Tragedija 21 02 2008

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
rodjen je na kosovo, i mislim da mogu reci da smo zemljaci, a sto je otisao, rekoh gore, samo trebas shvatiti. a verujem je da je u tim godinama bio jos mali da bi bilo sta bilo kome ucinio. ali tebi je bitnije da imas razlog da svalis krivicu na nas nego da kazes "steta, iskoristili ga ..."

Slazem se. Svi smo revoltirani onim sto se desilo. 1000 ljudi, 1000 cudi, svako od nas na svoj nacin izrazava svoj revolt i tugu.. Ne podrzavam demoliranje grada i paljenje ambasada, ali shvatam i razumem ljude koji su to ucinili. A i, ko smo mi da sudimo? Ima ko ce i to odraditi.
 
On je MUCENIK, a da nije bilo okupacije Kosova, on se svakako tu gde je bio i poginuo, ne bi ni nasao.
Sto pod navodnicima "bastion mrskog neprijatelja"?!
Ako su za tebe i tebi slicne oni prijatelji, za vecinu nas - nisu!

Pa znaš, Biljo, to što ti sada osećaš žmarce u stomaku i što si veoma ponosna na paljenje američke ambasade, meni je samo pokazatelj nemoći...
Taj dečko je možda (naglašavam možda) bio pijan. Možda i nije, već je samo bio ogorčen onim šta se dešava na KiM. Ali kako god da okreneš, nije smeo da ulazi na teritorij SAD. Nije smeo da pali američku ambasadu.
A ti ako podržavaš njegova dela, pa ja ti savetujem da sa svojim istomišljenicima odeš na administrativnu granicu KiM i pokušaš tamo da nešto zapališ. Da vidim kako ćeš proći...
Meni je više muka od tog qrčenja...
Znaš kako ide onaj čuveni vic: ... što se qrčiš, kad ne znaš da letiš...
Dakle, probali smo 1991-1995 kada smo bili mnogo jači nego danas. Nije nam uspelo.
Probali smo i 1999. Nije nam uspelo...
Zaključak. Treba da menjamo metode rada i pokušamo drugačije.
Ako ti još nisi to shvatila, onda je glupo da ti bilo šta pričam...
 
Pa znaš, Biljo, to što ti sada osećaš žmarce u stomaku i što si veoma ponosna na paljenje američke ambasade, meni je samo pokazatelj nemoći...
Taj dečko je možda (naglašavam možda) bio pijan. Možda i nije, već je samo bio ogorčen onim šta se dešava na KiM. Ali kako god da okreneš, nije smeo da ulazi na teritorij SAD. Nije smeo da pali američku ambasadu.
A ti ako podržavaš njegova dela, pa ja ti savetujem da sa svojim istomišljenicima odeš na administrativnu granicu KiM i pokušaš tamo da nešto zapališ. Da vidim kako ćeš proći...
Meni je više muka od tog qrčenja...
Znaš kako ide onaj čuveni vic: ... što se qrčiš, kad ne znaš da letiš...
Dakle, probali smo 1991-1995 kada smo bili mnogo jači nego danas. Nije nam uspelo.
Probali smo i 1999. Nije nam uspelo...
Zaključak. Treba da menjamo metode rada i pokušamo drugačije.
Ako ti još nisi to shvatila, onda je glupo da ti bilo šta pričam...

Ja sam ponosna sto sam bila na velikom mitingu podrske kosovskim Sribma, protestu protiv odvajanja Kosova od Srbije, i efekti tog mitinga su vidljivi svuda, osim OVDE, na Krstarici, gde se tema o tome (brojnosti, porukama i sl.) zakljucava, i nisam palila nikakve ambasade niti razbijala izloge...
O tome sam cula kad sam dosla kuci (posle dva po ponoci, jer je guzva na putevima bila nevdijena dosad) i ako uzmes u obzir, da je, prema procenama POLICIJE, u Beogradu na Velikom narodnom mitingu bilo preko POLA miliona ljudi, shvatices da je izgrednicki procenat bio skoro zanemarljiv, jedva nekih 0,0...odsto, i da nije ove stasne zrtve i ovog ugljrenisanog momka, bilo bi to potpuno zanemarljivo...

Jos nesto, ako je americka ambasada teritorija SAD- sto jeste, je li Kosovo teritorija SRbije, i snose li oni odgovornost sto vise nije?!

Pa, mi da smo odgovorni, oni da nisu?!
 
