TORTE: recepti, saveti, ideje...

I ja koristim nedicinski alkohol iz apoteke. Ranije sam u vodi rastvarala ali nije valjalo.

Forumasice moje, hocete li mi reci da li za cvetnu livadu kore trebaju biti onako hrskave kao za npr. kinder ili kinder bueno ili su onako malo mekse?

Umutila sam 5 belanaca sa 200gr secera i kasikom sirceta. Ubacila na u rernu zagrejanoj na 250C, a zatim smanjila na 150 i tako mi je stajala 45 min. ali mi nije onako hrskava kao za KB.

Doduse za KB malo drugacije susim.

Da li da ujutru pravim novu? A ovu da ostavim nama? ;-)


nisam strucna ali ja mislim ni jedno ni drugo, zar za cvetnu livadu ne idu i orasi u koru? i peces valjda na 200 stepeni tanke korice....ne susis.....za to je nabolje da se javi Zd, ona je ipak majstor za tu tortu......
 
Može li mi neko dati predlog za kolače ili tortu gde se BAŠ oseća rum, moža da bude i čokoladni i da ima slatke pavlake.

Ono što je meni prvo na pameti, u toj kombinaciji čokolada, rum, slatka pavlaka, jeste lud lab. Ovde ima recept za tortu, ali je meni jedna forumašica odavde, koja je Mađarica, napisala recept i rekla da je to u stvari kolač, a da su ga u novije vreme promovisali u vidu torte. Znači, može da bude kolač, ne torta.

nisam strucna ali ja mislim ni jedno ni drugo, zar za cvetnu livadu ne idu i orasi u koru? i peces valjda na 200 stepeni tanke korice....ne susis.....za to je nabolje da se javi Zd, ona je ipak majstor za tu tortu......

Ja se nisam javljala, jer je beli labud očigledno mislila na neki drugi recept za cvetnu livadu, a ne onaj koji sam ja postavila, i koji je isprobalo dosta forumašice. Zato ništa nisam komentarisala, jer to nije recept po kom ja pravim.
 
evo jos jedna zanimljiva...
SAM_1005.jpg
 
Poslednja izmena:
Uzela sam da pravim Svarcvald po receptu koji je Toni postavila ali sam zeznula ovaj deo sa visnjama :( mislim, srecom njih nisam iskoristila.
Stavila sam 50 gr vode i 2 kasike secera sa 50 gr gustina da provri pa sam htela da dodam visenj medjutim dok sam se ja okrenula ono se vec stvrdnulo ko kamen :(
Ne znam da li sam mozda trebala i visnje odmah da stavim pa da one puste vodu, sad se ne usudjujem da to pipam da ne bih opet upropastila :(
 
Uzela sam da pravim Svarcvald po receptu koji je Toni postavila ali sam zeznula ovaj deo sa visnjama :( mislim, srecom njih nisam iskoristila.
Stavila sam 50 gr vode i 2 kasike secera sa 50 gr gustina da provri pa sam htela da dodam visenj medjutim dok sam se ja okrenula ono se vec stvrdnulo ko kamen :(
Ne znam da li sam mozda trebala i visnje odmah da stavim pa da one puste vodu, sad se ne usudjujem da to pipam da ne bih opet upropastila :(

Stavis zaledjene visnje i secer u serpicu, na ringlu i pustis da provri , puste dosta soka, a ovamo u vodi razmutis gustin i skuvas kao puding.
 
Moje torte od proslog vikenda...

uz svadbenu su bile i ove dve
pingvini kao mladenci, kazu da su bili prava atrakcija :) kidi torta i igalo od plazme
attachment.php


po ideji tenesine torte, uz naglasenje da ne bude visoka torta pa to onda nije bilo ni blizu toga, bar ne meni....grcka torta
attachment.php


moskva sa malinama
attachment.php


plazma torta, radjena prema slici, da sam se ja pitala bilo bi jos detalja, ovako mi je malo prazna....
attachment.php


cokoladna torta
attachment.php


i jos jedna kapri sa malinama
attachment.php


oba sprata kinder
attachment.php


kapri sa malinama
attachment.php
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top