Sve za ljubav

Ljbav je nešto što svi tražimo,hteli mi to priznati ili ne.Svako od nas želi da bude voljen jer je to osećaj koji ispunjava na neki poseban način kad znamo da smo voljeni i kad mi volimo.
A šta kada ta ljubav zahteva previše...I šta je to previše kada se zahteva.
Koje su vaše granice?
Granica je kad se pojavi pretnja da gubim svoje "Ja" zbog "Mi".
 
Previše mi je kada vidim da druga osoba u tom odnosu želi nešto i insistira na tome, ili je u nekim okolnostima, koje meni izazivaju nesigurnost, strah, osećaj da nešto nije u redu, da to može da me ugrozi na neki način. Tada moram da stavim sebe ispred te veze, jer ne vredi da sebe izgubim, dobiću onda šta?
 
Ljbav je nešto što svi tražimo,hteli mi to priznati ili ne.Svako od nas želi da bude voljen jer je to osećaj koji ispunjava na neki poseban način kad znamo da smo voljeni i kad mi volimo.
A šta kada ta ljubav zahteva previše...I šta je to previše kada se zahteva.
Koje su vaše granice?
Mozda prvo shvatiti sta je ljubav....iz ovoga ispada da je svaka ljubav kompromis...a nije.
 
Ljbav je nešto što svi tražimo,hteli mi to priznati ili ne.Svako od nas želi da bude voljen jer je to osećaj koji ispunjava na neki poseban način kad znamo da smo voljeni i kad mi volimo.
A šta kada ta ljubav zahteva previše...I šta je to previše kada se zahteva.
Koje su vaše granice?
Ljubav ništa ne zahteva.
O kakvom se problemu radi?
 
Mora da na forumu ima spisak od cega ne treba odustati inace kako bi nesretnice kontrolisale srtne zene....uvodjenje pravila je vazan deo ljubavi...
Ko je slusao babe taj ljubav nije video....
 
Recimo, kako odustati od rodjene majke....nikako ona je vazan faktor u ljubavi....kao odustati od snova o jahtama, avionima i kamionima? pa nikako...da ne pricamo o daski koja nije spustena....
Uostalom, najbolje ljubavi su one prolazne koje ne diraju u nas licni zivot....Naisao, bio koliko nam treba i nestao....pojeo gra mrak i opet smo nevine....
 
Nije ljubav ako ja treba u vezi da se pretvaram da sam neko ko nisam, da bih se svidela partneru. Ako počnem da radikalno menjam svoj život zbog veze,znači da gubim svoje Ja da bih imala Mi. A kad nestane Mi, kajem se što sam pogazila svoje Ja.
 
Za koga se cuva individualnost? ako se vec cuva onda je to ugovorna obaveza pa ko sta hoce da ulozi....
Ne znam da li se razumemo. Pričam o situacijama kad,npr jedan partner je vernik,drugi ateista. Ili, jedan praktikuje meditaciju,drugi to smatra glupostima. I sad se taj jedan partner odriče nečega što mu je očigledno važno i neki psihološki stub potpore,jer se njegovom partneru to ne sviđa. Ne želim da gubim sebe zbog drugoga. Ja o tome pričam. To su te granice.
 
Kada se kaze sve za ljubav misli se sve, bez ostatka nema individualno, licno, privatno....i tek onda moze da se govori o ljubavi...do tada su decije igre nedozrelih ljudi....
To ne postoji... takve osobe bi bile fanatične i često se posle kaju.
Kako nema individualno, lično, privatno... ?
Pokušao si to i?
Nezrelo je razmišljati na taj način. Odnosno, lepo je pisati o tome i zanositi se, ali nikada to ne treba sprovesti.

A evo primera. Zavoliš jako momka za kojeg se ispostavi da je kriminalac. Voli on tebe, ti njega, bezrezervno se treba predati, zaboraviti individualno, lično, privatno? Mislim, ne možeš zaboraviti svoje životne principe. Ne možeš zaboraviti da mrziš kriminal i da u tome ne želiš da učestvuješ. Ali neka nije tako drastično, neka odgovara. Da li bi pristao da prepišeš svoj stan na tu osobu, jer se gubi lično, daš joj sve što imaš jer joj treba za nešto važno, nema više moje tvoje imovine, prepišeš kuću itd... ?

