U nekom drugom zivotu

Moram da priznam da mi je tema tuzna i da me pogadja.
Stoga sam probao da joj se narugam....ali nisam uspeo.

Podseca me na to da sam svoj zivot ne tako davno mogao da izgubim u trenu i da mi je trebalo vremena da shvatim da je to sto zivim svaki dan, ustvari moj zivot.
Moj mali zivot koji nece poceti ni kad promenim posao, ni kad kupim stan, ni kad budem ustedeo mnogo novca, nece poceti nikada jer vec traje i od tad ne cekam da mi zivot konacno "pocne" posle necega.
Zivim svaki dan svestan da sam samo mali plamicak u moru drugih plamicaka i da svaki jaci vetar moze da me ugasi.
I zato ne volim ovu temu, jer drugi zivot nemam, a sta sam u ovom pogresio racunam da jos uvek mogu da ispravim


Lep tekst,

nego tema izgubi čar maštanja,
a pošto se i Hellen pojavila sa prutićem
zaboravih i šta i ko bi bila
ali u jednom periodu života (može i ovog sada koji teče), bar dve godine,
da živim na moru, ali ne na obali, nego na planini uz more, ima i kamena i crvene zemlje, kamena kuća, ružičnjak, nar, smokva uz kuću, divan vazduh, planinsko-morski, izdajem sobe gostima, ujutru im pečem svež hleb, plašim se da se ne ušunja neka zmija unutra, tokom zime pravim suvenire koji se prodaju leti, u beloj dugoj haljini na brtele sa šeširićem na glavi prčkam oko ruža ... i tako.....prolaze sati...i dani.....
 
...bila bi osnivac velikog carstva u kome bi carovalo drugarstvo,osmeh i dobre namere.I ljubav naravno..ili voda i da me uvek ima.. :D

A Vi ? Mozda istrazivaci ili avanturisti ili...znam da ste razmisljali o tome sta bi.. bar jednom u ovom zivotu..Mozda bi bili ono sto mozete i u ovom zivotu ali vam nedostaje hrabrost..pamet..ili nesto trece..

Bila bih usedelica, i zivela svoj zivot
 
E setila sam se....da to može biti....bila bi žena kučka...............:mrgreen:

Znači bila bi drska, bezobrazna, samoživa, i terala svoj život
onako po svom do daske...pa kome se sviđa super, kome ne
bilo bi me baš briga......i ne bi padala ni na kakve sentiš priče
i tralalajke....vozila bi neki veliki jaki auto i ne bi primala auto
stopere...pila pivo iz flaše....i bila dama kad treba, al za svoju
dušu....

Ne bi imala stalno mesto boravka....već bi živela gde mi se
kad dopadne, spavala po hotelima...pa neka drugi misle o
prašini, vešu i ribanju kupatila......

Beograd bi mi bio baza gde bi punila baterije i viđala se
s prijateljima....kojih bi kao i sada imala malo ali su pravi.....:super:

p.s....Kuco.....nemoj se ljutiti...nema ni jedne asocijacije na tebe ti
sve kontra od ovoga...što sam gore navela....a ja bi volela da budem
bar u jednom životu baš takva......i da me baš briga za sve....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ha ha ha..Ditaaa..imas poencic za ovaj postic..samo sto dobar deo svega navedenog mozes i u ovom zivotu ..ako nista ..zenooo..bar cimni pivo iz flase..super osecaj ..pogotovo po vrucini i kada si zedna..:lol:
 
U nekom drugom zivotu bila bih domacica. Imala bih ptoro dece, posvetila se porodici. Kuvala bih svakog dana i uzivala u tome...

Ili bih bila umetnik, muzicar ili pisac. Alkoholicar koji zivi od danas do sutra u nekom svom svetu...
 
...bila bi osnivac velikog carstva u kome bi carovalo drugarstvo,osmeh i dobre namere.I ljubav naravno..ili voda i da me uvek ima.. :D

A Vi ? Mozda istrazivaci ili avanturisti ili...znam da ste razmisljali o tome sta bi.. bar jednom u ovom zivotu..Mozda bi bili ono sto mozete i u ovom zivotu ali vam nedostaje hrabrost..pamet..ili nesto trece..

kad bi mogao da proniknem u vasu dobrotu mozda bih vam i izgradio takvo carstvo... makar i virtuelno.
 
Lep tekst,

nego tema izgubi čar maštanja,
a pošto se i Hellen pojavila sa prutićem
zaboravih i šta i ko bi bila
ali u jednom periodu života (može i ovog sada koji teče), bar dve godine,
da živim na moru, ali ne na obali, nego na planini uz more, ima i kamena i crvene zemlje, kamena kuća, ružičnjak, nar, smokva uz kuću, divan vazduh, planinsko-morski, izdajem sobe gostima, ujutru im pečem svež hleb, plašim se da se ne ušunja neka zmija unutra, tokom zime pravim suvenire koji se prodaju leti, u beloj dugoj haljini na brtele sa šeširićem na glavi prčkam oko ruža ... i tako.....prolaze sati...i dani.....

divno, divno..:heart:
 
uuu ja bih bas volela da mogu jos par zivota po nekim bivsim vremenima da prozivim... pocetak veka u parizu, kao glumica ili slikarka... devetnaesti vek u engleskoj... ali tamo kao muskarac... i strasno bih volela da sam ucestvovala u nekim pionirskim poduhvatima... ono, plovidba za indiju, pa se otkrije amerika... nije sve do coveka, nesto je odredjeno i vremenom u kome zivi... a ovo je vreme malih ljudi...
 
ja bih bila Indijanka...moj "Vinetu" i ja bi složno živeli u skladu s prirodom...pili bismo
vodu sa izvora...hranili se svojim ulovom...jahali šumama i cvetnim livadama....a kad
bi s umorili...legli bi na meku cvetnu postelju i zaspali....onako čvrsto zagrljeni......
 
Hoćeš koto da nam budeš i ti komšinica
ili gost, malo u seznoni, malo van sezone
leti vino, zini kuvano vino sa karanfilićem

joj:drunk: divno :heart:

daaaa..hocu..januar na moru..duva vetric, nosi miris soli..setamo se , vetar nosi duge suknje, leprsaju ponca..
leti, ustajanje u pet..i u hladovini grozdja kafica i sir za dorucak
puste uvale..plivanje daleko na pucinu, lezanje na ledjima, voda u usima, moer u ocima..sunce..
decja vriska..slamnati sesiri..veceri uz knjigu i muziku za gramofona na navijanje, ili cakulanje, pesma, i smeh..
 
куцо, предивна ти је тема. :heart:
вероватно бих живео као онај сантјаго из романа старац и море.
мада ја нешто претерано и не војим море, а и старци су ми досадни.
 

Back
Top