AI vodic u distopiju

IMG-07994ad57579f3a9913141d1e80d4449-V.jpg
 
metlaja jel hoces da vidis kako izgleda kad pricas sa njom?

postavih joj tvoje pitanje



i stize odgovor
koliko empatije u njemu :D

Razumem tvoju zabrinutost i primećujem zanimljivu perspektivu. Važno je istaći nekoliko stvari koje mogu pomoći u razumevanju ove situacije:
  1. Veštačka inteligencija (AI) nije svesna: ChatGPT i slični modeli nisu svesni, nemaju sopstvenu svest ili namere. Oni su sposobni da obrađuju ogromne količine podataka i generišu odgovore na osnovu obrazaca koje su naučili iz tih podataka, ali ne "razmišljaju" u pravom smislu te reči kao ljudi.
  2. Obrada informacija: AI može biti vrlo efikasna u analizi i organizaciji informacija. Na osnovu velike količine unosa i obrade podataka, AI može generisati odgovore koji su logični i koherentni. To je rezultat algoritama i pristupa zasnovanih na statistici i verovatnoći, a ne dubokog razumevanja ili mudrosti.
  3. Alat za podršku, a ne zamena: AI treba posmatrati kao alat koji može pomoći ljudima, a ne kao zamenu za ljudsku inteligenciju ili kreativnost. AI može pomoći u pisanju, analizi podataka, automatskoj obradi, ali još uvek zavisi od ljudske intervencije i kontrole.
  4. Etika i kontrola: Postoje validne etičke i društvene brige oko razvoja i korišćenja AI. Ključno je da se AI razvija i koristi na odgovoran način, uzimajući u obzir potencijalne rizike i koristi.
Dakle, iako je impresivno što AI može generisati odgovore koji izgledaju inteligentno i koherentno, važno je shvatiti da je to rezultat sofisticiranog programiranja i obrade podataka, a ne prava inteligencija ili svest. Tvoj osećaj nelagodnosti je razumljiv, ali je važno posmatrati AI kao alat koji može pomoći ljudima da bolje obavljaju svoje zadatke, a ne kao pretnju.
Imaćemo tupavu decu.
I tupave unučiće.
I praunučad debile.
 
Tupava deca nastanu kada su roditelji tupavi, tako da pricaj u svoje ime :D
Не можеш да затвараш очи пред чињеницом да огроман број деце користи ВИ за школске потребе и да све више висе на телефону.
Да смо као врста све зависнији од ВИ.
Паметни телефони, сатови, карте, кола, табле...све мање користимо свој мозак.
Наредне генерације ће још мање.
Мали проценат родитеља који данас држи ствари под контролом по питању деце, сваке године ће бити још мањи.
О томе је писала Антигона.
 
Nisu samo riditelji tupavi, kompleto drustvo je, na svetskom nivou
Aj probaj da detetu u osnovnoj skoli ne kupis telefon, da vidis kad dodje bulingivano i uplakano. I sta ces onda. Da teras orincipe i naolpravis dete sa traumama ili da popustis i da mu kupis. Jjebena je to rabota
 
Не можеш да затвараш очи пред чињеницом да огроман број деце користи ВИ за школске потребе и да све више висе на телефону.
Да смо као врста све зависнији од ВИ.
Паметни телефони, сатови, карте, кола, табле...све мање користимо свој мозак.
Наредне генерације ће још мање.
Мали проценат родитеља који данас држи ствари под контролом по питању деце, сваке године ће бити још мањи.
О томе је писала Антигона.

Pa sta sprecava roditelje da nauce decu da zapale vatru, iscepaju drva, podignu sator, zamesaju malter, sklope komad namestaja, pokose travu....?

Sprecava licni komformizam. Nista drugo.
Svi bismo mi da nam malo se i neko drugi bavi nasom decom. Ja prvi. Obozavam kad ga neko cuva a ja ladim jaja.

Ali necu da dozvolim da mi dete napuni 18 godina a da ne zna sve sto sam ja znao sa 18 godina.

A ne vidim nista lose u tome sa pored toga zna i da koristi AI alate.
 
Nisu samo riditelji tupavi, kompleto drustvo je, na svetskom nivou
Aj probaj da detetu u osnovnoj skoli ne kupis telefon, da vidis kad dodje bulingivano i uplakano. I sta ces onda. Da teras orincipe i naolpravis dete sa traumama ili da popustis i da mu kupis. Jjebena je to rabota
Али јесте почело од тупавих скоројевића и проширило се као епидемија.
 
Nisu samo riditelji tupavi, kompleto drustvo je, na svetskom nivou
Aj probaj da detetu u osnovnoj skoli ne kupis telefon, da vidis kad dodje bulingivano i uplakano. I sta ces onda. Da teras orincipe i naolpravis dete sa traumama ili da popustis i da mu kupis. Jjebena je to rabota

Kupicu mu telefon.
Ali cu ga i nauciti sve ono sto sam i ja znao u njegovim godinama.
 
Не знам. Шта их спречава?
Само коментаришем резултате и оно што је очигледно.
Ено на Твитеру мамике коментаришу јадне Кинешчиће који вежбају са лоптом, ју, ју, ју, јадна деца...
 
Не знам. Шта их спречава?
Само коментаришем резултате и оно што је очигледно.
Ено на Твитеру мамике коментаришу јадне Кинешчиће који вежбају са лоптом, ју, ју, ју, јадна деца...

Pa to je to, licni komformizam.
Mama nece jer oce gleda Zadrugu.
Tata visi u kladionici.
Dete izraste u debila.
I posle krive moderne tehnologije.

Prosle godine naletim na prezentaciju (uzivo, ne online) izvidjackih drustava. Skontam da u mojoj opstini, od 600K stanovnika, ima desetak izvidjackih drustava i brdo klinaca od 10-tak godina koji znaju jos vise neko ja sto sam znao u njihovim godinama o prirodi. A ja sam znao mnogo.

Dakle, ima svega (ima toga i u Srbiji), samo treba malo volje.
 
Не знам. Шта их спречава?
Само коментаришем резултате и оно што је очигледно.
Ено на Твитеру мамике коментаришу јадне Кинешчиће који вежбају са лоптом, ју, ју, ју, јадна деца...
Jao videla sam. A deca super ono rade. Dokaz da je kod dece koordinacija odlicno razvijena samo je drustvo napravilo debile od njih.
Pa cekaj i u nase vreme smo imali takve treninge na fizickom, samo sto nasim mamama nije padalo na pamet da serru

Odosmo s teme :lol:
 
Jao videla sam. A deca super ono rade. Dokaz da je kod dece koordinacija odlicno razvijena samo je drustvo napravilo debile od njih.
Pa cekaj i u nase vreme smo imali takve treninge na fizickom, samo sto nasim mamama nije padalo na pamet da serru

Odosmo s teme :lol:
За промену :lol:
Мада, мислим да смо је само мало проширили...
 

Back
Top