TASOS - u reči i slici

Ево пар слика Skalе Rachoni скинутих са Google Earth-a...









Место је веома мало и скромно, али за одмор душу дало. За све остало, ту је Лименас на неких 15-так км одатле, а и друга места и плаже нису далеко. Најближа мало боља плажа вам је Pachis, ту одмах иза кривине (што би се рекло) према Лименасу. ;)

koja agencija ovde radi Rahoni?
 
Pozdrav svima! :)
Idem u Grcku za 6-7 dana sa devojkom, icicemo autom i mislili smo da idemo na halkidiki ali evo sad kako citam vidim da je Tasos raj na zemlji!
Zanima me nekoliko stvari, mi planiramo da idemo sto bi se reklo na blef, znaci da tamo trazimo smestaj, e sad jel isao neko na tu varijantu i kolika je cena nekog prosecnog dvokrevetnog apartmana ili kako grci to zovu studija?
I jos jedna stvar, da li na ostrvu ima pumpi koje imaju TNG (plin)?
Hvala unapred na odgovorima! :hvala:
 
Pozdrav svima! :)
Idem u Grcku za 6-7 dana sa devojkom, icicemo autom i mislili smo da idemo na halkidiki ali evo sad kako citam vidim da je Tasos raj na zemlji!
Zanima me nekoliko stvari, mi planiramo da idemo sto bi se reklo na blef, znaci da tamo trazimo smestaj, e sad jel isao neko na tu varijantu i kolika je cena nekog prosecnog dvokrevetnog apartmana ili kako grci to zovu studija?
I jos jedna stvar, da li na ostrvu ima pumpi koje imaju TNG (plin)?
Hvala unapred na odgovorima! :hvala:
Grci masovno koriste godišnje odmore u avgustu tako da je Tasos tada prilično popunjen. Zato ti ne preporučujem da ideš "na blef" jer kad nakon 11-12 sati puta stigneš tamo umoran, nećeš se proslaviti kod traženja i pregovaranja oko smeštaja... Čak i ako usput prenoćiš negde u Mekedoniji ili severnoj Grčkoj (što je pametno uraditi, ali i skuplje) opet nećeš stići potpuno odmoran, spreman za "pregovore" :) Svi jeftiniji a dobri smeštaji su prodati, tu i tamo može ponešto da se ubode, ako si već bio na Tasosu onda imaš neku orijentaciju, ako ti je ovo prvi put neće biti lako da pronađeš nešto odgovarajuće po pristojnoj ceni. Da ideš krajem avgusta ili u septembru, onda je to mnogo lakše.

Razgledaj malo sajt koji je u mom potpisu, pravila ga je naša forumašica koja živi tamo, imaš dobar izbor sa realnim, neulepšavanim opisima. Tu su i cene, za avgust skini 5-10% od prikazanog, to je trenutno realno stanje. Ako nešto izabereš javi joj se i rezerviši smeštaj.

Na Tasosu NEMA TNG, najbolje je natočiti na izlasku iz Makedonije, na samom graničnom prelazu ili na nekoj od malobrojnih pumpi sa TNG-om oko Soluna. Kasnije imaš jednu TNG pumpu na 30-tak km severno od Kavale ali to nije usput i nema rezona da je tražiš.
 
@zokiNBGD , hvala puno na detaljnom odgovoru, mislim da cu ove godine definitivno izbeci Tasos, imam sportski auto koji trosi puno benzina a rezervoar za TNG je u tocku i oko 35l je tako da mi ne vredi da idem i da se vozim po ostrvu i ceo put u povratku do Makedonije na benzin! :dash:
 
Da i ja malo pomognem. Prvo, do Tasosa ne treba vise od 10h voznje(ja sam posao u pola 5 ujutro, u sobi sam bio u 14h i 5minuta). Sto se tice policije, nigde je nisam video za ovih 10 dana boravka u Grckoj i na Tasosu. Na Tasosu sam vozio svaki dan pun gas, bez majice i nevezan. Ovo ne pisem da bih palio masu, nego da razbijem presiju koju je Mirko Alvirovic nabio ljudima. Sto se tice dolaska do Tasosa, mnogo je jednostavno i to nemojte da vas buni. Ako neko hoce da ide na blef, slobodno neka ide. Tasos je nepopunjen, nesta ima, cena studija za dvoje je od 40e pa na vise u zavisnosti od kvaliteta smestaja. Bez Raid-a ne polazite. Mi smo za 9 dana presli kolima po Tasosu oko 600km, a nismo stigli sve da obidjemo. Znaci, za ljude koji vole avanturu, lepu prirodu, fotografiju, Tasos je izmisljeno ostrvo. Jednostavno, 10 dana prodje kao da ste na moru bili 3 dana. Da odgovorim i za Skalu Rahoni. Lepo malo mesto, ako idete kolima, shvaticete da je nebitno u kom ste mestu smesteni jer cete svaki dan zeleti da vidite jos nesto. Pored Skale prema Limenasu imate sa leve strane tablu za Luludis beach(u Pahisu). Mi smo 3 dana dolazili na nju jer mi je to bila ubedljivo najlepsa plaza na celom Tasosu.
 
