Učiteljski fakultet u Beogradu

Sve te provere koje postoje fizicke, muzicke i govorne, su smesne. Govorim o Uciteljskom fakultetu u Beogradu. Prvi razlog za to je sto kod nas na IV godini, postoje ljudi koji i dan danas ne znaju pola slova da izgovore kako treba, a da ne pricam o fizickim i muzickim (ne)sposobnostima. Ako si ikada radila fizicko u skoli, odnosno ako si imala normalnog profesora fizickog koji je radio svoj posao nece ti biti problem da prodjes ovu proveru.

Hvala :) iako mi fizicko nikad nije bilo jaca strana a da ne govorim pevanju i sl :hahaha:
volela bih da upisem uciteljski jer obozavam decu i mislim da je to najlepsi posao:D
samo me plase te ficicke i muzicke sposobnosti a i posle matematika,ako upisem ::mrgreen:
 
Ok, pretpostavljam da upisujes zato sto volis taj posao, ali veruj mi , kada prodjes cetiri godine na fakultetu kakav je trenutno, ta zelja ce te proci:sad2:, na veliku zalost. Kazes da nisi bas muzikalna, to i nije tako veliki problem, ali imaj na umu da ces u prvoj, trecoj i cetvrtoj, ako se opredelis za smer profesor razredne nastave(ucitelj) morati da sviras harmoniku, odnosno imaces ispite na tim godinama gde ces polagati sviranje na harmonici, sem ako nisi zavrsila nizu muzicku odsek klavir.
A sto se tice fakulteta, da nastavim jos gore ce ti biti kad budes zavrsila i shvatila da ces posao moci da nadjes samo ako ti vec neko radi u skoli ili da nekome platis. Ne zelim da te plasim, niti da te razuveravam, ali moj najiskreniji savet ti je da jos malo razmislis koji fakultet ima perspektivu u nasoj drzavi. Nas ce sad biti oko 200 na cetvrtoj godini, a zavrsice nas mozda 70, 80 u junu, naravno niko od nas ne planira da radi po selima, posebno mi koji smo odavde. Vecina nas ce verovatno konkurisati po Bg-u, eventualno oklonim mestima, a ovi iz ministarstva planiraju da otpustaju prosvetne radnike, usled viska:dash:. Zato ti kazem, dobro razmisli sto se tice upisivanja fakulteta. Pozdrav
 
A sto se tice matematike, zavisi kako ti je isla u srednjoj skoli, ja sam zavrsila Elektrotehnicku skolu, pa sa matematikom nisam imala uopste problema. Ali i to se da srediti, uzmes par casova, redovno radis i bez problema ces poloziti. Ja sam uglavnom imala problema sa bubalackim predmetima. :))))))
 
Dvoumim se izmedju uciteljskog i filoloskog:think: ne znam, srpski ili mozda neki romanski jezik:think: ali mi se ipak vise svidja posao uciteljice nego profesora iako me retko ko razume :D :dontunderstand: ali sto se uciteljskog tice tu ima sve ono sto meni ne ide :eek: nikada nisam bila nesto spretna sto se fizickog tice:neutral: uopste nisam muzikalna:whistling: a mat mi slabo ide :sad2:tako da sam u velikoj dilemi :sad2: sa jedne strane je ljubav prema necemu a sa druge (ne)sposobnosti :( :bye:
 
Pa znas sta, moj savet ti je da upises filoloski. Razlog je prost i jednostavan. Kao profesor razredne nastave(ucitelj) moraces da pises svaki dan 6 priprema, a veruj mi nije ni malo naivno, s obzirom da je ministarstvo odnosno inspekcija sada od ucitelja trazi kompletne pripreme kao one koje mi trenutno koristimo u vezbaonicama. To oduzima mnogo vremena, a kao profesor jednog jezika, imaces obavezu da pravis samo jednu pripremu, u stvari to zavisi od toga kojim razredima bi sve predavala. I uvek ces nekog moci da oderes za neki cas:) mada su sad poceli da uyimaju privatne casove i ya decu od prvog do cetvrtog.... Ne znam, ali znam da ti uciteljski oduzima puno vremena, posebno III i IV godina, u III imas 16 predmeta, a u IV imas vezbaonice koje te dokrajce i one se odnose na 6 metodika koje imas.
 
