trudnoca i radni odnos

Nemojte o advokatima, ako ne vide debeo keš, neće se pošteno ni upoznati sa slučajem,
ali nije tema. Problem je što to uopšte dolazi do suda, što znači da inspekcije ne rade svoj posao
kako treba i .
SKVO, nisam to implicirao, tj. nisam nameravao, ali ne slažemo se, trudnice nisu zaštićene, umesto
da se njihova prava podrazumevaju, one moraju da ih 'izboksuju'. Po zakonu su zaštićene ali se to ne
primenjuje kako treba, tačnije kršenje toga se vrlo retko sankcioniše iz brojnih razloga, što sa strane
finansija, što zbog neupućenosti i sl.
Ne slažem se da je privatnicima teško, oni koji posluju dobro ne žale se, a oni koji ne posluju dobro ne
trebaju da rade, ili bar da zapošljavaju ljude sa strane ako ne mogu da im obezbede minimalna zakonom
utvrđena prava i ako ne mogu da ih prijave, obezbede pravo na bolovanje, trudničko i sl.
A mnogi su razlozi za loše poslovanje, od loše procene o delatnosti koju će obavljati u ranoj fazi
planiranja, do loše procene konkurencije i brojnosti i kvaliteta i cena kod iste. Ali najveći je problem
što pojedini preduzetnici i dalje rade neisplativ posao rešavajući finansijske probleme neprijavljivanjem
radnika sa platama od 8000, uglavnom se sve to svede na to koliko radnici mogu da izdrže, i da se
dovedu do same granice egzistencije da bi neko i dalje radio neisplativ posao a onda se žalio da su
doprinosi visoki. Ima dosta ljudi koji se bave npr.proizvodnjom kesa, ali od njih tri proizvođača stalno
napreduju i šire posao, dok se tri žale kako su doprinosi visoki i da ih država sputava.
Bilo gde u normalnom svetu kada nešto ne ide prekine se, pa se proba drugačije, a ne zapuca se
jednom putanjom makar vodila i u provaliju.
I uopšte ne mora da bude slučaj da posao ne ide da bi bila kršena prava radnika, postoji određen broj
poslodavaca koji se tako ponašaju i pokušavaju da pronađu minimum za koji bi radnici bili spremni
da rade tipa 8000, bez PIO i soc.osig., 1 dan mesečno slobodan, kako bi ekstraprofitirali.
Znači ako u ovim uslovima poslodavac ne može da obezbedi po radniku 12.300 plate, 8.500 doprinosa
na tu platu sa sve porezom na zaradu, i sva prava koja sleduju pri normalnom R.O. kao G.O., vikend,
trudničko, porodiljsko, prevoz i topli obrok, onda je to de fakto neisplativa delatnost. I to uopšte nije mnogo
te ako je nekom preduzetniku to mnogo po radniku, kako ima ljudi koji plaćaju i 40-50.000 radnike pa
sve doprinose srazmerno uvećane i još ko zna šta sve, regres i sl.što je misaona imenica za prosečnog
radnika u Srbiji. Treba se zapitati, a ne samo kriviti državu i nekog drugog.
Na prvom mestu isplativost posla, sve ostalo je lako.

P.S. Nije mi jasno kako neko može da krivi državu (a pojedinci to rade) u slučaju kada im neprijavljen radnik radi za 8.000-10.000 ceo meseč crnački, skoro bez odmora, a njemu taj radnik ne doprinese
za minimalac i doprinose za tu osnovicu???!!! WTF
 
yebalo vas boksovanje! :)
pa naravno da kada ti neko ugrozi ili oduzme prava ti treba da preduzmes mere radi njihove zastite, sto podrazumeva neku proceduru u kojoj treba da dokazes da je do toga doslo i da u to ulozis neku energiju i sredstva. sigurno da se nece resiti samo od sebe i da niko nece podrazumevati da je do povrede doslo, kako bi? ni ovde, ni bilo gde na kugli zemaljskoj! ali nije toliko tesko ni neresivo.
ako nesto ne volim, ne volim tu stalnu tezu da mi nemamo zakone, da su zakoni nikakvi, da se nista od tih zakona ne sprovodi, da to kod nas ne funkcionise, da je nemoguce ostvariti svoja prava, da je za sve potrebna veza i mito...tezu, koja vazi bukvalno za sve zivo! sistem je los, ima stvari u kojima je tako... ali ako neko takvo razmisljanje svede na pravilo, i potpuno obesmisli pravo, sasvim sam sigurna da - gresi. to naprosto nije tacno. kao ni to za advokate (kojih u beogradu ima na hiljade, raznih). pa trazite.
 
Poslednja izmena:
Strašno. Mislim da trudnice uopšte nisu zaštićene, već da moraju da se cimaju sa
poslodavcima koji čim saznaju da su trudne iskaširaju ih zbog glupih zakona punih rupa
koje i laici u pravu mogu iskoristiti. Najgore je kada poslodavac nakon davanja otkaza
trudnici, odnosno neprodužavanja ugovora na određeno vreme i sl, na isto radno mesto
primi drugu osobu, i tu bi inspekcije trebalo da se uključe u problem u rigoroznom sprovođenju
zakona, i da oštro kazne svaki takav težak prekršaj.

Moguće je da sam pogrešio u vašem slučaju dive ali tako je u velikoj većini slučajeva.



nisam smatrala da je potrebno, ali zbog svih ovih komentara koji su na kraju osuli drvlje i kamenje na privatnike, da iznesem svoj slucaj, pa ako i posle toga smatrate da treba ovakve kao sto sam ja klati zubima..samo napred.


moja radnica je insistirala da ne bude prijavljena za stalno jer je u tom trenutku bila na poslednjoj god fakulteta.

rekla je da zeli da zasnuje stalni radni odnos sa fakultetskom diplomom.

visina njene plate u tom trenutku je bila protivvrednost 400Eu.

kada je ostala trudna, zasnovala je stalni radni odnos ( tada vise nije bila gadljiva na diplomu srednje skole).

ja sam imala sve troskove vezane za nju kao radnika, plus troskove za ``privremenog`` radnika na zameni.

ko je u privatnom sektoru zna sta znaci obuciti novog radnika koji treba da radi po standardima firme.ulagati u njega,a pri tom mu ne nuditi dugotrajnu saradnju.

moje 15-o godisnje iskustvo sa radnicima, zao mi je sto to moram da kazem, ali je strasno.

uglavnom se radilo o NEradnicima, a sa malobrojnima koji su vredeli saradjujem i danas.

po isteku bolovanja, radnik koji je bio na zameni - zadovoljan saradnjom, ali je sebi vec nasao novi posao.to je bio rad na odredjeno dogovoreno vreme.

g- dja porodilja mi saopstava da se ne vraca na posao i meni pravi zbog svoje neiskrenosti problem u poslovanju narednih nekoliko meseci dok ponovo ne nadjem adekvatnog radnika i ne obucim ga da moze samostalno da radi.


i zato vise nikom ne bih ucinila takvu uslugu.
nikada.

a vi koljite zubima slobodno..:bye:
 
Možda je kod poslodavaca uobičajeno klanje zubima, čim toliko insist.na tome. :p

p.s. ta tvoja radnica je malo iskompl. Ti nju brate prijavljuješ po poslovima koje obavlja,
znači može da ima doktorat, ali ako na konkretnom poslu kopa kanale prijavljuješ je u
I stepenu st.spr. tj. kao NK radnika i tačka. : )
Ali ima svakakvih kompleksaša..

Pa dobro, to sam hteo da čujem, celu situaciju. Znam ja i puno dobrih privatnika, ali to je
opet mali procenat.
 
Stvar je u tome sto nije rec o usluzi, vec o vasoj obavezi. Poslodavac ima prava da se zastiti od samovolje radnika, i TO je trebalo da uradite (da je, na primer, vezete ugovorom da mora nakon bolovanja da se vrati kod vas da radi i sl.), ali ne i da joj uskratite zakonska prava. Ponavljam, to nije usluga.

I, sta sad? Vise nikada necete primiti zenskog radnika? Ili cete primati samo veoma mlade, koje cete usloviti da "ne smeju" da zatrudne u narednih 5-6 godina? Ili ce, jednostavno, svaka radnica koja radi kod vas i zatrudni odmah dobiti otkaz kako vi ne biste morali da joj cinite "uslugu"?
 
