bio dobar (šta ćeš bolji?) povod.
Za mene je trudnoća uvek nekako bila moja stvar! Samo to nisam nikada izgovorila, jer bi se svaki normalan muškarac uvredio na takvu opasku! I bio bi u pravu.
A da neka namerno i bez njegovog znanja zatrudni, samo da bi ga zadržala u vezi (koja se očito "klima", čim joj je tako nešto palo na pamet), to joj, kod mene, da sam muško, ne bi prošlo!
Svako mora da prizna dete koje je "napravio" za svoje, makar ga napravio i bez svog pristanka, prosto zato što dete nije krivo što se rodilo. Svi znamo za rizik od neplanirane trudnoće, pa moramo biti spremni i na takvu mogućnost
.Ali ne mora da se ženi ženom koju ne voli, ili koja je sklona da manipuliše njime, koristeći trudnoću kao ucenu.
A one devojke koje zatrudne bez namere "hvatanja" muža, nalaze se u (skoro) istoj situaciji kao i otac deteta, pa onda je njihova zajednička stvar šta će dalje.
Mnogi ljudi, koji su već u braku, zavaravaju se da će dolazak deteta na svet stabilizovati vezu - jako greše. Dete po prirodi stvari, zahteva mnogo energije, sloge, saradnje, i ljubavi, pa ako je nešto od toga već poljuljano, rođenjem deteta može samo postati još gore!

Što se "pažljivosti" tiče, molim sve, i muškarce i žene, da već jednom shvate da nema kontracepcije koja štiti 100%! Najveći procenat zaštite je 98%! I to samo kod hormonske kontracepcije, i kod spirale, a ostala sredstva štite sa manjim procentom!
 
Poslednja izmena:
Nesto razmisljam ovih dana... U poslednjih mesec dana u mojoj okolini sklopilo se nenormalo mnogo brakova!!! Mlada je u 90% slucajeva trudna... Znam samo dva para u poslednje vreme gde to nije slucaj!
Interesuje me sta vi mislite!!!
Da li je situacija kod nas toliko losa da se parovi sad vencavaju samo zato sto "moraju"?
Da li su muskarci toliko nepazljivi kada im se desava da im devojka ostane u drugom stanju?
Ili su devojke te koje su nepazljive?
Ili su devojke nasle caku i uhvatile frajera na bebu?
Za neke od tih parova znam da i nisu bili u sjajnoj vezi... Da li biste se Vi udale zato sto ste trudne a odnos sa voljenom osobom bas i ne blista?

Mozda prvo probaju da li uopste mogu da imaju decu, pa kada to utvrde idu korak dalje?
 
Nesto razmisljam ovih dana... U poslednjih mesec dana u mojoj okolini sklopilo se nenormalo mnogo brakova!!! Mlada je u 90% slucajeva trudna... Znam samo dva para u poslednje vreme gde to nije slucaj!
Interesuje me sta vi mislite!!!
Da li je situacija kod nas toliko losa da se parovi sad vencavaju samo zato sto "moraju"?
Da li su muskarci toliko nepazljivi kada im se desava da im devojka ostane u drugom stanju?
Ili su devojke te koje su nepazljive?
Ili su devojke nasle caku i uhvatile frajera na bebu?
Za neke od tih parova znam da i nisu bili u sjajnoj vezi... Da li biste se Vi udale zato sto ste trudne a odnos sa voljenom osobom bas i ne blista?

A da nije mozda fora u tome da muskarci oce da budu sigurni
da devojka:lol: moze da ostane u drugome stanju
 
A da nije mozda fora u tome da muskarci oce da budu sigurni
da devojka:lol: moze da ostane u drugome stanju


U nekim krajevima, to je tradicija, a jeste čest slučaj da hoće da budu sigurni da ona može da zatrudni, jer je za dobar deo njih, stvaranje porodice jedini pravi razlog za sklapanje braka. Slabo se oni žene zbog ljubavi - to mogu i bez venčanja - žive zajedno, i to je to. Čast izuzecima.
Ne zvuči lepo, ali je mnogo teža situacija kada žena bude "oterana jer je nerotkinja" - kako se obično komentariše razvod zbog nemogućnosti žene da rodi. A boli...
A, opet, ima parova koji usvoje decu... tu je onda. valjda, ljubav bila razlog za ženidbu.
 
