Uhvati ga ako mozes!!!!

Nesto razmisljam ovih dana... U poslednjih mesec dana u mojoj okolini sklopilo se nenormalo mnogo brakova!!! Mlada je u 90% slucajeva trudna... Znam samo dva para u poslednje vreme gde to nije slucaj!
Interesuje me sta vi mislite!!!
Da li je situacija kod nas toliko losa da se parovi sad vencavaju samo zato sto "moraju"?
Da li su muskarci toliko nepazljivi kada im se desava da im devojka ostane u drugom stanju?
Ili su devojke te koje su nepazljive?
Ili su devojke nasle caku i uhvatile frajera na bebu?
Za neke od tih parova znam da i nisu bili u sjajnoj vezi... Da li biste se Vi udale zato sto ste trudne a odnos sa voljenom osobom bas i ne blista?

Ne mislim da su muskarci toliki tupsoni da ce u danasnje vreme uci u brak samo zato sto je ona trudna..
 
kao i persona koja ga je napisala
malogradjashtina
Kao pripadnik stare i ugledne banatske gradjanske porodice, postavljam ti pitanja:

1. Kako te nije sramota da dajes coveku nicim opravdane kvalifikacije na osnovu jednog posta, samo zato sto ima misljenje suprotno tvom?

2. Odakle ti pravo da se na ovako jeftin nacin uvlacis moderatoru u anus? To nije gradjanski ni higijenski.

3. Odakle si ti i tvoji? Pitam zbog gradjanstine.
 
Poslednja izmena:
zashto, zashto to predubedjenje da je uvek mushkarac taj koji ne voli?

zato šo i nije pooko predoobeđenje......nego fiziološke predispozicije.........a) mooškarac ne može da boode troodan..........a) kada je žena troodna...mooškarac, da žena nosi njegovo dete, to uopšte nikada ne mora da sazna........mož abortirta kad hoće.........b) kada žena hoće dete, uvek će naći naćina i da ga rodi.....c) ne mora to da boode uvek i njegovo dete.............varijacija ne temu ima koliko god hočeš.....kad je mooškarac sa ženom..pa ona zatroodni....još uvek se očekooje da je i oženi...........ako je savestan čoek...onda je to i njegova obaveza....oseća se odgovornim za ono šo je uradio...a mož da boode i da je nasamaren.......i te priče....za hvatanje za bebe su istina..a ne mitolotgija srba u 21. veku....abc se pomešalo al to je to...a priče nisu latino sa pinka...nije sve roožičasto...
 
Poslednja izmena:
Kao pripadnik stare i ugledne banatske gradjanske porodice, postavljam ti pitanja:

1. Kako te nije sramota da dajes coveku nicim opravdane kvalifikacije na osnovu jednog posta, samo zato sto ima misljenje suprotno tvom?

2. Odakle ti pravo da se na ovako jeftin nacin uvlacis moderatoru u anus? To nije gradjanski ni higijenski.

3. Odakle si ti i tvoji? Pitam zbog gradjanstine.

Post uopshte ne predstavlja mishljenje vec skupinu nebuloza, lichnih kompleksa, izvitoperenih vrednosti i sveobuhvatnu misaonu nepovezanost.
Hellen bila moderator ili ne ume da proceni baljezganja kao i ja.
Shto se tiche mog porekla potichem iz jedne stare beogradske intelektualne porodice sa Vrachara.Chak se o njima pisalo i u knjigama, al ne bitno. Kada bi se sada ti i ja 1na 1 susreli i diskutovali o porodichnom stablu, bez preterivanja sigurno bi se tiho povukao/la i nikada ti ne bi palo napamet da nachensh ponovo takvu temu. To nisu samo bili visoko obrazovani ljudi, vec neki od njih su bili i nacionalni heroji...toliko o tome vec je i previshe recheno :)
 
Nesto razmisljam ovih dana... U poslednjih mesec dana u mojoj okolini sklopilo se nenormalo mnogo brakova!!! Mlada je u 90% slucajeva trudna... Znam samo dva para u poslednje vreme gde to nije slucaj!
Interesuje me sta vi mislite!!!
Da li je situacija kod nas toliko losa da se parovi sad vencavaju samo zato sto "moraju"?
Da li su muskarci toliko nepazljivi kada im se desava da im devojka ostane u drugom stanju?
Ili su devojke te koje su nepazljive?
Ili su devojke nasle caku i uhvatile frajera na bebu?
Za neke od tih parova znam da i nisu bili u sjajnoj vezi... Da li biste se Vi udale zato sto ste trudne a odnos sa voljenom osobom bas i ne blista?

ista situacija je i u mom okruženju...ma svi su se venčali zato što je ona trudna i možda sam bila bezobrazna, ali sam svima (do kojih mi je stalo) rekla da su glupi!
ja sam se udala pre dve nedelje i želim da, imamo prvo vremena za sebe (iako već živimo 8 meseci zajedno), da putujemo, ne mora ni to, da gledamo TV-e, da kuvamo zajedno, idemo u šetnju ili se izležavamo i pričamo, pa tek onda - beba. ako se desi ranije-lepo, bićemo srećni..ali mislim, da smo se venčali zbog trudnoće, uvek bi ostalo pitanje - da li bih to utadio/la da nije bilo bebe?
 
:ok:

Trudnocha pre braka i razvod nisu nuzzno povezani.
Trudnocha pre braka ne mora da znachi da on nju ne voli.

I zashto, zashto to predubedjenje da je uvek mushkarac taj koji ne voli?:dontunderstand:
Pa oni su emotivna bicha istao kao i zzene...brakovi se razvode zbog drugih razloga, kao shto je nezrelost nespremnost sebichnost i robovanje shablonima.

bar se neko trudi da objektivno razmislja :)
 
ista situacija je i u mom okruženju...ma svi su se venčali zato što je ona trudna i možda sam bila bezobrazna, ali sam svima (do kojih mi je stalo) rekla da su glupi!
ja sam se udala pre dve nedelje i želim da, imamo prvo vremena za sebe (iako već živimo 8 meseci zajedno), da putujemo, ne mora ni to, da gledamo TV-e, da kuvamo zajedno, idemo u šetnju ili se izležavamo i pričamo, pa tek onda - beba. ako se desi ranije-lepo, bićemo srećni..ali mislim, da smo se venčali zbog trudnoće, uvek bi ostalo pitanje - da li bih to utadio/la da nije bilo bebe?

Lepa, cestitam na udaji :)
puno ljubavi, strasti i srece :heart::heart::heart:
 
Ma evo ovde neke moje komsije su i rekli svojim curama da ih nece zeniti ako ne zatrudne... :lol: Pa kad su zakerile onda ih uzeli... Al to je ipak znaci islo po njihovom dogovoru... bez laganja i foliranja... bez pecanja na bebu koje je nesto najskrnavije sto ribi moze da padne na pamet...

To je besna fora. Vidi$ odma da li je riba jalova ili plodna i bude$ siguran da necete da potro$ite pola kuce da je izlechite od steriliteta, a na kraju dobijete chudo sa 6 nogu :)
 
А ја мислим да овај пост врви од предрасуда и од наказних стереотипа.

Post vrvi od cinjenica i to je ono sto boli one koji su sebicni, licemeri i sl. Vi ste duboko u sebi svesni koliko ste nakazni, ali zelite da postavite svoje bolesne standarde. Tek su mi se smucili ovi degenerici koji polemisu ko ima bolje poreklo. Ovde na forumu sve sami najbolji jebaci, najbolje jebacice, koeficijenti IQ 180 u proseku, plemici..... Vi(ti koji ste tako mocni i to ovde svima napominjete, a ne znate gde vam je dupe, a gde glava) ste samo gomila iskompleksiranih idiota koja ne zna sta ce od svoje bede, pa samo laze i izmislja bajke.
 
Post vrvi od cinjenica i to je ono sto boli one koji su sebicni, licemeri i sl. Vi ste duboko u sebi svesni koliko ste nakazni, ali zelite da postavite svoje bolesne standarde. Tek su mi se smucili ovi degenerici koji polemisu ko ima bolje poreklo. Ovde na forumu sve sami najbolji jebaci, najbolje jebacice, koeficijenti IQ 180 u proseku, plemici..... Vi(ti koji ste tako mocni i to ovde svima napominjete, a ne znate gde vam je dupe, a gde glava) ste samo gomila iskompleksiranih idiota koja ne zna sta ce od svoje bede, pa samo laze i izmislja bajke.

Пројекција је један од најпознатијих механизама одбране. Састоји се од тежњи и склоности особе да своје жеље, импулсе или садржаје подсвести који нису прихватљиви за сопствени его, пројектује на друге особе приписујући им сличне особине.
 
Post vrvi od cinjenica i to je ono sto boli one koji su sebicni, licemeri i sl. Vi ste duboko u sebi svesni koliko ste nakazni, ali zelite da postavite svoje bolesne standarde. Tek su mi se smucili ovi degenerici koji polemisu ko ima bolje poreklo. Ovde na forumu sve sami najbolji jebaci, najbolje jebacice, koeficijenti IQ 180 u proseku, plemici..... Vi(ti koji ste tako mocni i to ovde svima napominjete, a ne znate gde vam je dupe, a gde glava) ste samo gomila iskompleksiranih idiota koja ne zna sta ce od svoje bede, pa samo laze i izmislja bajke.

