Триглицериди, холестерол, како започети терапију?

С обзиром да је од поврћа и воћа, не може бити нездрав.
Пробај па нам јави резултат.
Само, мораш дуже време да примењујеш. Не вреди пар дана па да батали. ;)
Бар месец дана.

Lijep pozdrav za vas Sofija! Posto moja mama radi u zdravstvu,malo sam se posavjetovao,naravno da cu piti ovaj napitak,ali je ne smijem piti pod 2 Dl,3X na dan,posto sam ja slang,mrsaviji,pa c piti i pijem po 0.5 dl 2 do 3 X dnevno,pa javim ako Bog da rezultate za 2-3 mjeseca,kada povadim nalaze! Pozdrav za vas !
 
trigliceride imam povecane od 91-ve...isli su do 9.6..nema sta nisam probao...i pre nepunu godinu saznam za krajnje jednostavan lek...svako jutro na prazan stomak popiti malu kasicicu nevarenog pirinca...i gle cuda--posle tolikih godina trigleciridi 1.8...ovo sam rekao na jos 10-tak ljudi...i svi su prezadovoljni i vise ne koriste lekove...
 
Холестрело ти је добар, нормала је 6,5 значи незнатно повишен.
Триглицерди нормала је 1,7 значи мало, врло мало повишен.

За седиментаицју не знам.
Имао сам триглицериде 3,5, после непуних месец дана узимања овсених мекиња, смањио на 2,3. Статине нисам хтео да узимам и нећу.

Знам човеке дебелог нема дана без сланине, крва нслика одлична. Жена му ко грана, живи на здравј исхрани и има и холестерол и чуда. Све завиис и од генетике. Од много тога. неко се роди са повишеним и нормално проживи.
 
Evo mene malo "svratio"-ne drzim se jos 100 % dijetalne prehrane,znaci od prvom mog ovde posta,pa do veceras,1 dan jedem dijetalnu hranu,dok sutradan sve to nadomirim cipsom,lokumima,cokoladom,itd,ali mi zaista,ni dan danas nije jasno odakle mi poviseni trigliceridi,dok su ostali svi komplet nalazi extra,i holesterol,(nisam gojazan,imam 74 kg,visok 184), i sve.Jedino mozda da je uzrok,fizicka neaktivnost i u zadnje vrijeme malo jaca nervoza,i naravno,cigarete!Ne znam,znam samo da je dijetalna hrana jako "zahtjevna",ja se vrlo lako mogu naviknuti na nju,ali ne znam ni dan danas sebi kupiti niti spremiti takve vrste namirnica-pokupio sam ovde neke savjete,tako da koristim musle-zitarice,za rucak povrce sa piletinom,crveno meso sam skoro skroz izbacio,secer skoro skroz,sol skoro skroz izbacio,uglavnom,zapoceo sam sa "izbacivanjem",ovih namirnica,iako mi je jako tesko,jer nema meni tko to pkazati,pomoci,ja sam momak slobodan,zivim sam u stanu,imam ja vezu(prijateljstvo sa priviegijama),tako da,ne zelim djevojku da opterecavam sa tim zezancijama,moja mama pojma o tome nema,iako i sama bi se trebala drzati dijetalne ishrane,jer ima ugradjen stent u srcanoj veni,tako,da zaista,ja sam iznenadjen,kada sam vidio da su mi trigliceridi 2.6,a granica 2.3. Ne razumijem nikako,cak pomisljam da zaboravim na sve to,i da nastavim bez razmisljanja o tome,ali opet,misli "same navru",kada covjek shvati da ipak treba pripaziti! Hvala.
 
Poslednja izmena:
trigliceride imam povecane od 91-ve...isli su do 9.6..nema sta nisam probao...i pre nepunu godinu saznam za krajnje jednostavan lek...svako jutro na prazan stomak popiti malu kasicicu nevarenog pirinca...i gle cuda--posle tolikih godina trigleciridi 1.8...ovo sam rekao na jos 10-tak ljudi...i svi su prezadovoljni i vise ne koriste lekove...

Pajo, moja supruga i otac su svako jutro jeli parče hleba sa medom i cimetom. Za 2 meseca, kao da nisu ni imali T-M-Holesterol! Verujte prirodi! Hemija ubija!
 
Pajo, moja supruga i otac su svako jutro jeli parče hleba sa medom i cimetom. Za 2 meseca, kao da nisu ni imali T-M-Holesterol! Verujte prirodi! Hemija ubija!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nije mi jasno kako su uspjeli da skinu masnocu sa medom i cemetom,kada se zna da u ovom slucaju ne smijes nista slatko,a med je isto stetan kao i secer?
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nije mi jasno kako su uspjeli da skinu masnocu sa medom i cemetom,kada se zna da u ovom slucaju ne smijes nista slatko,a med je isto stetan kao i secer?

Med je prirodan šećer i možeš ga jesti do određenog vremena, a onda se pravi pauza.
 
med stetan kao secer..daj bre ne pricaj gluposti
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mozda su gluposti,pa zato i pitam jer sam u strucnim knjigama nasla da se ni med ne smije koristiti,posto ima kalorije i da je spada pod "slatko".
 

Back
Top