to mi je bas nekako...bezvez..

dozvoliti okolnostima da vam planiraju zivot?! kao ako nisam trudna ne udajem se, a ako jesam udajem se i postacu majka..


skoro je mojoj poznanici cerka od jedva 19 g saopstila da se udaje jer je trudna.
a tek maturirala.
roditelji se nategli i uplatili joj skolarinu na megatrendu posto malena nije htela da zamara mozak sa prijemnim..
sad organizuju svadbu..poznanica drzi osmeh na licu u njihovom prisustvu, a kad me vidi i kad je sama otkida se od placa.

kaze - kako da se radujem, unistila je sebi zivot.
dete nema posao, nikakvo radno iskustvo..sutra ce od muza morati da trazi svakog meseca za ``krilca`` i ob, a o ostalom da ne pricamo..

sta da kazem njenoj majci?
malena je izabrala.
udace se i postace majka.

promenice ceo svoj zivot zato sto joj se omaklo, a ne sto je sebi isplanirala tako zivot..
 
Не знам шта да кажем, кад је питање за жене. Знам да кад сам људима рекао да се женим 95% ме питало:''Што, јел сте трудни?''

bravo!
čim pomeneš da se neko koga znaš ženi/udaje, ljudi (naročito dokone žene :otkacio: )
te pitaju: "e, čuj..a jel' mlada trudna?"
kao da je to jedini razlog i povod za ženidbu ili udaju...:dash:
znači, kao podrazumijeva se, jbga...:neutral:
 
to mi je bas nekako...bezvez..

dozvoliti okolnostima da vam planiraju zivot?! kao ako nisam trudna ne udajem se, a ako jesam udajem se i postacu majka..


skoro je mojoj poznanici cerka od jedva 19 g saopstila da se udaje jer je trudna.
a tek maturirala.
roditelji se nategli i uplatili joj skolarinu na megatrendu posto malena nije htela da zamara mozak sa prijemnim..
sad organizuju svadbu..poznanica drzi osmeh na licu u njihovom prisustvu, a kad me vidi i kad je sama otkida se od placa.

kaze - kako da se radujem, unistila je sebi zivot.
dete nema posao, nikakvo radno iskustvo..sutra ce od muza morati da trazi svakog meseca za ``krilca`` i ob, a o ostalom da ne pricamo..

sta da kazem njenoj majci?
malena je izabrala.
udace se i postace majka.

promenice ceo svoj zivot zato sto joj se omaklo, a ne sto je sebi isplanirala tako zivot..

A da joj se nije omaklo, onda bi dobila Nobela a sad bas ne moze jer ce imati dete? :roll:
Kako tako glupo ljudi postave stvari (ne ti, nego ovi roditelji), nije mi jasno.
Devojka je izabrala i delovala u skladu sa okolnostima. Da joj je bilo bitno nesto drugo (fakultet, karijera) mozda bi vise pazila ali to je njen izbor i to ne znaci da je sebi unistila zivot.
Nego se to uniste roditeljske fantazije koje oni imaju o zivotu svog deteta - da bude NESTO. Mada ja mislim da ako se neko rodio sa odredjenim kapacitetima (inteligencija, talenat, bilo sta sto moze da mu omoguci da bude to "nesto"), nece ga trudnoca spreciti da to i ostvari. Bice mu teze, ali retko kad zivot tako funkcionise - od totalnog uspeha do potpunog unistenja jednim potezom ili jednom otezavajucom okolnoscu.
 
Ja uopste ne vidim povod za toliku diskujiju!Da li je ostala trudna pa se udala ili zatrudnrla posle udaje?:dontunderstand:
Ja sam ostala trudna pa sam se udala!Suer zivim,odlicno se slazem sa muzem imamo i predivnu cerkicu!Svako je krojac svoje sudbine,i nikad ne znas sta te ceka u zivotu!
:bye::bye::bye::bye::bye:
 

Back
Top