Učiteljski fakultet u Beogradu

Jel moze neko da mi isprica nesto o faxu?Imam ogormnu zelju da se baviom tim poslom jos od kako sam klinkica bila,ali se plasim da necu uspeti da upisem :(...Koliko je bodova potrebno na prijemnom? Kakav je prijemni za one sposobnosti?Jel mora da se zna instrument da se svira?Odgovorite molim vas !!!
 
Hej! :)

Morash da znash da pevash i da svirash jedan instrument.
Ne morash neshto prelepo da pevash, ali morash imati sluha, onako osrednje.
Sto se tice tih 'sposobnosti' to nije teshko, sto se fizickog tice, vodish loptu, neke vezhbice..
Tako je ovde u Somboru i to sam prochitala na netu. Bodova treba negde odo 50-55 (na uchiteljskom u begoradu) da si na budzetu. Pitaj josh neshto ako te zanima. :)
 
Pa jel ti je to veliki problem?

Ne znam za srednju, ali uchila si u osnovnoj pa znash bar malo..

Odakle si ti? I u kom mestu zhelish da upishesh uchiteljski?
Ja sam josh par dana u BGu, pa ako zhelish, mogu otici do faxa i pitati ih da li se mora/treba znati neki instrument, nece mi biti teshko. :)
 
Pre polaganja prijemnog ispita, kandidati, osim onih koji su završili srednje obrazovanje prosvetne struke, podležu prethodnoj proveri sklonosti i sposobnosti (fizičkih, muzičkih i govornih) koja je eliminatornog karaktera.

1. Provera opšteg telesnog statusa i kretnih sposobnosti pojedinih delova tela (provera se polaže u sportskoj opremi: trenerka ili šorts i majica, patike ili bos).

2. Provera muzičkih sposobnosti kandidata sastoji se iz pevanja pesme po slobodnom izboru i reprodukovanju melodijskih i ritmičkih motiva.

3. Provera glasovnih sposobnosti (artikulacija glasova, posebno teških suglasničkih grupa) kandidata i smisla za razumevanje književnog teksta.

Provera je eliminatornog karaktera.

Prijemni ispit

Kandidati koji konkurišu za upis u prvu godinu osnovnih studija polažu prijemni ispit isključivo pismeno, a ispit se sastoji iz testa srpskog jezika i književnosti i testa opšte kulture i informisanosti:

1. Test iz srpskog jezika i književnosti, obuhvata nastavne sadržaje ovog predmeta prema nastavnom programu gimnazije.

2. Test iz opšte kulture i informisanosti, kako naziv kaže, treba da pokaže opšte znanje i informisanost kandidata.
 
III
ПРИЈЕМНИ ИСПИТ
1.
Провера склоности и способности обавиће се у Београду, Вршцу и Новом Пазару. Провера је елиминаторног карактера.
Кандидати су обавезни да на полагање испита за проверу склоности и способности понесу са собом личну карту или пасош и опрему за физичко васпитање.

Prosle godine samo njih 32-oje je palo,tako da verovatno i nije tako tesko proci http://www.uf.bg.ac.yu/ss/Upis_2007/download/NisuZadovoljili.pdf ...
 
Poslednja izmena:
Mene zanima da li moze bilo koji instrument da se svira (npr. gitara?) i da li je moguce da neko ne radi test fizicke sposobnosti? Posto sam ja oduvek oslobodjena fizickog i nikad nisam preskakala kozlic ili hodala po gredi? Da li je moguce barem nesto izbaciti iz testa jer neke stvari smem, a neke ne zbog pritiska u ocima..

Unapred hvala..
 
mora da se radi provera sposobnosti! Kozlic se preskace u Kraljice natalije, u Ljutice Bodana samo kolut unapred i hod po gredi. nisu toliko rigorozni... najstroziji su kod govornih spozobnosti tj da li imate neku govornu manu.
Nije potrebno da znate da svirate nijedan instrument, potreno je da imate minimalni sluh i da mozete da otpevate neku deciju pesmicu po vasem izboru...
Sto se tice sviranja na fakultetu imate izbor izmedju harmonike i klavira, onome ko svira gitaru nece predstavljati nikakav problem da nauci da svira klavir.
 
Hvala na brzom odgovoru :) Nemam govornu manu, bila sam recitator dugi niz godina, pevam lepo, ali ne znam stvarno kako cu to za fizicke sposobnosti.. A da li sve te provere racunaju bodovima, pa se na kraju sve sabere ili ides test po test pa ti javljaju gde si ispao? I da li ako padnes 1 a ostalo uradis odlicno, ipak si pao? Puna sam pitanja :)
 
e mene samo zanima da li zna neko kad odprilike pocinju te pripreme iz srpskog...?
mislim ja tek trebam da zavrsim cetvrtu...ali cisto da znam... :D

ovako, u februaru prosetaj do faxa, idi do studentske sluzbe i pitaj kad su prijave, i kad pocinje i kolko kosta. To ti je taman da imas mesec-dva do pocetka pripremne nastave!

provera fizickih sposobnosti izgleda ovako : prozovu te, uradis sta ti kazu i prodjes. a kazu ti da uradis kolut u napred i hod po gredi!
 
Zanima me kako izgleda provera fizickih sposobnosti :hvala:

Sve te provere koje postoje fizicke, muzicke i govorne, su smesne. Govorim o Uciteljskom fakultetu u Beogradu. Prvi razlog za to je sto kod nas na IV godini, postoje ljudi koji i dan danas ne znaju pola slova da izgovore kako treba, a da ne pricam o fizickim i muzickim (ne)sposobnostima. Ako si ikada radila fizicko u skoli, odnosno ako si imala normalnog profesora fizickog koji je radio svoj posao nece ti biti problem da prodjes ovu proveru.
 

Back
Top