Hvala ti na savetima :hvala: ne poznajem nikog ko studira uciteljski pa mi je ovo prilika da saznam nesto o tome :) zaista je tesko odluciti :think: i smeta mi sto ljudi nipodastavaju uciteljski kao fakultet a samim tim i ucitelje :neutral: a sa filoloskim postoji mogucnost i tog privatnog posla:super:
 
A sto se tice matematike, zavisi kako ti je isla u srednjoj skoli, ja sam zavrsila Elektrotehnicku skolu, pa sa matematikom nisam imala uopste problema. Ali i to se da srediti, uzmes par casova, redovno radis i bez problema ces poloziti. Ja sam uglavnom imala problema sa bubalackim predmetima. :))))))

Koju ako nije tajna :)

samo da se nadovezem na onaj post gde si pricala o poslu .... stvarno, ako ne zelis da radis po selima.... neces naci posao... to je bzvz .... :(
 
HEEEEEEEEEELPP!!!!! Upisala sam prvu godinu, uciteljski smer, zvala sam fakultet, ali mi nisu dali sve informacije:(...
1)Da li samofinansirajuci studenti mogu da se hrane u studentskoj menzi?
2)U koliko sati pocinje predavanje 5. oktobra(u ponedeljak)?
3)Sutra (1. oktobra) u 11h je svecani prijem studenata, gde ce deliti neke kartice(mislim da su za studentske popuste), da li cemo moci da ih uzmemo u ponedeljak?
Pliz odgovorite sto pre(nadam se da neko zna neki odgovor)
Thanks!!!
 
Hmm...I ja sam '91 i zelim da upisem Uciteljski jos od kad sam bila bas mala,ali(uvek to ali :/ ) ne poznajem nikoga ko ide na taj fax i onda tesko mogu da prikupim informacije :(.
1.Na fizickom je opusteno?
2.Na muzickim sposobnostima treba samo da se otpeva neka pesmica decija po mom izboru?
3.Sta se radi na govornim sposobnostima?
4.Koliko su strogi profesori? Koliko ima da se uci,mislim jel mnogo vremena oduzma fax?
5.Jel za budzet treba 60 bodova?
6.Jel na ispitima gde se svira mnogo rigorozno?Koliko dobro treba da se zna sviranje?
Nemojte se smejati,znam da ima mnogo pitanja,ali nemam koga drugog da pitam :(
 
Hmm...I ja sam '91 i zelim da upisem Uciteljski jos od kad sam bila bas mala,ali(uvek to ali :/ ) ne poznajem nikoga ko ide na taj fax i onda tesko mogu da prikupim informacije :(.
1.Na fizickom je opusteno?
2.Na muzickim sposobnostima treba samo da se otpeva neka pesmica decija po mom izboru?
3.Sta se radi na govornim sposobnostima?
4.Koliko su strogi profesori? Koliko ima da se uci,mislim jel mnogo vremena oduzma fax?
5.Jel za budzet treba 60 bodova?
6.Jel na ispitima gde se svira mnogo rigorozno?Koliko dobro treba da se zna sviranje?
Nemojte se smejati,znam da ima mnogo pitanja,ali nemam koga drugog da pitam :(

Ja sam prosle godine polagala prijemni na faxu i nazalost nisam upala nigde (nisam ni isla na pripreme, ali sam par dana pre prijemnog cituckala srpski, sto je ocigledno bilo nedovoljno). Mogu da ti odgovorim na par pitanja koje znam:

1. Na fizickom treba da znas da preskocis kozlic, da se provlacis ispod klupe, da vodis loptu do kosa i da je "ubacis" (naravno ako te posluzi sreca jer od silne treme ne znas ni gde si, a kamoli da pogodis kos), da uradis kolut unapred, da hodas po nekoj gredici i to je to.
2. Na muzickom treba samo neka pesmica i ona ti odsvira nesto, a ti treba to da ponovis.
3. Na govornim sposobnostima te obicno pitaju nesto i ti treba da odgovoris pravilno tj. da ne mucas, da odgovaras punom recenicom...

Nazalost na 4,5 i 6 pitanje ne mogu da ti odgovorim jer nisam stigla dotle... Nadam se da cu sledece godine!!! A i takodje se nadam da sam ti barem malo pomogla. :super:
 
hartbrejkkid gde si ti isao na pripreme iz srpskog? postoje li na fakultetu? unapred hvala!!!

Ишао сам на припреме на факсу. оне почињу негде на пролеће, у марту рецимо, око 10-15 хиљада кошта српски. И на пријемном је било заиста само гредиво које је на припремама рађено, бар је тако било када сам ја уписивао факс (2006). Остале припреме стварно мислим да нису потребне, чисто бацање пара...
 