Msms, lepo je to pisati izgubiš lično, individualno, deluje romantično, ali to niko pametan ne treba da radi, jer ono što je danas velika ljubav sutra može da bude katastrofa.
 
Pre bih rekla da se nezreli ljudi pale na velike i romantične ideje. kao što je izgubiću sebe zarad ljubavi. Ljubav nije gubljenje, već je ljubav između dve zrele osobe kada se međusobno njihove ličnosti nadopunjavaju, kada poštuju ličnost drugog i imaju zajednički cilj da oboje rastu, kao svoje ličnosti. Sve drugo je neko bacanje u iracionalni ponor emocija i strasti.
 
Ne znam da li se razumemo. Pričam o situacijama kad,npr jedan partner je vernik,drugi ateista. Ili, jedan praktikuje meditaciju,drugi to smatra glupostima. I sad se taj jedan partner odriče nečega što mu je očigledno važno i neki psihološki stub potpore,jer se njegovom partneru to ne sviđa. Ne želim da gubim sebe zbog drugoga. Ja o tome pričam. To su te granice.
To je zdravo razmišljanje.
Ja sam na primer pogrešila što sam prekršila neki unutrašnji glas i iako sam vernik ušla u vezu i dobila i decu sa osobom koja je ratoborni ateista. E sad, nemam ja problem sa tim što neko ne veruje, niti mi je potrebno da neko mora da bude kao ja, ali je on baš ratoboran i do danas nije dao decu da krstim.. jer posvađaće se sa popom, itd... I neke druge osobine, ne vredi pozivanje na humanost, na ljubav, na dobrotu, ima on svoja merila koja su za mene hladna, neljubavna itd.. To je bila greška. Prva ljubav posle tog razvoda mi je bila osoba koja je isto verujuća, i to je toliko lepo, nismo morali ni pričati o tome niti smo pričali, ali smo se razumeli u svemu tome, slični smo po tome, podupiremo jedno drugog kada nam je teško, i to je bilo to. Koja razlika ! Za ljubav je zaista potrebno da se pored nekoga osećamo zaštićeno, kao kod kuće. Intuicija nam govori često, ali je nekada ne slušamo. Ne kažem da uvek treba birati nekog ko ima slična verovanja i ostalo, ali nekoga ko razume, kome je stalo, ko podržava, sa kime se sve može deliti do čega ti je stalo. Inače taj naš unutrašnji deo ostaje sam.
 
Ljbav je nešto što svi tražimo,hteli mi to priznati ili ne.Svako od nas želi da bude voljen jer je to osećaj koji ispunjava na neki poseban način kad znamo da smo voljeni i kad mi volimo.
A šta kada ta ljubav zahteva previše...I šta je to previše kada se zahteva.
Koje su vaše granice?
Premalo je kad se zahteva, previše je kad se nudi. Niko nije u ljubavi precizno baždario vagu ali dok je ljubav u cvatu to kao da nije bitno.
Kada počne da nestaje onda se na vagu stavlja sve, čak i stvari nevidljive golim okom pod parolom sve za ljubav da, ali samo ako može da se naplati

Zato uzmeš kućnoga ljubimca ili rodiš dete i eto ti ljubavi u kojoj ti neće biti potreban digitron da izračunaš koliko si uzeo a koliko su uzeli od tebe...


221696_2026249015367_1218276007_32506819_4827541_n.jpg
 
Ljbav je nešto što svi tražimo,hteli mi to priznati ili ne.Svako od nas želi da bude voljen jer je to osećaj koji ispunjava na neki poseban način kad znamo da smo voljeni i kad mi volimo.
A šta kada ta ljubav zahteva previše...I šta je to previše kada se zahteva.
Koje su vaše granice?
U ljubavi nema previše. Kad volim dajem se cijela, sve, 100% bez zadrške i kalkulacija. Stavljanje odnosa na neku vagu su dokaz da tu ljubavi vrlo malo ima.
 

Back
Top