Stvar je u tome sto nije rec o usluzi, vec o vasoj obavezi. Poslodavac ima prava da se zastiti od samovolje radnika, i TO je trebalo da uradite (da je, na primer, vezete ugovorom da mora nakon bolovanja da se vrati kod vas da radi i sl.), ali ne i da joj uskratite zakonska prava. Ponavljam, to nije usluga.

I, sta sad? Vise nikada necete primiti zenskog radnika? Ili cete primati samo veoma mlade, koje cete usloviti da "ne smeju" da zatrudne u narednih 5-6 godina? Ili ce, jednostavno, svaka radnica koja radi kod vas i zatrudni odmah dobiti otkaz kako vi ne biste morali da joj cinite "uslugu"?



u ovom trenutku kod mene su zaposlene radnice zenskog pola koje imaju 40g, 23g,26g,35g i 57g.


svako pismen ko pazljivo procita prethodne postove shvatice sustinu.

od mene na ovoj temi:bye:
 
Možda je kod poslodavaca uobičajeno klanje zubima, čim toliko insist.na tome. :p

p.s. ta tvoja radnica je malo iskompl. Ti nju brate prijavljuješ po poslovima koje obavlja,
znači može da ima doktorat, ali ako na konkretnom poslu kopa kanale prijavljuješ je u
I stepenu st.spr. tj. kao NK radnika i tačka. : )
Ali ima svakakvih kompleksaša..

Pa dobro, to sam hteo da čujem, celu situaciju. Znam ja i puno dobrih privatnika, ali to je
opet mali procenat.

ja sam taj mali procenat:D

posle iskustva koje sam imala mene treba zastititi od nekorektnih radnika.
 
ja sam taj mali procenat:D

posle iskustva koje sam imala mene treba zastititi od nekorektnih radnika.

Naravno, ako ste citali moje postove, znate da sam ja to odmah i rekla. Mozda sam predlozila los nacin zastite, ali nesto sigurno postoji sto moze da se uradi u zakonskim okvirima- ne i oduzimanjem prava radnika.

Ono sto me je sokiralo jeste potencijalni bezobrazluk, gde se placanje trudnickog izmedju (ali i ne samo izmedju) redova naziva cinjenjem usluge, gradjenjem porodice preko vasih ledja i sl. Ok, svi se slazemo da je ta osoba postupila veoma nekorektno i da imate svo pravo da se ljutite. Ali ja jos nisam dobila odgovor sta se desava ukoliko jos neko zatrudni u vasem preduzecu. Ako ta zena najnormalnije dobije trudnicko bolovanje i isplacivanje plate- onda je sve u redu i nismo se razumeli.
 
Ja ne znam da li mi svi živimo u istoj zemlji :confused:
Mi smo kod nas u firmu sad prijavili jednu ženicu koja nam znači (da ne ulazim u detalje); koja je nezaposlena a zatrudnela je. Da bi godinu dana dobijala platu od države.
Takođe, ja kad sam bila na porodiljskom, prethodnih meseci smo podigli meni platu na papiru da bih narednih godinu dana dobijala sve to od države.

I ja bih mogla mnogo da napišem o radnicima , i državi; to sam već pokušala na drugom podforumu na nekim uvredljivim temama; ali što se tiče porodiljskog, tu je bar sve jasno... Osim što malo kasni, i ok slažem se sa tim o obučavanju novog radnika...
Ali verujem da svako pametan može od trudnoće svoje ili radničine da izvuče neku materijalnu korist od države

Država plaća trudničko, i to prosek plate u poslednjih šest meseci pre porođaja; a ne poslodavac
 
Naravno, ako ste citali moje postove, znate da sam ja to odmah i rekla. Mozda sam predlozila los nacin zastite, ali nesto sigurno postoji sto moze da se uradi u zakonskim okvirima- ne i oduzimanjem prava radnika.

Ali ja jos nisam dobila odgovor sta se desava ukoliko jos neko zatrudni u vasem preduzecu. Ako ta zena najnormalnije dobije trudnicko bolovanje i isplacivanje plate- onda je sve u redu i nismo se razumeli.

ko je u stalnom radnom odnosu naravno da dobija sve sto mu po zakonu pripada.

nikad vise ne bih ucinila uslugu nekome ko nije hteo stalni radni odnos, a onda zbog trudnoce zeli da promeni status.
 

Back
Top