Quantcast

TORTE: recepti, saveti, ideje...

branal

Zainteresovan član
Poruka
124
hvala vam zene moje na idejama i korisnim savjetima.......ali,zena je odustala od torte....navodno se nismo dobro razumjele oko cijene ...preljuta sam...mnogo toga sam vec uradila i ostavila na susenje,igrom slucaja je nazovem da mi potvrdi tekst koji treba da se pise...elem,pitam je kad je vrijeme isporuke i jos jednom predjem po cijeloj porudzbini.tipa cokoladna torta -veca-vrat ne jestiv-kajdanka od fondana sa tekstom...i cijena je ta i ta...malo je reci da sam se sokirala kad mi je rekla da joj je to puno para i da je ona racunala u vrh glave 20-25 e.odmah sam joj skrenula paznju da smo razmjenjivale poruke preko fb i da sam joj ja striktno rekla cijenu koja je.i tako ....sad sam ljuta najstrasnije,jer sam radi te torte odbila zenu koja je rekla radi sta hoces i kako hoces..

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734
Jao covjece, pa ti ljudi nisu normalni, koja je to gitara za te pare, kolika je onda to torta sto je ona zamislila. Nemoj da se nerviras, ko je sljivi.
Ja isto nisam odgovorila dan nakon razmjene poruka nekoj musteriji i odgovorim znaci umjesto u ponedeljak ja napisem poruku u utorak i ona kaze posto odmah sutradan nisam poslala poruku, ona je narucila na drugom mjestu. Ma, kao napislaa sam da ne primam narudzbe do kraja avgusta, ali bas sam gledala svoj rokovnik od prosle godine, sve neke musterije koje me nisu uopste prek FB nasle, nego preko preporuke i bas je ona to bila, ali posto su bili na poruku na FB mi poslala ukratko poruku. A posto je to neki datum kada ja stavrno mislila da ce muz dobiti slobodno i da cemo nekud putovati kazem da cu joj javiti, najvjerovatnije ce on znati taj prvi radni dan tekuce nedelje. Eto, on juce dodje sa posla i akze slobodan je do 1. 8, a ja njoj u utorak pisala, ona danas odgovara to sto vec napisah... Eto, jedna moja nepaznja i neki sklop okolnosti mi odnese musteriju

branal

Zainteresovan član
Poruka
124
daco i ja sam je pitala,hoces cokoladnu tortu na njen zahtjev ogromnu i jos me pravis budalom kako ti nisam rekla cijenu.ma nema vise preko fb nista da dogovaram.samo i iskljucivo preko telefona ili licno.pregledala sam i nasu prepisku.fino stoji da sam joj cijenu napisala a njena sledeca poruka je bila RADI
e sad dal je ona predvidjela ili se pravi luda ja neznam...samo mi je krivo sto sam vas smarala ovdje i silviju preko poruka da mi da kakvu ideju kako izvesti ono ko sa slike.cak i moja dobra ceca(pahulja) me zvala na telefon da mi da sugestije.da ne pricam o zeni koju sam odbila jer nije bilo sanse da gitaru i torte od ovog vikenda zavrsim.
znaci,zenice moje izvinite sto vas smorih sa pitanjima.imala sam najbolju namjeru da sve odradim kako treba i po vasim sugestijama ali eto...hoce se valjda tako

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734
Jao draga moja, ili ti NASA :heart: ne moras se uopste izvinjavati, evo ja u ime svih nas da ti to kazem, nadam se da se druge nece ljutiti na mene.
Ja cu da izludim od tih poruka na FB... ljudi nemaju pojma sta znaci toliko i toliko kg kada kazes da ce biti torta, iako npr. ispod svih mojih slika je ukus i tezina, bas radi orjentacije, ali njih boli d...
Tako nedavno isto prvo rekla na dva sprata za 50ljudi od 6,5kg da bude. Ali za koji dan salje poruku i pita mogu li ja napraviti za 70ljudi, ja akzem dobro, dodamo jos 1 sprat i to je oko 8-9kg taman dovoljno. I kolika je cijena, sve sam napislaa detaljno, cura procitala jer je to za njen 18 rodj bilo pa se sve sa mamom i savjetovala. Dan kada sam je dekorisala i njoj saljem poruku o tacnom vremenu preuzimanja torte, ona mene i to velikim slovima u sred poruke pita PA ZAR TO NECE NJOJ BITI VELIKA TORTA? Pet poruka mi je poslala koliko je to novca, pa koliko, te koliko E, te koliko je to din??? I ja opet sjednem za komp i procitam sve redom, lijepo pise i moje i njeno, sve jasno i fino. Ali hajde hvala Bogu oni su prezadovoljni bili kada su dosli po nju, a i kasnije navece me ona zvala iz kafica da su dousevljeni ukusom i kada su vracali stalak rekli da je bilo taman kolicinski jer su svi trazili jos. To je sreca, ali kako vec jednom sprijeciti te nesporazume oko kolicine u kg :eek::dash:

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734
Mene je drugarica pitala, kada sam joj rekla da je prosjecna torta sa fondantom i dekoracijom 3 kg, jel stavljam kamenje u tortu. :D
UZAS!!! Stvarno ja ne znam sta su ti ljudi navikli, kao sto ZD kaze sto ne pokusaju najobicniju smai da naprave, mljeveni keks, malo soka, rendane cokolade i margarin pa neka tu saku jada stave na vagu, nema sta u cinijicu da stane a vec ce imati 1kg sa sve slagom odozgo

Kata Sombor

Aktivan član
Poruka
1.042
e da Vas pitam , koju čokoladu koristite za ganaš krem . Ja stavila 300 gr 70 % kakao od jedne vrste , i 200gr Menaž čokolade . Znači grozan je . Lepo se to spojilo i stislo , ali je gorko , strašno . Kako da ublažim gorčinu . Žao mi baciti pola kg čokolade i pola litre slatke pavlake ...

natasha64

Aktivan član
Poruka
1.357
Fondantorte, mezimče je super, predivna je. Nema bonica ni od mene. Ne znam šta nam rade, ali ovako svi vide pohvale.
Evo mojih tortica od ovog vikenda. Dobošku nisam ni slikala, što sam nosila na rodjendan, jer je bila klasična, pa ajde nešto novo da pokažem.
Mladi su hteli na probu tortice. Jedna je bila Milka seckana, tu nisam ni slikala a ova je belanca sa orasima, krem žumanca, čokolada a korice prelivene karamelom i čokladom, ne znam, kakvo ime ima ovde, ja je zovem krckava

za hemičara, dole čokolada sa bananama a gore tartuf sa višnjama, kažu da je super kombinacija

u petak je tata imao rodjendan sa doboškom a danas mladji sin sa lešnicima i čokoladom i to BIO od 80%, oni kupili oko pola kile čokolade za 40 EURa, ko voli, nek izvoli