.. Pored Skale prema Limenasu imate sa leve strane tablu za Luludis beach(u Pahisu). Mi smo 3 dana dolazili na nju jer mi je to bila ubedljivo najlepsa plaza na celom Tasosu.
Ако си мислио на ону малу увалицу скроз десно од Pachisa, то је у ствари Glifonery beach. А иначе пролази се поред хотела Louloudis кад се иде до ње.
 
Da i ja malo pomognem. Prvo, do Tasosa ne treba vise od 10h voznje(ja sam posao u pola 5 ujutro, u sobi sam bio u 14h i 5minuta).
Moze ali ako ne stajes nigde i imas srece na granici i vozis izuzetno jakim tempom.
Ima do Tasosa da se vozi vise. Do Keramotija (trajekta) ima 8,5 sati voznje (autoputem 125-130, uz postovanje ogranicenja van autoputa, eventualno +10 km/h preko toga) i na to treba dodati sva stajanja u toku puta. Kod mene to bi izaslo recimo.
1. Voznja 8,5 sati
2. Granice 2 sata (ove godine 1,5 na prvoj i 0,5 na drugoj)
3. Jedna duza pauza 1 sat
4. Dve krace pauze (jedno sipanje goriva i jedno da se protegle noge) 0,5 sati
To je ukupno 12 sati pa jos 1 sat trajekt (utovar, voznja 35 min i istovar)

Znaci sve u svemu 13 sati do Limenasa.
 
Nemam stvarno razloga da lazem, u odlasku ka Tasosu, nigde nisam imao guzve na granicama. Na trajekt sam stigao tacno u 13:25 i ukrcao se u roku od 5 minuta. Ogranicenje nisam postovao nigde jer ga niko i ne postuje, posebno u Grckoj. Ispod 150 nisam isao nigde, ni po Srbiji, ni po Grckoj. Za 10 dana nisam video nigde policajca, a po celom ostrvu sam vozio bez majice, nevezan svakodnevno. Ovo sto sam ja radio, radili su i drugi, da ne ispadne da pametujem. Nas narod je navikao da dramoserise, posebno ko gleda Mirka Alvirovica i SAT. Stvarno, ali bas stvarno ne znam sta ima komplikovano u odlasku na Tasos. Hvatate A90 za Kavalu u odlasku i to je sva mustra. Prosto da ne moze biti prostije. Ima raznih ljudi i idu ljudi sa svakavim kolima. Ako vozis Zastavu 10 na plin, treba ti verovatno 12h jer i ne mozes da ides brze od 120-130 i moras da punis gorivo par puta do dole i slomices se pa ti i trebaju tolike pauze. Sa bilo kakvim normalnim i jacim autom, to je za mene smesna relacija za voznju. Naravno, nemam nameru ikoga da uvredim sa ovim komentarom.
 
Uvek može brže ali je pitanje zašto i čemu tolika žurba. Sat dva vremena gore dole.
Meni putovanje počinje kad krenem na put i njega doživljavam kao sastavni deo odmora. Ako već moram da se cimam cele godine po raznim gužvama i zavisim od rokova ne želim da to nastavim i na odmoru.
Dakle polako i opušteno, vežem pojas, vozim uglavnom oko ograničenja i uvek stignem gde sam krenuo.
 
Nemam stvarno razloga da lazem, u odlasku ka Tasosu, nigde nisam imao guzve na granicama. Na trajekt sam stigao tacno u 13:25 i ukrcao se u roku od 5 minuta. Ogranicenje nisam postovao nigde jer ga niko i ne postuje, posebno u Grckoj. Ispod 150 nisam isao nigde, ni po Srbiji, ni po Grckoj. Za 10 dana nisam video nigde policajca, a po celom ostrvu sam vozio bez majice, nevezan svakodnevno. Ovo sto sam ja radio, radili su i drugi, da ne ispadne da pametujem. Nas narod je navikao da dramoserise, posebno ko gleda Mirka Alvirovica i SAT. Stvarno, ali bas stvarno ne znam sta ima komplikovano u odlasku na Tasos. Hvatate A90 za Kavalu u odlasku i to je sva mustra. Prosto da ne moze biti prostije. Ima raznih ljudi i idu ljudi sa svakavim kolima. Ako vozis Zastavu 10 na plin, treba ti verovatno 12h jer i ne mozes da ides brze od 120-130 i moras da punis gorivo par puta do dole i slomices se pa ti i trebaju tolike pauze. Sa bilo kakvim normalnim i jacim autom, to je za mene smesna relacija za voznju. Naravno, nemam nameru ikoga da uvredim sa ovim komentarom.

