TAJNI PASOŠ NEZAVISNE VOJVODINE

Da se razumemo. Vojvodina bi kao drzava bila sigurno jedna od najrazvijenijih regionu ukoliko bi doslo do odcepljenja. To je valjda jasno. Nesto poput Slovenije. Medjutim daje ta struja toliko jaka to bi se desilo odavno. najvise realnih sansi i uslova su za to imali. Cak vise i od Kosova. Kako ja to vidim oni to ne zele. Ili bar zeli vrlo mali postotak njih. Problem je ovde u cistoj beogradizaciji. nista drugacije nije u bilo kom drugom gradu u Srbiji. cista racunica. Das 100% i u najboljem slucaju dobijes 7%.Ok ovde zivi 1/4 ukupnog stanovnistva ali 7% ??? Pa s pravom se bune. Duboka decentralizacija je realna solucija. Veca odgovornost lokalnih samouprava. Protivljenje tome vidim samo kao zelju za apsolutnom vlascu nad novcem i pozicijama.
 
@nesha_taxista
Nisu to izmisljotine. Crnogorska drzava je postojala, to ne sporim, ali Crnogorski narod NE.
Njegos je bio SRBIN iz Crne Gore.
Mozda je i pre bilo onih koji su bili "Crnogorski nacionalisti", ali je takodje moguce da je i to plod onih koji su svojevremeno pokusali da stvore BOSANSKU NACIJU, AUSTRO-UGARE.
 
nesha taxista:
Crnogorci pominju još u 19. veku. N
Али - НЕ као нација.

Ама, доста је фолирања.

Знамо да их је као нацију "измислио" Титов режим.


А што су неки од њих то прихватили, и што сада имамо и "Црногорску нацију", То јесте, такође, политичка реалност.


Али, и данас, преко 40% званично, а незванично, и много више Црногораца се осећају Србима.


А, држава Црна Гора, јесте, доиста, нешто друго. И била, раније, а и сада.

Државност, и историјски, и сада, им нико не спори.
 
Nacija se stvara, kao i bilo sta drugo. Vremenom.

Bila sam na ljetovanju u inostranstvu do nedavno.
Pitaju me odakle sam - From Montenegro.
Koja mi je vjera - ortodox kristian
Pitaju je li kao kod Rusa - no, it is Serbian Ortodox.
And your language? - Serbian.
You are Serbian?
Yes, but I am also MOntenegrin...

I normalno da nista ne kapiraju.
A kako je tek mom muzu koji mora da objasni da je rodjen u jednoj, porijeklom iz druge, odrastao u trecoj, a sada zivi u cetvrtoj drzavi SFRJ. I sta si ti? Ebem li ga - cosmopolitan!
 
Norma Kampl:
Али - НЕ као нација.

Ама, доста је фолирања.

Знамо да их је као нацију "измислио" Титов режим.


А што су неки од њих то прихватили, и што сада имамо и "Црногорску нацију", То јесте, такође, политичка реалност.


Али, и данас, преко 40% званично, а незванично, и много више Црногораца се осећају Србима.


А, држава Црна Гора, јесте, доиста, нешто друго. И била, раније, а и сада.

Државност, и историјски, и сада, им нико не спори.
Nema foliranja, nemoj im sporiti ni naciju, oni na to imaju pravo, sviđalo ti se ili ne. Oni koji se osećaju Srbima tamo takođe imaju na to pravo, ali moraš i ostale poštovati.
 
nesha taxista:
Nema foliranja, nemoj im sporiti ni naciju, oni na to imaju pravo, sviđalo ti se ili ne. Oni koji se osećaju Srbima tamo takođe imaju na to pravo, ali moraš i ostale poštovati.

Нема спорења, само би било лепо оспорити црногорски пут Војводине.

У року од неколико деценија све је могуће.

А чини ми се да нам историјски гледано не иде најбоље и да је важно да имамо искрене пријатеље или боље речено заштитнике, а ја не видим ниједног таквог кандидата осим Русије.

Западњаци све више кукају на Дејтон. Мени је то довољно. да не причам о осталом.
 
nesha taxista:
A ti bi hteo da bude u tvom džepu? Može to da se sredi, samo nemoj da se buniš ako te posle budu zvali džeparošem. Izreka ''Čist račun - duga ljubav'' je srpska, zar ne? Budu li se Vojvođani zbog bilo čega osećali opljačkanim, neće valjati. Za sada o nekim odvajanjima nema govora, podrška tome je tamo na jednocifrenom procentu. No, ne sme se niko u Beogradu ponašati kao da mu je sve dozvoljeno, bogom dano i da ima tapiju na sve. Tako će Vojvođane najbrže udaljiti od sebe.
Naravno!

ZIVEO SLOBODNI I SUVERENI VOZDOVAC!
Ebite se svi ostali, sta ja imam da placam porez za corowa iz bele palanke, neshu taxistu (iz ko zna odakle), i ove bolide koji se odusevljavaju krmkom.....

PS sta su to 'vojvodjani' :confused:
Neka nova nacija?
Ili mozda... dijagnoza?
 
I nesho, sledeci put nemoj da mi izbacujes slike iz posta, ako ga vec citiras...

"Da hrvatska lisnica bude u hrvatskom dzepu!"
dr Franjo Tudjman​
tudm_port.jpg



"Di su nasi novci"
sr Nenad Canak​
nenad-canak.jpg
Isto sra**e, drugo pakovanje....
 
Salvantis:
A ti si stvarno ozbiljno retardirana... :roll:


Promeni post još jedno dva tri puta, dobro ti ide, a najbolje ti ide na temi "zašto se ne oglase...???" ili već kako se zove ta tema, tema gde možete da prosipate svoju inteligenciju do mile volje, tamo vam pametan svet retko zalazi, a i ako vas neko poseti, uglavnom je to zbog toga da vam stavi do znanja koliki je stepen vašeg ograničenosti. A sad možeš mirne duše da nastaviš sa uvredama, obzirom da si od ovog trenutka na ignore, ne samo zbog ove diskusije, već i zbog toga što stvarno nemam želudac da čitam tvoje "bisere".
 
HEBEHA:
Nacija se stvara, kao i bilo sta drugo. Vremenom.

Bila sam na ljetovanju u inostranstvu do nedavno.
Pitaju me odakle sam - From Montenegro.
Koja mi je vjera - ortodox kristian
Pitaju je li kao kod Rusa - no, it is Serbian Ortodox.
And your language? - Serbian.
You are Serbian?
Yes, but I am also MOntenegrin...

I normalno da nista ne kapiraju.
A kako je tek mom muzu koji mora da objasni da je rodjen u jednoj, porijeklom iz druge, odrastao u trecoj, a sada zivi u cetvrtoj drzavi SFRJ. I sta si ti? Ebem li ga - cosmopolitan!


jugoslaven... :wink:
 
Salvantis:
Aha...pa sto se ne okupaju kad se osecaju :D

Ozbiljno, na teritoriji Vojvodine zive Srbi, Madjari, Hrvati, Rumuni....ali za tu naciju nisam cuo. Da nije verska grupa? Sekta mozda?

pa i u Beogradu žive srbi,rumuni,madjari,hrvati,.......ali ti i ostali ste beogradjani,koliko ja znam i s time se hvalite a svi ostali smo iz "unutrašnjosti"....
i beogradjani isto nisu nacija ili verska grupa,pa se tako nazivate...
 

Back
Top