Hmm...I ja sam '91 i zelim da upisem Uciteljski jos od kad sam bila bas mala,ali(uvek to ali :/ ) ne poznajem nikoga ko ide na taj fax i onda tesko mogu da prikupim informacije :(.
1.Na fizickom je opusteno?
2.Na muzickim sposobnostima treba samo da se otpeva neka pesmica decija po mom izboru?
3.Sta se radi na govornim sposobnostima?
4.Koliko su strogi profesori? Koliko ima da se uci,mislim jel mnogo vremena oduzma fax?
5.Jel za budzet treba 60 bodova?
6.Jel na ispitima gde se svira mnogo rigorozno?Koliko dobro treba da se zna sviranje?
Nemojte se smejati,znam da ima mnogo pitanja,ali nemam koga drugog da pitam :(

Физичко, музичко и говорне способности су стварно опуштени, за то немој да бринеш. Спреми само српски што боље, мада ни то није много страшно, захтевно и обимно. За професоре шта да ти кажем, ја сматрам да углавном нису строги, чак напротив, али мислим да је то субјективно мишљење. Углавном су ок, мада има и неких дркоша, али углавном сви ти испити нису посебно страшни. Математика уме некима да представља проблем, мада мени није. Ако си у средњо радила математику бар мало (бар да си могла поштено да добијеш 2 у некој Бг гимназији) неће ти то бити проблем. А и ако ниси узмеш који приватни час, и то је сређено.

За буџет је требало чини ми се 63 бода када сам ја уписивао, и то је отприлике праг, али све то зависи и од тежине испита.

Факс заиста не одузима пуно времена прве две године, и први семестар треће, али онда постаје зајебано. Није то ни интелектуално захтевно, него пуно тога има, стално те нешто условљавају, итд. Немаш много времена за друге ствари. Али прве две и по године су стварно смешне.

За свирање не брини, само повремено свируцни током године, буди редовна на вежбама, и то не би требало да буде проблем.
 
I ja volim decu, i to je jedini razlog moje zelje za upisivanjem uciteljskog. Secam se svoje uciteljice koja je bila tako draga, mila, pametna, lepa, ali pre svega uvek spremna da pomogne svakome od nas, u svakom trenutku, cak i kada smo bili u visim razredima.. Secam se kako sam zbog nje zavolela mnoge stvari poput matematike, srpskog.. Bitno je imati neku potporu za kasnije. Volela bih da ima vise takvih ucitelja kakvih se rado secamo i mnogo godina kasnije..

Ali dvoumim se izmedju filozofskog.. I knjizevnosti.. Uciteljski mi je tu negde u glavi, ali ne kao prva i jedina opcija. Ko zna gde ce me put odvesti.. A i razmisljam unapred, o onome sto je Dukili spomenula, nemam problem da radim u selu, ali bih ipak vise volela da mogu da nadjem posao negde u blizini mesta gde cu ziveti, i blizu svojih prijatelja..

Ne brine me nista u vezi upisa na fax sem tih fizickih sposobnosti, jer mi je zabranjena svaka fizicka aktivnost, pa ne znam koliko im je to bitno jer bih, ipak, jednog dana morala da toj deci predajem i fizicko. A ja sama nikada nisam imala cas fizickog, oduvek sam oslobodjena.. Zbog teskog oblika astme, veoma slabih pluca, operacije ociju zbog koje ne smem da se izlazem ni najmanjem naporu, ne smem da podizem vise od 5 kg, ne smem da radim kolut, stoj na rukama.. Niti sam ikada to i probala..

Raspisah se z:) Pozdrav svima.
 
Hvala na informacijama puno :D ja bi trebalo u toku ove ili sledece nedelje da odem do faxa da vidim sve sta treba oko priprema i to...Samo jos da pitam odakle si se spremao za srpski?Ja sam cula kao iz neke zute gramatike,a?
Mozda sam dosadna al ***,sve me to zanima...Ako se setim jos nekog pitanja ja cu da pisem :PP Hvala jos jednom :D
 
Zdravo svima...takodje zelim da ove godine upisem uciteljski fakultet,planiram i da idem na pripreme,jer sam cula da su od velike pomoci i da suzavaju gradivo....malo me plase te provere fizicke i muzicke sposobnosti,mada sam zavrsila baletsku skolu....interesuje me da li je jos neko zainteresovan za isti fakultet i zna li jos neke korisne informacije u vezi prijemnog?....iskustva studenata?...unapred hvala,pozdrav svima....
 

Back
Top