Bojim se da vozim ne zato sto sumnjam u sebe vec zato sto mi neko poput Vas moze ici u susret...
 
... Ogranicenje nisam postovao nigde jer ga niko i ne postuje, posebno u Grckoj. Ispod 150 nisam isao nigde, ni po Srbiji, ni po Grckoj. Za 10 dana nisam video nigde policajca, a po celom ostrvu sam vozio bez majice, nevezan svakodnevno. Ovo sto sam ja radio, radili su i drugi, da ne ispadne da pametujem....
Типичан пример бахате вожње и понашања. Немам ни ја намеру никога да увредим овим коментаром, али на основу онога што је претходно написано, заључак се сам намеће. :confused:
 
Nemam stvarno razloga da lazem, u odlasku ka Tasosu, nigde nisam imao guzve na granicama. Na trajekt sam stigao tacno u 13:25 i ukrcao se u roku od 5 minuta. Ogranicenje nisam postovao nigde jer ga niko i ne postuje, posebno u Grckoj. Ispod 150 nisam isao nigde, ni po Srbiji, ni po Grckoj. Za 10 dana nisam video nigde policajca, a po celom ostrvu sam vozio bez majice, nevezan svakodnevno. Ovo sto sam ja radio, radili su i drugi, da ne ispadne da pametujem. Nas narod je navikao da dramoserise, posebno ko gleda Mirka Alvirovica i SAT. Stvarno, ali bas stvarno ne znam sta ima komplikovano u odlasku na Tasos. Hvatate A90 za Kavalu u odlasku i to je sva mustra. Prosto da ne moze biti prostije. Ima raznih ljudi i idu ljudi sa svakavim kolima. Ako vozis Zastavu 10 na plin, treba ti verovatno 12h jer i ne mozes da ides brze od 120-130 i moras da punis gorivo par puta do dole i slomices se pa ti i trebaju tolike pauze. Sa bilo kakvim normalnim i jacim autom, to je za mene smesna relacija za voznju. Naravno, nemam nameru ikoga da uvredim sa ovim komentarom.

Za ovo sto si ti pisao treba otvoriti posebnu temu ko ce najbrze stici do Tasosa posto je nas narod stvarno navikao da dramoserise. Na ovoj temi ipak treba uputiti za koliko se stize normalnom voznjom.

Nisam ja rekao da lazes, vec si ispunio sva tri uslova kada tako moze da se stigne.
1. Ne stajes nigde
2. Imao si srece na granici
3. Vozio si izuzetno jakim tempom.
Ali ta tri uslova ispuni 1-2% onih koji idu na Tasos.
90% ljudi stane negde da nesto pojede
70% ljudi nema srecu da prodje granicu jako brzo
90% ljudi vozi normalno

Ja sam govorio o velikoj vecini kojoj treba 12-14 sati do Tasosa (u zavisnosti od cekanja na granici), a ne o onima koji voze do Tasosa tako da bi se hvalili da su stigli za toliko i toliko sati. Sto vd rece letovanje pocinje od trenutka kad sednem u kola i onda samo opusteno. Ja stignem i za vise sati od onoga sto napisem posto stanem dva puta po jedan sat (Predejane i Belov) i jos tri puta na pauze za cigarete (ne pusim u kolima), zato sto se nigde ne zurim, a ne zato sto se "slomim". A da ne stajem i da imam srece na granici mojim tempom od 130 na autoputu i 80-90 na delovima gde nije autoput stici cu pola sata posle tebe i onih drugih (kojih je ipak mnogo mnogo manje od onih meni slicnim) koji ne spustaju ispod 150 odnosno kako bi nas narod rekao divljaju po putu, a daleko od toga da se slomim ili vec sta god. Meni i samo putovanje dodje kao odmor.

Inace stvarno nema nista komplikovano vezano za odlazak kolima na Tasos.

Nije stvar sta vozis (so se tice kola mogu i ja da vozim 150-160 bez problema ali necu) vec kako se ponasas na putu.

PS. Ne hvata se put A90 vec A2.
 
