TAJNI PASOŠ NEZAVISNE VOJVODINE

HEBEHA:
Ma sta imam da gledam kartu. Licno vozila bajs sa Ade do kalemegdana i sa ove strane mahala onima od preko puta. I to je geografski Vojvodina jer je sjeverno od Save i Dunava.

E, ali cak i najveci Radikalli vojvodjanski kazu "Bio sam u Srbiji" kad odu juzno.
Pa zar ovo nije Srbija?
Ma, jeeeste, nego, ono...
Oni su Srbi, to je Vojvodina, Valjevo je Srbija... Meni je to komicno.
Није ме мрзело да погледам карту, и једино где из Бгд можеш да видиш Војводину јесте Вишњичка бања(то је иза Карабурме)!
Наравно ако узмемо у обзир да је линија хоризонта на 12 километара!!!
Са гробља Лешће се већ лепо види Банат!!!
 
SargeBG:
Thumb_001PASOSPicture%20001.jpg


Vojvođanski autonomaši su, u zasad nepoznatoj štampariji, odštampali pasoše Vojvodine kao samostalne države! Putne isprave dele u strogo internim krugovima, samo među onima za koje veruju da ih podržavaju sto odsto!

- Pasoš sa novim grbom i svim drugim oznakama više je nego jasan signal autonomaškog jezgra da im se žuri u ostvarenju konačnog cilja - proglašenja nezavisne Vojvodine - tvrdi dobro obavešteni izvor Kurira i objašnjava:

- Teško je sada reći gde im je centrala, jer svoja uporišta imaju u nekoliko političkih opcija na tlu Vojvodine. Time imaju višestruku korist. Otupljuju oštricu reagovanja, bilo države ili šire vojvođanske javnosti na pojedinca ili secesionističku grupicu. Državno reagovanje i javna osuda rada Županije 64 - bio im je više nego dobar primer da u daljem secesionističkom radu moraju biti mnogo lukaviji i delotvorniji... Prema do detalja razrađenom političkom scenariju, podršku autonomaškoj centrali moraju skoro svakodnevno da daju probrani vojvođanski politički lideri stalnim kukumakanjima o tobožnjoj ugroženosti "svoje" Vojvodine od strane moćne i nedodirljive Srbije! Oni osluškuju sva dešavanja oko sudbine Kosova, a dobro znaju da srpsko rukovodstvo u ovom trenutku ne obraća pažnju na njih. To im omogućuje nesmetanu pripremu za ono što žele da se dogodi.
izvor:kurir :shock:

ovih dana su Nenad Canak i Bojan Kostres isli kod Stipe Mesica verovatno po podrsku za proglasenje nezavisne Vojvodine i unistenje Srbije.

Zato se toliko i bune protiv ovog autoputa jer taj autoput preko strane investicije ostavlja Vojvodinu kao deo Srbije.

Zmiju treba tuci u glavu i ja predlazem da se ova bagra autonomaska unisti jednom za sva vremena.

Ne zaboravite da su nam nemacki i americki ambasador pretili da ce nam otcepiti i Vojvodinu ako ne pristanemo na nezavisno Kosovo.

Mislim da ovde trebamo da stavimo sve stranacke podele na stranu, i da se svi mi koji zelimo da sacuvamo nasu Srbiju u postojecim granicama, ujedinimo i unistimo ovu stoku da ne zivi.
 
Ha-Nocri:
Ej, ajde idi u Afriku. Tamo ce tvoje misljenje biti moderno.

To je kao da tebi neko uzima 5/6 tvoje plate. Umesto da se Vojvodina razvija SVOJIM parama, te pare bivaju odnesene. Naravno da je Vojvodina deo Srbije. Kakve to veze ima. Ali se u civilizovanim drzavama ovakva kradja ne moze zamisliti. Ako hocemo u EU to ce se morati srediti. A ti ako ne razumes zasto je autonomija dobra za celu Srbiju, onda imas problem.


isto koliko se uzima srbima na severu Srbije uzima se i nama u centralnoj Srbiji tako da ne kenjaj separatisto jedan raspali.
 
W.A.S.P.:
приче о одвајању војводине (за бачку гарантујем) од србије су чиста глупост, не кажем да не постоје аутономаши али мало је преувеличано

Ипак се мало присети ШТА ЈЕ ШВАПСКИ АМБАСАДОР ЦОБЕЛ ИЗЈАВЉИВАО ???
Ове вашке само слугерањски спроводе швапске планове........
 