E Biljo, znaš kako je... kada ljudi počnu da razmišljaju i delaju srcem umesto mozgom, onda obično bude belaj.
Uz malo više truda mogla si zaključiti da manjina, a ne većina kako ti kažeš, na ovom forumu ne podržavaju mirni protest protiv nezakonitog otimanja dela teritorije Srbije.
Dakle, ni tu nisi u pravu.
Dalje, mogla si (opet kažem uz malo veću upotrebu sivih ćelija) zaključiti i da većina koji se zgražaju nad postupcima onih huligana kažu da: "SU ONI NAŽALOST OBESMISLILI VELIČANSTVENOST PROTESTA" jer su strani mediji uglavnom prenosili paljenje ambasade i divljanje huligana, a ne veličanstveni protest.
Pa onda... jednostranost i bezobrazluk SAD se ne može pravdati drugim jednostranostima i bezobrazlucima, jer da je tako, onda bi ti npr. ako ti neko ubije člana porodice imala pravo da ubiješ njega... a koliko ja znam, to zakonom nije dozvoljeno.
To se zove krvna osveta i davno je ukinuto u Crnoj Gori, a još postoji među Šiptarima. Znači, tebi se to dopada i volela bi da budeš kao oni... razmisli malo šta pišeš i kome...
I na kraju se upitaj jesmo li mi bili u pravu i 1999. Jesmo. Jesu li nam srušili pola Srbije i ubili nekoliko hiljada građana. Jesu. A jesmo li mi ubili tada ijednog Amerikanca. Nismo. Srušili smo im par aviona i to je to.
Znači, prihvati... jači su i mogu ovo da rade. Ne možemo da im se suprotstavimo silom jer smo slabiji. Ali možemo diplomatijom, pravom, pozivanjem na međuanarodne zakone, insistiranjem na nepravdi koju su nam naneli, povećavanjem broja država koje će biti nama naklonjene i nikada neće priznati KiM...
To je upravo ono što ovih dana rade Tadić i Jeremić i jedino to daje neke rezultate.
A za sve one šupljeglavce koji misle da možemo silom nešto da uradimo - pa mogu samo da ih žalim što su toliko glupi i slepi...
 
@gdzd968

Ovo nije uopste vazno,a opet naglasavate!

Taj dečko je možda (naglašavam možda) bio pijan.

A Vi niste?

već je samo bio ogorčen onim šta se dešava na KiM.

I to se zove hrabrost,ma kako Vi to tumacite!

Ali kako god da okreneš, nije smeo da ulazi na teritorij SAD. Nije smeo da pali američku ambasadu.
A ovde cu i ja da odem,i dalje od toga,

A ti ako podržavaš njegova dela, pa ja ti savetujem da sa svojim istomišljenicima odeš na administrativnu granicu KiM i pokušaš tamo da nešto zapališ. Da vidim kako ćeš proći...

a Vi ostanite tu i pricajte ovo,

Znaš kako ide onaj čuveni vic: ...

i mirno spavajte!
 
@gdzd968

Ovo nije uopste vazno,a opet naglasavate!
A Vi niste?
I to se zove hrabrost,ma kako Vi to tumacite!
A ovde cu i ja da odem,i dalje od toga,
a Vi ostanite tu i pricajte ovo,
i mirno spavajte!

A što ti heroju lepo umesto što podržavaš paljenje i uništavanje po Beogradu ne odeš u Prištinu pa tamo ne zapališ američku ambasadu, ako si toliki mangup...
I da nam lepo doneseš slike da vidimo kako si to uradio...
Ne mogu da verujem kakvih bolida ima ovde...
 
srbijo majko...
verujem da njegovim roditeljima nije vazno da li je heroj ili je piroman..oni su izgubili dete..
kao sto su mnogi, mnogi izgubili sinove u ime velikih ideala..
ne mogu vise to da slusam, 19 godina, zar nije dosta, ljudi..
neka nam se bog smiluje, svima.
 
Nadam se da ce ovo makar malo uticati na neke da razmisle kako ce vaspitavati svoju decu. Momak je platio cenu svojom pijanom glavom. Da li njegovi roditelji misle da ce ovo vratiti Kosovo i da li je to cena?
Moje saucesce.
Srbi,pamet u glavu.
I 5.oktobra je poginula jedna žena, koja je bila deo rulje, da li njena porodica misli da je 5.oktobar bio vredan njene pogibije ne znam.
Uz to, ovo je čisto vređanje žrtve, niko osim tebe nije rekao da je momak bio pijan, možda mu nakačiš i da je narkoman, ili ko zna šta još. Ne bih dalje želeo da komentarišem ovaj ogavni tekst.
 
Ti si bila sa Kandickom?!
U pocasnoj lozi?!
Choveche, moje poshtovanje:P
Da, baka Kandić očekuje orden i do Tačija, do sada je dobila od Mesića, ko god je ubijao Srbe ili je učestvovao u njihovom proterivanju, ona ga je gotivila, a vala i oni nju. Posle tih debilnih poteza Nataše Kandić, sada je FHP skraćenica za Fond za Humanitarno Prose(r)avanje.
 
Бог да му душу 'прости! Нека му је вечна слава и хвала!

Није могао да се помири, да прихвати прогон са сопственог огњишта.

Још не знамо да ли је страдао несрећним случајем или су га убили
маринци који су остали у амбасади. Надам се да ћемо и то сазнати.

Obzirom da si ti ostao živ i zdrav i samim tim se pomirio sa činjenicom, da te pitam nešto ljudski -
DOKLE ĆEŠ BRE DA LUPETAŠ???:rtfm::whistling:
 
i cudo da niko ne svaljuje krivicu na organizatore mirnih protesta, ili na one patrijote koji su palili i krali zarad iskazivanja neslaganja sa odcepljenjem kosova. a da takvih nije bilo ovo se sigurnone bi desilo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top