Tasos...:D
prelep...

n550134266_638491_8373.jpg
n550134266_638486_1083.jpg
 
Moze ali ako ne stajes nigde i imas srece na granici i vozis izuzetno jakim tempom.
Ima do Tasosa da se vozi vise. Do Keramotija (trajekta) ima 8,5 sati voznje (autoputem 125-130, uz postovanje ogranicenja van autoputa, eventualno +10 km/h preko toga) i na to treba dodati sva stajanja u toku puta. Kod mene to bi izaslo recimo.
1. Voznja 8,5 sati
2. Granice 2 sata (ove godine 1,5 na prvoj i 0,5 na drugoj)
3. Jedna duza pauza 1 sat
4. Dve krace pauze (jedno sipanje goriva i jedno da se protegle noge) 0,5 sati
To je ukupno 12 sati pa jos 1 sat trajekt (utovar, voznja 35 min i istovar)

Znaci sve u svemu 13 sati do Limenasa.

I ja sam, uz pauzu, stigao sa Tasosa za Beograd za 11h. Ako prosecno vozis 135km/h, a do tamo od Beograda ima oko 800km, uglavnom autoputa, skoro 90%, prostom racunicom se dolazi da ti treba nesto manje od 6h, ajde neka bude i 7h ako racunas da sporije vozis na ostalim putevima, uz pauzu kracu od 30 min i duzu od 1h, na granicama nismo ukupno nismo cekali 20-25min, uz free shop ukupno 1h. Uz cekanje trajekta i trajekt se dolazi do 10.5-11h . Pre dve godine sam isao autobusom, i uz cesce pauze i guzvuu na granici smo stigli za 14h,
 
Poslednja izmena:
I ja sam, uz pauzu, stigao sa Tasosa za Beograd za 11h. Ako prosecno vozis 135km/h, a do tamo od Beograda ima oko 800km, uglavnom autoputa, skoro 90%, prostom racunicom se dolazi da ti treba nesto manje od 6h, ajde neka bude i 7h ako racunas da sporije vozis na ostalim putevima, uz pauzu kracu od 30 min i duzu od 1h, na granicama nismo ukupno nismo cekali 20-25min, uz free shop ukupno 1h. Uz cekanje trajekta i trajekt se dolazi do 10.5-11h . Pre dve godine sam isao autobusom, i uz cesce pauze i guzvuu na granici smo stigli za 14h,
Za 7 sati voznje Beograd-Tasos t.j. za prosek od 120 km/h treba ti sledece.
1. Na autoputu drzati konstantnu realnu brzinu od 150 km/h (na brzinomeru je to najcesce 160)
2. Na svim putevima koji nisu autoput voziti stalno 100 km/h (na brzinomeru je to 105-110)
3. Da na svim naplatnim rampama (ukupno 6) i jednom sipanju goriva ukupno ne izgubis vise od 15 minuta.
4. Da te nigde ne zaustavi saobracajna policija zbog prekoracenja brzine.
Svako kratko spustanje brzine ispod gore navedenih, trazi znatno duzu voznju iznad tih brzina. Vreme provedeno u voznji nije bas prosta matematika kako se mnogima cini.

Ako ono pod 1 zamenite sa 120 (125-130), ono pod 2 sa 80 (85), ono pod tri ostaje isto, a ono pod 4 se iskljucuje kao mogucnost, dolazite do vremena putovanja od 8 sati odnosno sve ukupno 1 sat vise sto ukupno iznosi 2 sata u odlasku i povratku i sto je vrlo zanemarljivo na ukupno 264 sata (11 dana) od trenutka polaska od kuce do trenutka povratka kuci t.j. ne cini ni 1% od ukupnog vremena. Jedino sto necete moci da se hvalite da ste stigli za toliko i toliko sati od Beograda do Tasosa. Materijalni trosak vece brzine cu totalno zanemariti kao i neke druge stvari.
 
Naravno, ne treba da se jurca, ali ni autoputem da se ide 120. Razlika u odnosu na nasa putovanja se napravila zbog toga sto si cekao na granicama 2h, a ja na svakoj po 10min, tj, ukupno 20 minuta. Eto vec vise od 1.5h. Takodje, ni na naplatnim rampama, ni na pumpi, mi nisu bile guzve, tako da je za sve navedeno dosta 15min.

Ostajem pri tome da se, uz srecu na granicama, i normalnu voznju, sa pauzom, moze stici do Tasosa za 11h, i to bez velike jurnjave. Ako su na granicama guzve, pa se ceka 2-3h, zakasnis na trajekt pa ga cekas 45min, guzve na pumpama, na ulasku na autoput, pukne ti guma, ako neko mora da popusi cigaretu na svakih sat vremena, ako ima malu decu pa pravi pauze na svakih sat-dva itd itd, put moze da se oduzi i na 20h, ali ja sam hteo da prenesem svoje iskustvo, svako ima svoje navike i iskustvo sto se tice ovog, a i drugih putovanja.
 

Back
Top