Ako ostanete u dobrim odnosima sa bivšim, može biti da ste psihopata

Sensei

Master
Moderator
Poruka
74.792
Ljudi često na rastanku kažu "ostaćemo prijatelji", ali obično to i ne urade. Ispostavilo se da je to zato što su normalni.

Studija Univerziteta Oakland u Mičigenu je otrkrila da ljudi koji ostaju dobri prijatelji sa bivšima

1.) to čine samo zato što i dalje žele nešto od njih u rasponu od emocijalne podrške do povremenog seksa
2.) pokazuju psihopatske osobine, kao što je narcizam.

1714021296644.png


Sada kada to znamo, u koju kategoriju spadate?
 
Ali ne raskidaju ljudi samo zato što se ne vole ili što se svađaju, nekad ima i objektivnih okolnosti..

U svakom slučaju ako nema strasti mogu ostati neka podrška jedno drugom, kad zatreba

Zato sam i naveo:

"to možda ljudi koji imaju neki dugogodišnji brak, ali se ugasilo sve i izašli oboje niko povređen, ovako teška priča"

A, ako se misli na podršku seksualnu, pa zašto bi iko imao seks sa bivšim partnerom ili partnerkom kad ljudi na svakom koraku?
 
Ali ne raskidaju ljudi samo zato što se ne vole ili što se svađaju, nekad ima i objektivnih okolnosti..

U svakom slučaju ako nema strasti mogu ostati neka podrška jedno drugom, kad zatreba
Ali ne raskidaju ljudi samo zato što se ne vole ili što se svađaju, nekad ima i objektivnih okolnosti..- ovo je ziva istina........
 
A sta kazu sadasnji kad saznaju ili znaju za vezu sa bivsim ili bivsom? Samo idu nevolje u cetama i vrlo cesto opet neko postaje najnoviji bivsi.
Licno, bivsi treba da ostanu bivsi bez dalje komunikacije jer sve je vec receno. Da nije tako ne bi bili bivsi.

Razlikujem druženje od nekog višeg prijateljstva. Sigurno se ne bih družila sa bivšima na način da to povredi sadašnjeg. Ali učiniti im nešto kad zatreba, videti se ponekad, to ne može zameriti niko. Posebno kad su odnosi jasni, a ne neko foliranje, laganje to bi bilo ružno.
 
Sa svakim bivšim sam ostala u dobrim odnosima. Dovoljno da ako se sretnemo možemo da sednemo na kafu i popričamo.
Sa "prvim" se čak redovno čujem i vidimo se povremeno i posle preko 30 godina.
Poslednjeg sam isto viđala redovno par godina i posle raskida dok neko nije reko njegovoj novoj devojci ko sam. Od tad, vidimo se samo kad se slučajno sretnemo kad on ode da obiđe njegove a ja moje u Žarkovu i popričamo malo (ako je sam :lol:). Znam da mu majka prenosi pozdrave kad je sretnem povremeno,pitam za sve ostale u kući i kažem joj da ih sve pozdravi.
 
Razlikujem druženje od nekog višeg prijateljstva. Sigurno se ne bih družila sa bivšima na način da to povredi sadašnjeg. Ali učiniti im nešto kad zatreba, videti se ponekad, to ne može zameriti niko. Posebno kad su odnosi jasni, a ne neko foliranje, laganje to bi bilo ružno.
Onda vi podsvesno niste sve rascistili sa bivsim partnerima, imate karmicku ljubav prema njima. Ako imate sadasnjeg partnera onda ga nesvesno folirate.
Ne vidim o cemu i sta ja imam da se vidim i ucinim bivsim partnerkama? Oko seksa, oko novca, oko tesenja, oko prica sta smo mogli a sta nismo?Oko cega da im ucinim?Zasto su postali bivsi.
Imam sadasnju partnerku koju iskreno volim da joj sve to cinim.
 
Ali ne raskidaju ljudi samo zato što se ne vole ili što se svađaju, nekad ima i objektivnih okolnosti..

U svakom slučaju ako nema strasti mogu ostati neka podrška jedno drugom, kad zatreba
Upravo tako.
Ja sam onda teški psiho. 😂
Onda sam i ja. :mrgreen:
A sta kazu sadasnji kad saznaju ili znaju za vezu sa bivsim ili bivsom? Samo idu nevolje u cetama i vrlo cesto opet neko postaje najnoviji bivsi.
Licno, bivsi treba da ostanu bivsi bez dalje komunikacije jer sve je vec receno. Da nije tako ne bi bili bivsi.
Ako su sigurni u sebe i u našu vezu onda nema problema. Zašto bi neko ko je moj bivši i sa kim imam normalnu komunikaciju bio neka pretnja mom sadašnjem? Kada si u zrelijim godinama, naravno da imaš neku prošlost, prerasli smo tinejdžersko doba.
Ljubomorne osobe su nesigurne osobe.
 
Meni jedna od bivših baš dobar prijatelj. Maltene se čujemo svaki dan.😁
I ja sam prijatelj sa jednim bivšim. Baš prijatelj. Čujemo se često, vidimo se povremeno, ponekada malo proberemo po bivšim ili trenutnim (ako ih imamo) partnerima. Kada sam sa njim, kada se čujemo imam osećaj kao da smo... ne znam... prijatelji iz školske klupe.
I dok smo bili u vezi znali smo da ako se ikada raziđemo da ćemo ostati u kontaktu jer imamo dosta zajedničkih interesovanja, tema, možemo da pričamo satima, a i da ćutimo zajedno.
Bez obzira na sve ne bih mogla da ponovo budem u emotivnoj i seksualnoj vezi sa njim. To je već nešto drugo. To vreme je prošlost.
 

Back
Top