Jerry Ropero:
isto koliko se uzima srbima na severu Srbije uzima se i nama u centralnoj Srbiji tako da ne kenjaj separatisto jedan raspali.
Isto? Nije isto. Tamo odlaze pare iz Vojvodine. Ali to ce se promeniti zaostali covece iz kamenog doba. Neki delovi Srbije dobijaju vise nego sto zarade, na racun nekih drugih. Malo se tu i Velja i ostali ministri omaste nasim parama. Neka sve ostane onom ko to zaradi. Sta je tu lose?! Nema ide 10%, ili 20%, a ne 5/6. Pa to nema ni kod Fidela.
 
Ha-Nocri:
Ej, ajde idi u Afriku. Tamo ce tvoje misljenje biti moderno.

To je kao da tebi neko uzima 5/6 tvoje plate. Umesto da se Vojvodina razvija SVOJIM parama, te pare bivaju odnesene. Naravno da je Vojvodina deo Srbije. Kakve to veze ima. Ali se u civilizovanim drzavama ovakva kradja ne moze zamisliti. Ako hocemo u EU to ce se morati srediti. A ti ako ne razumes zasto je autonomija dobra za celu Srbiju, onda imas problem.

Ej, hajde ti ostani ovde, nemoj nigde da ides i konkurisi za carinika, mooooliiim tee....
Od moje plate svakog meseca otmu po 100E i od toga grade puteve po Srbiji a da ne pominjem cene proizvoda u Beogradu...sta treba da kazem "e, to su moje pare, ja necu nikada putovati tim putevima, necu nikada posetiti nijedan grad u Srbiji, vratite meni moje posteno zaradjene pare."?
Da imate pametno rukovodstvo se vidi i kroz to koliko vas vasi odbornici (kojima JA placam stan u Beogradu, seme im se osusilo) zastupaju. Da imate slozne predstavnike, za tili cas bi se resio problem ulaganja u sve delove Srbije srazmerno njihovom ucescu u dohodku. Ali, ne lezi vraze, to bi znacilo da se izgube odredjene vlastodrzacke povlastice i beneficije.
Nije meni cilj da tebe i takve kao ti ubedim u nesto u sta nece da veruju. Uzaludan posao ostavljam dokonim ljudima.
Sta ces da kazes ako dobijete autonomiju kakvu prizeljkujete (sa pasosima i granicama) pa onda recimo Banat trazi autonomiju...pa Zrenjanin trazi autonomiju...pa glavna ulica u Zrenjaninu trazi autonomiju? Mislim, u glavnoj ulici su sve banke, zasto da dele dobit sa periferijom? Sve dok budes govorio VI tamo i MI ovamo, za mene si nula.
 
ne vidim ikoga bitnog u Vojvodini ko bi i pomislio o nezavisnoj Vojvodini..Sve paralele sa CG, Kosovom i sl. su idiotske...Može Cobel da kenya koliko hoće, ali u Vojvodini ne postoje takve snage, Čankovi su samo obični profiteri koji talasaju, isti qratz kao i većina naših političara...

Pasoš?
ukazan1tb.gif
 
SargeBG:
Thumb_001PASOSPicture%20001.jpg


Vojvođanski autonomaši su, u zasad nepoznatoj štampariji, odštampali pasoše Vojvodine kao samostalne države! Putne isprave dele u strogo internim krugovima, samo među onima za koje veruju da ih podržavaju sto odsto!

- Pasoš sa novim grbom i svim drugim oznakama više je nego jasan signal autonomaškog jezgra da im se žuri u ostvarenju konačnog cilja - proglašenja nezavisne Vojvodine - tvrdi dobro obavešteni izvor Kurira i objašnjava:

- Teško je sada reći gde im je centrala, jer svoja uporišta imaju u nekoliko političkih opcija na tlu Vojvodine. Time imaju višestruku korist. Otupljuju oštricu reagovanja, bilo države ili šire vojvođanske javnosti na pojedinca ili secesionističku grupicu. Državno reagovanje i javna osuda rada Županije 64 - bio im je više nego dobar primer da u daljem secesionističkom radu moraju biti mnogo lukaviji i delotvorniji... Prema do detalja razrađenom političkom scenariju, podršku autonomaškoj centrali moraju skoro svakodnevno da daju probrani vojvođanski politički lideri stalnim kukumakanjima o tobožnjoj ugroženosti "svoje" Vojvodine od strane moćne i nedodirljive Srbije! Oni osluškuju sva dešavanja oko sudbine Kosova, a dobro znaju da srpsko rukovodstvo u ovom trenutku ne obraća pažnju na njih. To im omogućuje nesmetanu pripremu za ono što žele da se dogodi.
izvor:kurir :shock:
Ma lazu BRE!
Znamo svi da krmak canak nije ustasa, da gay kostres nije ustasa, da ante pavelic nije ustasa......
 
