TAJNI PASOŠ NEZAVISNE VOJVODINE

IgorPop:
Ako treba da budem precizniji, onda podatak nije u potpunosti ne tacan!!
Znaci, Vojvodini ostaje samo 7% od onoga sto se ubere na tom prostoru..
Naravno da se nesto vraca kroz zdravstvo, skolstvo.. Kao i to da trebaju svi da finansiraju
policiju, vojsku, administraciju itd.. Ali priznaces da je to zanemarljiv trosak u odnosu da kolicinu sredstava koja se Vojvodini uzimaju a koncesija je samo kap koja je prelila casu!

Ma to je van pameti što ti pričaš.
Tačno je da su privredni subjekti u Vojvodini i Beogradu jači neko u ostatku Srbije pa stoga
država odatle ubira najveće poreze. Ali država ulaže u sve regione ne samo kroz te stvari
što si ti pobrojao već i ulaganjem u infrastrukturu, poljoprivredu, održavanju prirodnih dobra....
Tako neki pasivni regioni koji manje učestvuju u budžetu Srbije na neki način više uzmu na ime tih ulaganja nego što njihovi poreski obveznici daju doprinos.
E druga je stvar što ima lopova na svim nivoima vlasti, pa i u Vojvodini pa na kraju svi
ispadnemo pokradeni.
Inače i ja se zalažem za regionalizaciju Srbije, ali jasno se moraju razgraničiti šta
su nadležnosti regiona , a šta države.
Pa tako i Banat i Bačka posebno mogu da imaju neku vrstu samouprave.
Treće Ustav iz 1974 i pravo veta koje ste imali u odnosu na republičke vlasti je film
koji nećemo više da gledamo. Upravo danas plaćamo posledice toga na Kosovu.
 
IgorPop:
Vojvodina je deo Srbije i to tako treba da ostane, ali ako se neki region razvija brze nego ostali sto je sasvim prirodno onda ga ne treba sputavati nego ga treba ostaviti da se razvija i samim tim bude lokomotiva za celu Srbiju. Sto rece Milton Fridman (dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju): "Trziste ce samo zavrsiti posao, nema potrebe za prebacivanjem sredstava".

Po meni, Vojvodina ne treba da bude region. To bi trebali da budu Bačka, Banat, Srem što se Vojvodine tiče, a SAPV je ipak bila komunistička tvorevina. Ako pričamo o regionalizaciji, hajde da to uradimo što korektnije. Pustimo Srem da odlučuje o svojim novcima, pustimo Banat da izabere svoju "prestonicu" i na kraju, neka Novi Sad odlučuje o Bačkoj....Pa, kol'ko je ko sposoban neka napreduje. Da vidiš onda borbu kad dođu izbori...
 
Dikan:
Ma to je van pameti što ti pričaš.
Tačno je da su privredni subjekti u Vojvodini i Beogradu jači neko u ostatku Srbije pa stoga
država odatle ubira najveće poreze. Ali država ulaže u sve regione ne samo kroz te stvari
što si ti pobrojao već i ulaganjem u infrastrukturu, poljoprivredu, održavanju prirodnih dobra....
Tako neki pasivni regioni koji manje učestvuju u budžetu Srbije na neki način više uzmu na ime tih ulaganja nego što njihovi poreski obveznici daju doprinos.
E druga je stvar što ima lopova na svim nivoima vlasti, pa i u Vojvodini pa na kraju svi
ispadnemo pokradeni.
Inače i ja se zalažem za regionalizaciju Srbije, ali jasno se moraju razgraničiti šta
su nadležnosti regiona , a šta države.
Pa tako i Banat i Bačka posebno mogu da imaju neku vrstu samouprave.
Treće Ustav iz 1974 i pravo veta koje ste imali u odnosu na republičke vlasti je film
koji nećemo više da gledamo. Upravo danas plaćamo posledice toga na Kosovu.


...ma kakav ustav iz '74, nebuloza obicna...
...mislim da je najpostenije da se srbija podeli na regione (konkretno u vojvodini na srem, banat i backu), i da se donese neki zakon da region od para koje izdvoji za republiku mora da dobije minimu 20% (lupam za 20, neka izracunaju silni ekonomisti), a da se za nerazvijene regione uvede neki minimum koji moraju da dobiju po broju stanovnika i velicini...mislim da je to posteno...
...iskreno, meni je svejedno da li ce se u bg ili ns odredjivati koliko ce se para dati za zr...
 
Ја се уби шричајући...
Срби треба да створе нацују- Србијанце.
Гледам јуће Вељу како се свађа са Кострешом, и Веља бар со пута је поновио
"Грађани Војводине", "Војвођани"....
Сам не свесно одваја Војводину од Србије...

Да имамо нацију Србијанце, они би били 100% становништва Србије и никакве аутономије не би биле потребне....
 
