TORTE: recepti, saveti, ideje...

1zcmipl.jpg
nuzhs.jpg
Svadbena torta od slaga.
 
zene moje jedno pitanje..treba da radim ovakvu tortu.totalno sam zapela kod vrata gitare.ima li koja ideju kako da izvedem a da izgleda ovako
guitar cake 027.jpg

znaci zena mi je poslala sliku trazi upravo ovakvu.ja sam prije pravila tako sto sam vrat iskruzivala od kore pa redala.ova koliko vidim je ona sto bi moja cerka rekla ''viseca''
ako ima koja kakav predlog bila bih jako zahvalna
 
Ovdje ispod vrata ima nesto podmetnuto, fino se vidi nesto kao bijela sa plavim kutijica ili sta li je to vec. A vrat je definitivno sav od fondana, znaci nije torta jer se vidi bas kako je tvoja kcerka rekal da visi, nije da je torta pa da dole od same podloge krece. Ja sam radila gitaru, ali je sva bila od torte i taj vrat mn je malo nezgrapno ispao, ali jako je zeznuto uraditi da bude fino proporcionalno, da ima dovoljno torte u samoj gitari a i da vrat bude dugacak. Meni je podloga bila od stiropora jer najveca pravougaona nije bila dovoljna podloga da mi sve stane sto sam isjekla i oblikovala gitare i vrata. KAsnije me zena zvala da kod nje ne moze to uospte da stane u frizider, pa mi je vratila nazad i dosla tek navece pred samo sjecenje po nju
 
i kod mene ce se to isto da desi.sad veze nemam dal ce uopste taj vrat da se osusi do ponedeljka ...a daco sta mislis da puknem na oblatnu?dal ce je omekanit.u krajnjoj liniji mogu i karton...to se svejedno ne jede....kuku,sto vise razmisljam sve mi gore
Pa ako je na njenoj slici nesto podmetnuto a ona hoce da bude 100% kao na toj slici, onda neka i na tvojoj bude sa podmetacem. Do ponedeljka ce se sigurno osusiti, ali ja znam da bih fino uzela neke stapice za rostilj ali one dugacke pa napravila kao gliste od fondana i kroz njih opicila te stapice svom duzinom ispod vrata da ga dobro drzi a nekako moras i kroz vrat da stavis stapice jer kako ces ga prikaciti za samu tortu, ili ces to nekim debelim slojem fondana
 
Ma ja bih to ipak na oblatnu....sigurnije je da nedaj Boze ne pukne....mozda nece tebi, ali znas kako musterije nose i tumbaju te torte pa sto je sigurno sigurno je, a ima tu i jos detalja koji ce dodatno otezati sam taj fondan........ovde na slici ako dobro vidim da je taj deo uboden u tortu....a sto kaze Daca ti ubodi stapice od raznjica pa onda u tortu.....i javi nam sta si uradila i kako si prosla da znamo ako zatreba nama .....:zcepanje:
 
probacu na oblatnu pa sta mu bog da....naravno da cu stavim sliku ..imam neke zice koje sam iz amerike dobila za cvjetice...e posto sam ja operisana od pravljenja istih planiram da ih iskoristim kao zice .na jednom sajtu sam vidjela da kao zamjenu za zice razvuku konac.ako nadjem gdje sam gledala postavicu...kukumeni,na sta ce ovo da na kraju izadje ptice znaju
 
probacu na oblatnu pa sta mu bog da....naravno da cu stavim sliku ..imam neke zice koje sam iz amerike dobila za cvjetice...e posto sam ja operisana od pravljenja istih planiram da ih iskoristim kao zice .na jednom sajtu sam vidjela da kao zamjenu za zice razvuku konac.ako nadjem gdje sam gledala postavicu...kukumeni,na sta ce ovo da na kraju izadje ptice znaju
Slobodno stavi te zice, pa sta bi drugo. JA sam negdje isto gledala da stavljaju spagete i boje u srebnu boju da lice na prave, ali po meni je sasvim OK te zice za cvijece, takos am i ja kada sma pravila figuricu violine jer za gitaru sam pravila malene glistice tanke od fondana jer mi zica bila kratka
 
Ja sam stavljala belu zicu iz eurowilta, 40 cm je duga i taman lepo tanka, samo sam naglasila da to nije jestivo....:zper:
Mada tebi ce citava drska biti nejestiva pa nemas brige, slobodno stavi zicu....mada ja imam tu na kalemu i sto kaze Daca pitanje je hoces li je moci lepo ispraviti...ja moju ne mogu bas lepo pa je nikada nisam ni koristila....
 
ja sam pravila tamburicu ( ima negde u albumima ) , bila je iz dva dela : vrat i ostatak , vrat je bio jestiv , sastavila sam je neposredno pre iznošenja , a stavljala sa cvećarsku žicu posebno na vratu i posebno na telu tamburice , spoj je bio svakako prekriven trakom od fondana ... mislim da je najlepše sa žicom ...
evo našla sam ...
attachment.php
 

Back
Top