Mislim da je ovo teorija zavere narocito ukoliko ju je potencirao list sa dugom tradicijom boraca za istinu kao sto je Kurir.. Za ideju nezavisne Vojvodine se ne bori na nacin pravljenja ne vazecih pasosa, to vise lici na deciju igru. Vojvodina treba da ostane u sastavu Srbije ali treba da dobije veci deo sredstava koji se ubiraju na teritiriji iste.
7% ostaje budzetu Vojvodini od profita koji se ostvari na teritoriji Vojvodine i to je stvarno sramno i smatram da se takvim postupcima samo podgrevaju ideje o nezavisnost. Ekonomska nezavisnost je ono sto je potrebno gradjanima i gradjankama Vojvodine!
Zivela Vojvodina, zivela Srbija :confused:
 
Архангел:
ne vidim ikoga bitnog u Vojvodini ko bi i pomislio o nezavisnoj Vojvodini..Sve paralele sa CG, Kosovom i sl. su idiotske...Može Cobel da kenya koliko hoće, ali u Vojvodini ne postoje takve snage, Čankovi su samo obični profiteri koji talasaju, isti qratz kao i većina naših političara...

Pasoš?
ukazan1tb.gif


Слажем се......
Али прича се своди на следеће..
ајд сад сви да тражимо нешто, да се делимо, отцепљујемо једни од друге,
ваљда ће нам бити боље..... :wink:
Нико неће да ради, да створи нешто, сви би да се деле, да траже,
е зато нема ни ЕУ..... :wink:
 
IgorPop:
7% ostaje budzetu Vojvodin i od profita koji se ostvari na teritoriji Vojvodine i to je stvarno sramno i smatram da se takvim postupcima samo podgrevaju ideje o nezavisnost. Ekonomska nezavisnost je ono sto je potrebno gradjanima i gradjankama Vojvodine!
Zivela Vojvodina, zivela Srbija :confused:


Podatak je u potpunosti netačan
:!:
Budi precizniji. 7% ostaje od prikuplenog poreza na teritoriji Vojvodine. vojvođanskim organima pokrajine.
Naravno da se iz budžeta vlada Republike Srbije vraća u Vojvodinu za zdravstvo, prosvetu, infrastrukturu.....
Osim toga opštinskim samoupravama ostaje njihov deo.
To je mnogo više od 7% kolko si ti naveo.

Šta je to ekonomska nezavisnost? :confused:
 
Ako treba da budem precizniji, onda podatak nije u potpunosti ne tacan!!
Znaci, Vojvodini ostaje samo 7% od onoga sto se ubere na tom prostoru..
Naravno da se nesto vraca kroz zdravstvo, skolstvo.. Kao i to da trebaju svi da finansiraju
policiju, vojsku, administraciju itd.. Ali priznaces da je to zanemarljiv trosak u odnosu da kolicinu sredstava koja se Vojvodini uzimaju a koncesija je samo kap koja je prelila casu!
 
IgorPop:
Ako treba da budem precizniji, onda podatak nije u potpunosti ne tacan!!
Znaci, Vojvodini ostaje samo 7% od onoga sto se ubere na tom prostoru..
Naravno da se nesto vraca kroz zdravstvo, skolstvo.. Kao i to da trebaju svi da finansiraju
policiju, vojsku, administraciju itd.. Ali priznaces da je to zanemarljiv trosak u odnosu da kolicinu sredstava koja se Vojvodini uzimaju a koncesija je samo kap koja je prelila casu!
Tako to uvek pocinje, laka i primamljiva zvaka za naivne....

"Da hrvatska lisnica bude u hrvatskom dzepu!"
dr Franjo Tudjman​
tudm_port.jpg



"Di su nasi novci"
sr Nenad Canak​
nenad-canak.jpg
 
Vojvodina je deo Srbije i to tako treba da ostane, ali ako se neki region razvija brze nego ostali sto je sasvim prirodno onda ga ne treba sputavati nego ga treba ostaviti da se razvija i samim tim bude lokomotiva za celu Srbiju. Sto rece Milton Fridman (dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju): "Trziste ce samo zavrsiti posao, nema potrebe za prebacivanjem sredstava".
 
...da, ali u vojvodini niko nije trazio niti ce traziti odvajanje...
...taj izmisljeni separatizam ti je zato da bi se omalovazili gradjani vojvodine, jer oni nemaju pravo nista da pitaju, ako pitaju gde su pare odmah su separatisti...
...taj pasos je sigurno delo db-a , srs ili veljinih...jer razmisli malo, kome odgovara pojavljivanje tzv pasosa...
 

Back
Top