Ja jesam za pomoc ne razvijenim podrucjima ali brale 7% od ukupnih prihoda? E pa nece moci !
Treba malo obici sela po Vojvodini.. i sta ima da se vidi? Situcija je ista kao i u juznom delu centralne Srbije! Ljudi su ne zaposleni, oni koji jesu primaju neke minimalce.. putevi su losi..
Novi Sad jeste razvijeniji, ali to je samo 15% stanovnistva Vojvodine, u drugim delovima je lose!
Sta su nam japanci rekli?
Dajte nam Vojvodinu i hranicemo Japan, Evropu i 3 Srbije.. A mi? Ne mozemo ni sami sebe da prehranimo!
 
IgorPop:
Ja jesam za pomoc ne razvijenim podrucjima ali brale 7% od ukupnih prihoda? E pa nece moci !
!

Ja ti sto puta kažem da 7% prihoda od poreza koji se prikupi je na raspolaganju organima vojvođanske autonomije.
Deo od prikupljenog poreza ostane opštinama u Vojvodini za lokalne samouprave, a najveći deo
ode republičkim orgnima od kojih se bar 50% tog novca vrati u Vojvodinu kroz finansiranje školstva
zdravstva, prosvete, vojske, održavanjem prirodnih dobra, subvenvencija,ulaganja u infrastrukturu....
Je si li glup ili se praviš blesav pa stalno pominješ tih 7 procenata.
Srbija je dosta centralizovana zemlja i treba da se regionalizuje i poveća autonomija na lokalu.
Mani me se komunističkih parola, kako Vojvodina može da hrani pola Evrope, idi poseti Holandiju
pa kad vidiš bar pola da primeniš u Vojvodini biće dobro
 
IgorPop:
Ja jesam za pomoc ne razvijenim podrucjima ali brale 7% od ukupnih prihoda? E pa nece moci !
Treba malo obici sela po Vojvodini.. i sta ima da se vidi? Situcija je ista kao i u juznom delu centralne Srbije! Ljudi su ne zaposleni, oni koji jesu primaju neke minimalce.. putevi su losi..
Novi Sad jeste razvijeniji, ali to je samo 15% stanovnistva Vojvodine, u drugim delovima je lose!
Sta su nam japanci rekli?
Dajte nam Vojvodinu i hranicemo Japan, Evropu i 3 Srbije.. A mi? Ne mozemo ni sami sebe da prehranimo!

Pa, u principu se slažem, osim u onom delu da Vojvodina bud regija, što sada i nije, već je neki monstrum u Srbiji - autonomija? Od čega, kako, zašto...Komunističko nasleđe, mehanizmi koje su preuzeli sadašnji vlastodršci, a ljudima u Vojvodini i dalje loše... Pitaj Zrenjaninca, Somborca, bilo koga...Ebe mu se da li mu daje N.Sad ili Beograd. Njemu loše pa loše! Ta priča je već bila, svi su je okusili, umesto dva primerka tariguza, treba ti tri! Razumeš?
 
ma poenta je da se sve što više spušta na najniže organe vlasti, dati što više prava, ali i obaveza lokalnim samoupravamaa i onda da se uključimo u stranačke borbe, da ti pre izbora znaš znaš ko će biti direktor doma zdravlja, škole, šta obećava ovaj, a šta onaj...
da smo politički zreliji, to je više nego izvodljivo
što se tiče floskule o tome kako bi Vojvodina mogla da hrani pola sveta, to su komunističke gluposti...imamo potencijal, ali mnogo rada i truda je neophodno
U Vojvodini nema kanalizacione mreže, pa ko gradi kanalizaciju, Koštunica, Tadić ili lokalna samouprava...e pa kad to shvatimo i kad kažemo, hoću kao stanovnik Sombora da moji novci ostaju u Somboru, onda smo uradili posao.
 
filatelista:
ma poenta je da se sve što više spušta na najniže organe vlasti, dati što više prava, ali i obaveza lokalnim samoupravamaa i onda da se uključimo u stranačke borbe, da ti pre izbora znaš znaš ko će biti direktor doma zdravlja, škole, šta obećava ovaj, a šta onaj...
da smo politički zreliji, to je više nego izvodljivo
što se tiče floskule o tome kako bi Vojvodina mogla da hrani pola sveta, to su komunističke gluposti...imamo potencijal, ali mnogo rada i truda je neophodno
U Vojvodini nema kanalizacione mreže, pa ko gradi kanalizaciju, Koštunica, Tadić ili lokalna samouprava...e pa kad to shvatimo i kad kažemo, hoću kao stanovnik Sombora da moji novci ostaju u Somboru, onda smo uradili posao.

E, tako...To je pravi lokal-patriotizam i ja se zalažem za to, ali...Dok se Srbija ne uredi po regionima, to još neće biti moguće. A prava je stvar, ne idealna, ali mnogo bolja od ovog što sada imamo...Dribling od izbora do izbora, pa pobogu, još je Karićev PSS u vlasti! :evil: Dajte da glasamo za ljude sa imenom i prezimenom, a ne sa skraćenicama k'o finski fudbalski klubovi!
 
Тако је почело ....

Словенија,

Хрватска,

Босна,

Македонија,

Црна Гора,

Косово,

Војводина,

Рашка,

Влашка,

Још колико данас ћу и ја да одштампам пасош и да се одцепим ....
 
sevilja:
Da, Vojvodina je izuzetno moderna i razvijena....daj molim te...u svakom slučaju u njoj žive Srbi, prema tome ne razumem idiotsku težnju za cepkanjem jednog naroda na n delova.

И Црногорци су били Срби пре 50 година.
Ситуацију са Војводином треба схватити МАКСИМАЛНО ОЗБИЉНО.
Српски народ је одувек био угрожен, свако је покушавао да АСИМИЛУЈЕ СРБЕ.
 
Alekasandar3:
Ја се уби шричајући...
Срби треба да створе нацују- Србијанце.
Гледам јуће Вељу како се свађа са Кострешом, и Веља бар со пута је поновио
"Грађани Војводине", "Војвођани"....
Сам не свесно одваја Војводину од Србије...

Да имамо нацију Србијанце, они би били 100% становништва Србије и никакве аутономије не би биле потребне....

Blizak mi covjek, rodjeni Sremac, veeeeeliki Radikal i izriciti Srbin kada kaze Srbijanci misli na sve izmedju Save i Dunava i Crne Gore. Vojvodinu ne racuna.
Ljudi iz Vojvodine kad odu u Cacak - bili su u Srbiji.
A sad ne pricam o Madjarima. Samo i iskljucivo o Srbima. I to onim radikalnim. To njima nije politicka nego geografska i psiholoska podjela.
 
Salvantis:
Ma lazu BRE!
Znamo svi da krmak canak nije ustasa, da gay kostres nije ustasa, da ante pavelic nije ustasa......
...i da ti nisi baš...
Salvantis:
Tako to uvek pocinje, laka i primamljiva zvaka za naivne....

"Da hrvatska lisnica bude u hrvatskom dzepu!"
[


"Di su nasi novci"]
A ti bi hteo da bude u tvom džepu? Može to da se sredi, samo nemoj da se buniš ako te posle budu zvali džeparošem. Izreka ''Čist račun - duga ljubav'' je srpska, zar ne? Budu li se Vojvođani zbog bilo čega osećali opljačkanim, neće valjati. Za sada o nekim odvajanjima nema govora, podrška tome je tamo na jednocifrenom procentu. No, ne sme se niko u Beogradu ponašati kao da mu je sve dozvoljeno, bogom dano i da ima tapiju na sve. Tako će Vojvođane najbrže udaljiti od sebe.
pagi:
...ovo oko autoputa je isto kao kad bi uhvatio dzeparosa sa rukom u dzepu, a on te jos i nazvao magarcem...za pocetak dovoljno je da ne bude takvih situacija...
Evo tipičnog primera onog o čemu sam pisao. To sa pokazivanjem ugovora po principu ''sad ga vidiš, sad ga ne vidiš'' je šibicarski štos svojstven jednom Džeju recimo, a ne ozbiljnoj vladi. Kako onda da ne pobudi sumnju u dobre namere?
 
Saint Andrew:
Pa oteo kad je isteran sa svoga... Uostalom,prvo su dosli Sloveni i Srbi a tri veka posle i Madjari (Ugri),pa je izgleda bilo tu podosta otimanja...
Gde si ti otišao...
Cossack:
И Црногорци су били Срби пре 50 година.
Ситуацију са Војводином треба схватити МАКСИМАЛНО ОЗБИЉНО.
Српски народ је одувек био угрожен, свако је покушавао да АСИМИЛУЈЕ СРБЕ.
Crnogorci su to postali mnogo pre i bilo bi dobro da već jednom prestanete s prosipanjem izmišljotina kako su oni komunistički izum.
HEBEHA:
Blizak mi covjek, rodjeni Sremac, veeeeeliki Radikal i izriciti Srbin kada kaze Srbijanci misli na sve izmedju Save i Dunava i Crne Gore. Vojvodinu ne racuna.
Ljudi iz Vojvodine kad odu u Cacak - bili su u Srbiji.
A sad ne pricam o Madjarima. Samo i iskljucivo o Srbima. I to onim radikalnim. To njima nije politicka nego geografska i psiholoska podjela.
Pa jeste, i ja pošto sam rođen u BG kažem za sebe da sam rođeni Srbijanac.
 
Cossack:
И Црногорци су били Срби пре 50 година.
Ситуацију са Војводином треба схватити МАКСИМАЛНО ОЗБИЉНО.
Српски народ је одувек био угрожен, свако је покушавао да АСИМИЛУЈЕ СРБЕ.
Naravno. Jeste ozbiljna situacija, ne sporim.
 
Кад смо већ код "чувеног" уговора, треба рећи да се финансијски детаљи уговора не износе у јавност.
То би бар ови који иду на Запад два пута недељно требало да знају, па тамо не смеш ни да кажеш колика ти је плата!!!
 
KoscheiBesmertnii:
Кад смо већ код "чувеног" уговора, треба рећи да се финансијски детаљи уговора не износе у јавност.
То би бар ови који иду на Запад два пута недељно требало да знају, па тамо не смеш ни да кажеш колика ти је плата!!!
Ne iznose se kad se radi o ugovorima između privatnih firmi. Zašto ja ne mogu znati koliku ću po tome plaćati putarinu? Šibice brale...
 

Back
Top