Tadićeva politika RAZARAJUĆA za jedinstvo Srba i Srpske teritorije

Pa sta cemo sada, da proveravamo znanje iz matematike...dobro...ti si se pokazao lose jer si prevideo da godina ima 12 meseci.

Mrzi me sada da racunam koliko je 2,300,000 u odnosu na ukupan broj registrovanih biraca (za koji mislim da ne prelazi 7,000,000, sto znaci da se sigurno radi o broju koji je veci od 1/4), ali je ta cifra veoma znacajna i pokazuje da u ovoj zemlji ima vise od 2,300,000 osoba koje su zrele da glasaju.



Ti očigledno ne razumeš da se ovde ne radi o matematici nego o politici.

Tadiću nije potrebno ni tih 12 meseci ili godinu dana, za koje si se ti toliko zauzeo, da ne napravi neko zlo.

Njemu nije cilj uspešna Srbije nego nešto sasvim suprotno.

Uostalom, njegov unezveren pogled i veoma prisutna nervoza, kada je potpisivan sporazum, dovoljan su mi znak da dobro zna šta je uradio, ali pošto je u pitanju još koja godina apsolutističke vladavine, za koje on misli da će svojim mahinacijama i novim EU ucenama da zabašuri učinjeno, svako delo ili nedelo koj vodi dobitku je ispravno.

To je njegova logika a vaše zlo je što to komadanje i uništavanje, ko svesno a ko nesvesno podržava.
 
Da ustedim vreme smaracima koji me citiraju,gospoda na ignore listi su:
a bre Milun
branko.bl
eremita
karpos
Last Samurai
lav8
opste dobro
SargeBG
Vanja R.
zadovoljni kupac

Zelim vam ludu i nezaboravnu zurku.

Ију, шта ћу сад, тешко мени... на "игноре листи"......хехехе........ али ипак ми је драго да сам у добром друштву......:lol::lol::lol:
 
Zali ti sebe jadnog i neobavestenog...ne zna wikipedia vise od srpskih istoricara

link za neobavestene:

http://www.profil.co.yu/prikazitekst.asp?Tekst=322

citat :

Bajazit je, koristeći se pobedom, srušio ovog puta i severno Bugarsko Carstvo, a bugarskog je cara zarobio i poslao u Aziju. Potom je goneći slabe ostatke brodolomnika prešao u Ugarsku i dopro sve do Štajerske pleneći i pustošeći. Ovaj poraz Mađara povukao je za sobom i pad Vuka Brankovića, koji je, po svoj prilici, bio ušao u neke veze s njima. Predosećajući moguću katastrofu Vuk je sklonio 1395/6. god. u Dubrovnik svoje pokretno imanje, koje je iznosilo 1880 litara "fina srebra" i 15 litara zlatnih predmeta. Posle nikopoljske bitke Bajazit je, kao nagradu Stevanu za ogromnu ulogu u toj borbi, ustupio veći deo Vukove oblasti, od Dečana do Prištine, a Vukovoj udovici i deci ostavio je samo severni deo Kosova, od Trepče i Mitrovice do Vučitrna. Sam Vuk morao je da ide iz Srbije. Umro je 6. oktobra 1398., po svoj prilici u Svetoj Gori, gde je jedan njegov brat, Roman odavno živeo kao hilandarski monah. Sam Vuk bio je ktitor Hilandara, s bratom Romanom i Grgurom, još od 1365. god. To što je Bajazit dao Stevanu baš Vukove zemlje i što ih je ovaj primio još ne bi moralo značiti, da su između ove dvojice to vreme vladali rđavi odnosi, ali taj momenat daje i izvesne verovatnoće za to.


a ceo tekst imaš ovde :

http://www.rastko.org.yu/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/4_1_l.html

jesam pogrešio ali godinu smrti.
Nije krajem 1397 nego krajem 1398.
 
citat :

Bajazit je, koristeći se pobedom, srušio ovog puta i severno Bugarsko Carstvo, a bugarskog je cara zarobio i poslao u Aziju. Potom je goneći slabe ostatke brodolomnika prešao u Ugarsku i dopro sve do Štajerske pleneći i pustošeći. Ovaj poraz Mađara povukao je za sobom i pad Vuka Brankovića, koji je, po svoj prilici, bio ušao u neke veze s njima. Predosećajući moguću katastrofu Vuk je sklonio 1395/6. god. u Dubrovnik svoje pokretno imanje, koje je iznosilo 1880 litara "fina srebra" i 15 litara zlatnih predmeta. Posle nikopoljske bitke Bajazit je, kao nagradu Stevanu za ogromnu ulogu u toj borbi, ustupio veći deo Vukove oblasti, od Dečana do Prištine, a Vukovoj udovici i deci ostavio je samo severni deo Kosova, od Trepče i Mitrovice do Vučitrna. Sam Vuk morao je da ide iz Srbije. Umro je 6. oktobra 1398., po svoj prilici u Svetoj Gori, gde je jedan njegov brat, Roman odavno živeo kao hilandarski monah. Sam Vuk bio je ktitor Hilandara, s bratom Romanom i Grgurom, još od 1365. god. To što je Bajazit dao Stevanu baš Vukove zemlje i što ih je ovaj primio još ne bi moralo značiti, da su između ove dvojice to vreme vladali rđavi odnosi, ali taj momenat daje i izvesne verovatnoće za to.


a ceo tekst imaš ovde :

http://www.rastko.org.yu/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/4_1_l.html

jesam pogrešio ali godinu smrti.
Nije krajem 1397 nego krajem 1398.
Ajde nadji neki treci link,mozda ces opet da promenis misljenje i pricu...
 
Pa ti do malopre,retarde,nisi znao gde je i kada je umro,a sada drzis lekcije.Menjas pricu iz minuta u minut.IL


Eto, to je tvoj nivo razmišljanja i inteligencije.

Čak nisi mogao ni onaj citat da pročitaš.

Onde lepo i na srpskom piše :

Umro je 6. oktobra 1398., po svoj prilici u Svetoj Gori.

Sada sam ti izdvojio ovaj deo i podvukao ga da se ne mučiš previše.

Istorija se nemože menjati.
Može samo da se krivotvori.
 

Back
Top