Таки смо! :D
Потрефио си ко прстом у ...пекмез! :P

(Што опет не обара чињеницу да си написао гомилу предрасуда и наказних стереотипа.;))
 
Пројекција је један од најпознатијих механизама одбране. Састоји се од тежњи и склоности особе да своје жеље, импулсе или садржаје подсвести који нису прихватљиви за сопствени его, пројектује на друге особе приписујући им сличне особине.[/QUO

:hahaha:
 
Nesto razmisljam ovih dana... U poslednjih mesec dana u mojoj okolini sklopilo se nenormalo mnogo brakova!!! Mlada je u 90% slucajeva trudna... Znam samo dva para u poslednje vreme gde to nije slucaj!
Interesuje me sta vi mislite!!!
Da li je situacija kod nas toliko losa da se parovi sad vencavaju samo zato sto "moraju"?
Da li su muskarci toliko nepazljivi kada im se desava da im devojka ostane u drugom stanju?
Ili su devojke te koje su nepazljive?
Ili su devojke nasle caku i uhvatile frajera na bebu?
Za neke od tih parova znam da i nisu bili u sjajnoj vezi... Da li biste se Vi udale zato sto ste trudne a odnos sa voljenom osobom bas i ne blista?

Ne bih se udala zbog trudnoće ako ne volim čoveka čije je dete, ali ne bih ni bez trudnoće ostala sa čovekom koga sam prestala da volim. Pretpostavka je da je valjda bilo ljubavi na početku).
Međutim, od mnogih mladih parova i "singlova" sam čula da ne vide razloga da se venčavaju (čak i ako žive zajedno i slažu se), dok devojka ne zatrudni. Ja ne gledam na brak takvim očima, i ne osuđujem ih, samo ne shvatam u potpunosti razloge za to. Po meni, ili žele da provedu život sa osobom jer veruju da su pronašli odgovarajuću, ili ne žele - imali dece ili ne.
U stara, parijarhalna vremena, u nekim krajevima je bio običaj, i pored stavova da devojka mora ući nevina u brak, da se verenici venčavaju tek kad devojka ostane u drugom stanju, (naravno, sve je to bilo "tajno", a i isprošena devojka se nije tek tako odbacivala, data reč između roditelja je nešto značila). Tome je bio razlog želja za produženjem "loze", pa su hteli da budu sigurni da devojka može da rađa, jer je ipak i onda bilo lakše raskinuti veridbu nego se razvoditi, jer su postojala samo crkvena venčanja, a tu je razvod skoro pa nemoguć.
Možda i sada neki ljudi smatraju da brak bez dece nema svrhe.
 
To je besna fora. Vidi$ odma da li je riba jalova ili plodna i bude$ siguran da necete da potro$ite pola kuce da je izlechite od steriliteta, a na kraju dobijete chudo sa 6 nogu :)

Taj stav je nepošten taman koliko i kad devojka zatrudni da bi se udala. Ili su oba nepoštena, ili su oba poštena. Ne može se meriti sa dva aršina.

Odmah karakteristika "jalova", kao da je krava (stvarno ste previše drski prema ženama, s obzirom da su i vas rodile žene), a većina neplodnih brakova poslednjih godina je je takvo zbog muškog steriliteta, koji je u porastu. (zvaničan podatak)

Niko i ne spominje ljubav, slaganje karaktera, i slično! Šta su onda ljudi koji nemaju dece, pa ih usvajaju? Ludi? Glupi? Ili šta?
To bi značilo da onaj partner koji nije sterilan, treba, kao pokvaren televizor, samo da zameni starog partnera novim? Jesmo li ljudi, sa emocijama, ili roboti?
Ili sebični skotovi.
 
Niko i ne spominje ljubav, slaganje karaktera, i slično! Šta su onda ljudi koji nemaju dece, pa ih usvajaju? Ludi? Glupi? Ili šta?
To bi značilo da onaj partner koji nije sterilan, treba, kao pokvaren televizor, samo da zameni starog partnera novim? Jesmo li ljudi, sa emocijama, ili roboti?
Ili sebični skotovi.
Зависи шта је коме сврха брака и шта су коме приоритети.
 
У праву си. Ништа горе и гадније од трудњаче! Фуј, са оном стомачином, па још се и на свадби појави тако ко крмача!
Жена треба да буде екстра-мега-гига-утегнута риба, а не са том одвратном стомачином и отеклим ногама!
Боље да абортира, па да буде екстра-емага-гига риба на венчању, а после, ако баш мора, нек остаје трудна колко оће, бар неће сватови морати да је гледају раздроћкану и дебелу.

Ау...
Зар жена треба да памти свадбу по томе што је сво време бринула да јој се нешто не деси, не може да се опусти, зар није лепше да се свадба деси јер су младенци тако хтели а не зато што су "морали"?? Изем ти брак... зашто би се уопште венчавали ако је млада трудна, нека сачекају па нека се венчавају. Или нека пазе мало!
 

Back
Top