Učiteljski fakultet u Beogradu

Heej drustvo, imam pitanje nadam se da ce se neko naci i da mi odg. na njega :-)
Elem, trenutno zivim u R.Srpskoj i zelim ovde da upisem Uciteljski fakultet ali imam problem sa ijekavicom posto sam dugo (obdaniste, celu osnovnu skolu) zivela u Srbiji i pisem i govorim ekavicu.. Koliko cu imati problema na faxu zbog toga, znam da cu morati nauciti pisati ijekavicu dok ne podjem raditi u skoli ali da li su na faxu rigorozni po tom pitanju..?
Ako neko ima ili je imao slican problem bila bih mu zahvalna da napise nesto o tome....
Hvala unapred... :-)
 
Pozdrav svima !
Zanima me jer se ispitna pitanja za predmete koji se studiraju dobijaju u skriptarnici ? Ili kako ih mogu nabaviti ? I da li postoji Vodic za studente koji vec studiraju a u kome su napisane informacije u vezi ispita koji se uce tokom studija ( metodike i ostalo ) . Molila bi ako neko zna da mi odgovori ,hvala unapred
 
Pozdrav svima !
Zanima me jer se ispitna pitanja za predmete koji se studiraju dobijaju u skriptarnici ? Ili kako ih mogu nabaviti ? I da li postoji Vodic za studente koji vec studiraju a u kome su napisane informacije u vezi ispita koji se uce tokom studija ( metodike i ostalo ) . Molila bi ako neko zna da mi odgovori ,hvala unapred

Pitanja za predmete daju neki profesori, a vecinu skripti, skoro sve knjige kao i pitanja i ne tako tacne odgovore mozes naci u fotokopirnici u Balkanskoj ulici.
 
Kolege ,samo jos jedno pitanje... Da li se metodike sa cetvrte godine ( metodika matematike 2 ,metodika srpskog 2 ...) polazu samo prakticno ?

Па, методика српског 2 да.
Из мет математике 2 постоји неки усмени који је чиста формалност, траје 2, 3 минута, нешто те пита за неке твоје утиске и тако.
Из мет природе 2 имаш неки колоквијум, практикум, знаш већ неке њихове класичне будалаштине, и потребно је мало времена томе посветити, али не као у трећој години.
Из методике физичког има нешто мало у практикуму, углавном попуниш то током вежбаонице, и постоји испит, други део оне књиге, смарачина тешка, али мислим да ми је било мало лакше него у мет 1
Из ликовног се полаже неки тамо тест, то није ништа страшно, слично као у мет 1.
И на музичком полажеш неки тест пре уласка у вежбаоницу. После на крају постоји усмени који је формалност, пита те питања која ниси урадио на тесту, и тако...
Тако је бар било прошле године...
 

Back
Top