Quantcast

TORTE: recepti, saveti, ideje...

nidzolina

Zainteresovan član
Poruka
410
Jel ovo dole pravi recept za Zoja tortu? Zanima me koliko dugo se u filu jaja i šećer kuvaju i da li prvo da dobro umutim jaja pa da kuvam? I da li mogu da skuvam i čokoladu sa jajima?
Unapred hvala.

ZOJA TORTA
KORE:10 zumanaca,10kasika prah secera,250gr.margarina,200gr.otopljene cokolade,150gr.Plazma keksa,4 kasike brasna i na kraju lagano umesati sneg od 10 belanaca.Peci 4 kore
FIL:8 jaja,10kasika prah secera-kuvati na pari ali da ne bude gusto.U ohladjeno dodati 250 gr.margarina,250 gr.otopljene cokolade,150gr Plazme.Ostaviti fil da odstoji da upije plazmu pa ako je retko dodati jos malo keksa.

ladyns

Aktivan član
Poruka
1.328
Kuvas dok ne procenis da je dosta...:)
al sam ti pomogla...:)
cokoladu stavis na kraju....a prvo umutis jaja i secer....e sad za zoju ne treba da skuvas zumanca bas do kraja jer dodajes i plazmu pa ona dodatno zgusne fil....a neka posebna minutaza ne postoji.....ti filovi na pari se svi kuvaju od oka

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734
Za Zoju na netu iams masu recepata, ovdje na formu ja msilim da skoro svi koji su sada tu aktivni a i oni koju su prije bili a sada vec odavno nisu tu prave bas po ovom receptu, ja isto tako, ovo je mjera za 26 precnik da bude visocija, barem ja tako pravim jer mi onda bude fino visoka. Inace, ovaj fil kuvam serpa u serpu na laganoj vatri mnogo manje nego one tipa fila za dobos ili reformu, kod mene je mjera kada se pocnu pojavljivati malene grudvice od bjelanjaka, sitne tackice po toj zutoj rijetkoj masi se pojave i sve vis ei vise ih je i onda stavljam postepeno kockicu po kockicu cokolade, tada vec iskljucim ringlu i mijesam dok se coko ne istopi sva i onda sklanjam sa serpe i pare. Da, odmah stavim i mjeru mj]ljevene plazme. MEni je najbolja tako kako bas pise u receptu, nedavno mi se ucinila rijetkom pa sam dodala jos keksa, bilo je previse gusto kasnije pa sam opet dodavala sl. pavlake u njega. Znam da gorica uvijek stavljam pavlake u te filove, da bude kremastije

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734

ladyns

Aktivan član
Poruka
1.328
Daco ja sam gledala da badi cake boss to radi obicnim lenjirom......
samo treba skapirati pravi ugao, vidis kako je na toj torti pobeglo ukoso malo na srednjoj i jos vise na gornjoj torti...otprilike zrtvovati jedan lenjir i iseci dole pod uglom i taman lenjir bude sirina romba...tako nekako.....

Poslednja izmena:

malena1989

Početnik
Poruka
34
svaka cast... vase torte su stvarno umetnosti.. ja sam amater u pravljenju torti... sa svakom novom tortom naravno sam sve bolja... sad za deset dana mojoj anji je peti rodjendan... i zelim ja da napravim tortu... razmisljam o zlatokosi najverovatnije da je spricem nacrtam na torti od slaga... mada razmisljam i prvi put mozda da probam sa fondanom pa lako cu ako ne uspe da je ukrasim slagom kako sam planirala... ali se bojim da ne pogresim negde u pravljenju fondana

nidzolina

Zainteresovan član
Poruka
410
Hvala Daco. Danas ću praviti kore, sutra fil i šlagiranje. Prijaviću kakva je ispala. Pravim je klincu za 4.rođendan, on će malo i da asistira :).
A da li može za rođendan, zbog vrućine, torta od belih kora, žuti fil i da ubacim neko voće, npr maline? Muž i dete ne vole voćne torte, pa sam se zato odlučila za Zoju, a opet bih zbog drugih i neku voćnu.

Poslednja izmena:

sarailea

Početnik
Poruka
44
meni je fondan od prve uspio, a prije točno 5 mjeseci sam ga prvi put pravila. torte radim samo za obitelj i prijatelje, a evo šta sam ja skužila da je važno: držite se točno recepta koji odaberete. kad usipate vodu u želatinu promješajte ju da ravnomjerno nabubri. pričekajte da se tekućina malo prohladi prije dodavanja šećera (popiti će vam manje šećera i nećete opeći prste). ne pretjerujte sa šećerom u prahu jer će vam se fondan mrviti. boju u prahu dobro razmutite u par kapi vode, da ne bi poslije imali točkasti fondan. nemojte pretjerivati ni sa bojom jer dok vam fondan malo odstoji i boja će se pojačati. uvijek pri ruci imajte malo biljne masti i šećera u prahu (ja imam mješavinu šećera i gustina) kojima ćete se poslužiti da vam fondan ostane podatan i neljepljiv. radnu površinu na kojoj ćete valjati fondan poprašite sa istom tom mješavinom. UZMITE SI DOVOLJNO VREMENA za izradu fondana i ukrasa (napravite ih i par dana ranije jer se trebaju dobro osušiti), a najvažnije je da uživate u izradi i ne budete previše samokritični. dijete će cijeniti vaš trud i želju da za nju nešto posebno napravite, a svaka iduća izrada i ukrašavanje biti će sve bolji i bolji... :)

a evo i moje zadnje tortice, za rođendan jedne slatke 2-godišnjakinje: