Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Anti, imas divnu pricalicu, fantasticna je :D ova moja mjauce samo kad joj nesto fali ili kad hoce napolje.
Super su ti mace :D

I moja Mica je mjaukala baš baš retko, i to nešto tiho... do pre par godina... sad ne zaklapa :lol: i kad je gladna, i kad joj se obratiš, i kad hoće da sedeš da bi ti došla u krilo.... znači za svaku sitnicu bude ili miu ili mjau ili mnje :lol:
 
Mi smo danas imali jeziv dan. Čim se gospodin Meda probudio (oko podne :per:) primetila sam da stalno liže jednu šapicu. Kad sam bolje pogledala - ceo jedan nokat skoro otkinut. Pod hitno smo ga odveli kod veta i kandžica je lako sanirana, ali kad mu je pogledao u usta... momentalno skidanje kamenca! Pošto Mecajlo nije neka sitna mačkica koju je lako savladati Morali smo da ga blago uspavamo. A kako jedna anestezija nije bila dovoljna jer je ogroman, morao je dobiti dve. I vetovi su se čudili koliki je, slikali su ga kao osmo svetsko čudo. Dakle, dok anestezija nije proradila on je prvo hteo da beži, pa onda povraćao... Jedva mua je nakako doktor sredio zubiće jer se ovaj refleksno ritao, pa krenuo da pregleda stomak i bešiku. Pritiskao, i Meda se naravno popiškio i to onako konjski (po stolu, nama i sebi). Još ni antibiotike nisu imali nego moramo da čekamo petak. I tako, kad je najzad otpušten kući bio je sav bedan i popišan, boleo ga je stomak a zubi krvarili. Grozota. Još uvek se jadnik nije sabrao.:confused:
Da li je normalno da posle čišćenja kamenca desni malo krvare?

je, normalno je
ono sto nije normalno je da ti macku uvedu u anesteziju tek tako
zato je i povracao
jadan macan
ja bi take..."veterinare" tukla : (((
 
je, normalno je
ono sto nije normalno je da ti macku uvedu u anesteziju tek tako
zato je i povracao
jadan macan
ja bi take..."veterinare" tukla : (((
Nije on bio u totalnoj anesteziji nego samo u nekoj za opuštanje, inače ne bi bilo teorije da mu neko čačka po ustima. Odmah posle tretmana je dobio neku bocu za vraćanje "u normalu" i posle 10 minuta je bio svestan i pokretan. Meda je jeo poslednji put uveče a onda je noću bio na terenu (i povredio kandžu) pa posle spavao do podne. Dakle nije jeo 12 sati, a toliko otprilike ne sme jesti ni za pravu anesteziju. Iako smo otišli zbog kandže, ja sam insistirala da ga detaljno pregledaju jer sam jedva navatala muža da nas odveze.
Dobri su ovi veterinari, to je ekipa koja se otcepila od državne pa privatizovane vet. stanice i sada su otvorili svoju ambulantu. Rade dva dobra stručnjaka, a još jedna veterinarka sedi u apoteci. Uvek su dostupni, a što je najvažnije nalaze se oko 700 metara od moje kuće. Doduše, ovaj što leči moje mačke voli malo da zbrza i to me nervira, ali šta ću, sledeći dobar mačiji veterinar je u Beogradu a ja ne vozim (ne vidim), MM je obavezno prezauzet, a Meda sa transporterom ima oko 9 kila - sa mojim operisanim srcem nema ni govora da ga teglim kroz 2-3 prevoza do Beoradskih vetova.
Ali svejedno, dobro je ispalo. Kandžica je bila u boljem stanju nego što je izgledalo, danas normalno staje na tu nogu a i zubiće smo lepo sredili. Jedino što sam ja lakša za 3.000, ali nije mi žao.
 
Poslednja izmena:
Hvala. :)
Moje mace već duže vreme jedu RC granule, i kvalitet dlake im je od tada znatno poboljšan.
Naravno da ih češljamo, dva puta dnevno, jer da ne radimo to, ne bi uspeli da preživimo u stanu punom dlaka, a i to je svakako za njih bolje.

Moj ima kracu ali bas gustu dlaku i kad ga cesljam zakacim neki umrseni pramicak i to ga cupa pa malo koristim cetku a malo vise ono za ciscenje odela i time ga doterujem. Povremeno se i okupamo i onda nema dlaka da mu opadne narednih nedelju dana. Inace, cim svane dodje i mesi mi kosu, lize uvce i nabija mi se pod vrat dok se ne razboravim i izmazim ga dobro a onda se obrne par kruga u mestu po mom jastuku dok se ne namesti dobro i legne mi na lice. Pa se pitam da li jos nekom macka tako spava i sta sa svim tim dlakama koje sigurno udisem.
 
sta sa svim tim dlakama koje sigurno udisem.

Gotova si! ;)

Salim se naravno, cak sumnjam da je moguce udahnuti macju dlaku posto je povelika. Mozes je samo progutati. A da je udahnes, sta bi bilo, isto sto se desava kada svakog dana udisemo prasinu koju cini gomila sitnih dlacica.

Moja macka je tako spavala dok je bila manja, a sada spava pored mog jastuka, tj. nasloni glavu na stranu jastuka pod pravim uglom u odnosu na mene.
 
Nije on bio u totalnoj anesteziji nego samo u nekoj za opuštanje, inače ne bi bilo teorije da mu neko čačka po ustima. Odmah posle tretmana je dobio neku bocu za vraćanje "u normalu" i posle 10 minuta je bio svestan i pokretan. Meda je jeo poslednji put uveče a onda je noću bio na terenu (i povredio kandžu) pa posle spavao do podne. Dakle nije jeo 12 sati, a toliko otprilike ne sme jesti ni za pravu anesteziju. Iako smo otišli zbog kandže, ja sam insistirala da ga detaljno pregledaju jer sam jedva navatala muža da nas odveze.
Dobri su ovi veterinari, to je ekipa koja se otcepila od državne pa privatizovane vet. stanice i sada su otvorili svoju ambulantu. Rade dva dobra stručnjaka, a još jedna veterinarka sedi u apoteci. Uvek su dostupni, a što je najvažnije nalaze se oko 700 metara od moje kuće. Doduše, ovaj što leči moje mačke voli malo da zbrza i to me nervira, ali šta ću, sledeći dobar mačiji veterinar je u Beogradu a ja ne vozim (ne vidim), MM je obavezno prezauzet, a Meda sa transporterom ima oko 9 kila - sa mojim operisanim srcem nema ni govora da ga teglim kroz 2-3 prevoza do Beoradskih vetova.
Ali svejedno, dobro je ispalo. Kandžica je bila u boljem stanju nego što je izgledalo, danas normalno staje na tu nogu a i zubiće smo lepo sredili. Jedino što sam ja lakša za 3.000, ali nije mi žao.

maciji veterinar??? ma, vazi...:lol:
nego, dobio je sedaciju i to duplu dozu...
samo, to nikakve veze nema s cinjenicom da je to sve dobio bez prijethodne pripreme
dok to sto zive 700 metara od tvoje kuce itekako ima veze s tim da su kamenac mogli
opusteno cisiti i narednog dana
bez da ti macku tako muce i rizikuju bez potrebe... : (((
 
hehe, sto je slatka ova pricalica xD

moja za sad samo gundja kad joj kazem da nesto ne radi xD mnogo smesni neki zvuci, jos smesniji od onih kad se raduje sto stize cinijica s hranom x))
mjaukala je onaj jedan dan za sve i svasta, ali to je brzo proslo, sad samo ako je slucajno zatvorimo negde x)

nego, glupo pitanje, ali jel se i vama macke elektrisu? kiti i ja samo peckamo jedna drugu, ne znam sto je tako naelektrisana x)))
 
hehe, sto je slatka ova pricalica xD

moja za sad samo gundja kad joj kazem da nesto ne radi xD mnogo smesni neki zvuci, jos smesniji od onih kad se raduje sto stize cinijica s hranom x))
mjaukala je onaj jedan dan za sve i svasta, ali to je brzo proslo, sad samo ako je slucajno zatvorimo negde x)

nego, glupo pitanje, ali jel se i vama macke elektrisu? kiti i ja samo peckamo jedna drugu, ne znam sto je tako naelektrisana x)))
ova moja se naelektrise kad ja zaboravim da sklonim neki jastuk punjen vunom koji izvlaci elektricitet iz tela pa ona zaspe na njemu. tad svaki put kad je pipnem bude pec pec a ona samo gleda onako buntovna tek probudjena sta se dogadja :lol: :lol:
 
hehe, sto je slatka ova pricalica xD

moja za sad samo gundja kad joj kazem da nesto ne radi xD mnogo smesni neki zvuci, jos smesniji od onih kad se raduje sto stize cinijica s hranom x))
mjaukala je onaj jedan dan za sve i svasta, ali to je brzo proslo, sad samo ako je slucajno zatvorimo negde x)

nego, glupo pitanje, ali jel se i vama macke elektrisu? kiti i ja samo peckamo jedna drugu, ne znam sto je tako naelektrisana x)))

:lol:
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/bosanska-fizika-ali-stvarno-macku-vuci-do-varnice-63756.php
 
:zcepanje::rotf::hahaha:
udzbenik je objasnio! :zcepanje:

eto, to mu dodje opste poznata stvar, a ja sam celog zivota gnjavila sto komsinicine, sto macke koje sretnem na ulici i nikad nisam primetila peckanje, a i moja drugarica se cudila tome...izgleda ovde postoji nesto sto doprinosi peckanju, ali ja ne znam sta... nikad mi fizika nije isla xD

p.s.da ne bude zabune, uopste mi nije smesno sto macku opisuju ko predmet koji treba vuci da bi nastao elektricitet, nego mi je smesna nebuloza od udzbenika i to koliko ljudi mogu da lupetaju o.O
 
Poslednja izmena:
ali to su deca od 14-15 godina, a oni im objasnjavaju pojavu elektriciteta na taj nacin...sta je s mozgom?! :dontunderstand:
kakvi li su tek udzbenici za mladju decu :roll:

ovo je tekst da umires od smeha, places i besnis u isto vreme, piscima oskar za lupetaranje! :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top