Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
WOW nisam znao da macka ne treba da pije mleko kao ni povrce, svaki savet bi mi dobro dosao...

protiv glista sam kupio neku pastu, koja se jednom u 6 meseci daje macki...

bas sam pricao sa veterinarom i on kaze da joj je materica izvadjena i sve ostalo... znam da su hormonske injekcije stetne al na zalost nemam drugog resenja..
 
Mirko BGD, konsultuj još nekog, drugog veterinara. Ova situacija sa sterilisanom mačkom koja i dalje ima teranja nije garancija da se neće iskomplikovati. Hormonske injekcije - ni slučajno. Povrće mačke naravno da jedu, i to svakodnevno, kao dodatak mesu. U svakoj kesici, konzervici ili granulama ide meso&povrće. Meso: govedina, piletina, riba, zečetina, ćuretina... a povrće: buranija, šargarepa, pirinač, pečurke, paradajz... a mlečni proiz: mleko izaziva proliv zbog laktoze i kod ljudi i kod životinja...no mace koje su navikle od malena i nemaju problema naravno da mogu da piju mleko, ih...bolji je i hranljiviji jogurt, mladi sir, kačkavalj, pavlaka...
Jednom, dva put nedeljno živo ili kuvano žumance, ali samo žumance.

Maca ti je divna i želim joj puno sreće, ako bude trebalo poslaću ti adresu kvalitetne veterinarske ambulante kojoj ja verujem i koju svuda preporučujem(u Beogradu).
Pozdrav i za Taru623 i njenog prelepog Gašicu, kakav rep ima dugačak...Drago mi je da pročitam da je sve u redu i da je uspešno prošla kastracija. Malo me plaši izlaženje, ali ako je kastriran i nosi ogrlicu sa podacima, onda ok.

Ljubite svoje mace, hehe, najsladje su mi kada se vrzmaju oko tastature i monitora dok mi pišemo o njima!:heart:MJAU

...I ako neko hoće macu, neka me kontaktira:
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=6761842#post6761842
 
CULE! Boraniju mački?! Koje si ti to ganule kupovao, jel Whiskas? Ako jede granule ništa joj više ne treba, naravno, ako su kvalitetne. Uz meso idu i žitarice i povrće ali ne bilo koje, o tome je pisano nadugačko i naširoko na Ishrani. A mleko smeju sve dok ne ispolje netolerantnost u vidu proliva. Obožavaju ribu i tu važi pravilo što smrdljivija, to bolja, tako da im je sardina među najomilljenijim prehrambenim artiklima koji postoje.

Za ostalo se slažem.
 
CULE! Boraniju mački?! Koje si ti to ganule kupovao, jel Whiskas? Ako jede granule ništa joj više ne treba, naravno, ako su kvalitetne. Uz meso idu i žitarice i povrće ali ne bilo koje, o tome je pisano nadugačko i naširoko na Ishrani. A mleko smeju sve dok ne ispolje netolerantnost u vidu proliva. Obožavaju ribu i tu važi pravilo što smrdljivija, to bolja, tako da im je sardina među najomilljenijim prehrambenim artiklima koji postoje.

Za ostalo se slažem.


U Whiskasu ima boranije, u stvari samo u nekim gde piše ''u sosu od povrća'', znam jer uvek ostane sa strane u činijici :) A jedan moj mačak je obožavao da jede spanać i grašak... i lišće od celera je obožavao da žvaće pa da ispljune i da se trlja o njega, potpuno se izgubi, počne da balavi i da mesi... :D
 
Evo nekih novih sličica... malo su lošije pošto su slikane mobilnim...

:D :D :D

Ovo nam se često dešava kad baš baš dugo spavamo :)




A ovde smo debeli i srećni u omiljenom nam kutku...

 
Poslednja izmena:
Joj, supper je. I moja Milica je oduševljena macama i tako bismo svi rado uzeli jedno mače sad, u sezoni ali ne možemo da se dogovorimo kako da ga držimo pa je bollje da ga ne uzimamo još neko vreme.
 
Dobar dan svima!

Molim vas za pomoc. Pre 2 sata sam pronasla malu macu na ulici. Rekla bih da ima nesto vise od mesec dana i da je bila "kucna" maca, polu-pitoma je.
Treba mi savet sta, osim hrane i posudice sa peskom, treba da nabavim i na sta da obratim paznju. Sigurna sam da ste ovo vec mnogo puta ponavljali, izvinite, ali stvarno nemam vremena da citam sve unazad.
Unapred hvala!:heart:
 
Dobar dan svima!

Molim vas za pomoc. Pre 2 sata sam pronasla malu macu na ulici. Rekla bih da ima nesto vise od mesec dana i da je bila "kucna" maca, polu-pitoma je.
Treba mi savet sta, osim hrane i posudice sa peskom, treba da nabavim i na sta da obratim paznju. Sigurna sam da ste ovo vec mnogo puta ponavljali, izvinite, ali stvarno nemam vremena da citam sve unazad.
Unapred hvala!:heart:

Možda bi trebala da je očistiš od parazita i buvica i krpelja... za parazite imaš neke tablete, ali to bolje da ti objasni neko ko se više razume, a protiv buva toplo preporučujem Frontline ampulu i mirna si oko 2 meseca!
I svaka čast ako želiš da udomiš macu, ovakve stvari mi baš ulepšaju dan! :D
Pozdrav i očekujemo slike uskoro :)
 
Možda bi trebala da je očistiš od parazita i buvica i krpelja... za parazite imaš neke tablete, ali to bolje da ti objasni neko ko se više razume, a protiv buva toplo preporučujem Frontline ampulu i mirna si oko 2 meseca!
I svaka čast ako želiš da udomiš macu, ovakve stvari mi baš ulepšaju dan! :D
Pozdrav i očekujemo slike uskoro :)

Hvala ti puno. ;)

Jedino mi ostaje da vidim kako ce se sloziti sa papagajima, imam dve tigrice. Nadam se sloznoj zajednici. :cmok: :bye:
 
Za ovih nekoliko sati, spavali smo u 4 serije po pola sata, jeli i pili, pozirali i uspeli da uplasimo pticice. Dakle, dame i gospodo, ovo je Grejs:

picture017sa4.jpg


picture020rs8.jpg
 
Hvala, Pussycat.

Sigurna sam da je necijom nepaznjom izasla iz dvorista, ne verujem da ju je neko tek tako ostavio na ulici. Ima neverovatnu dlaku, kao vunu, prilicno je cista. Primetila sam nekoliko ogrebotina na njuskici, malo skorele krvi i bila je puna nekih listica i travki.
Inace, jako je vesela i radoznala, overila je svaki cosak, pojurila loptice, ostrila noktice...
Trenutno opet spava. ;)
 
Alweys, nemoj tako maloj maci stavljati frontline, meni su rekli da se stavlja tek sa navršena 4 meseca. Ako ima buve uzmi joj ogrlicu ili "bubi" puder.
Grejs već ima zelene okice, trebala bi da ima oko 6 nedelja.
Na slikama je stalno na nekim novinama, pazi da sa njih ne liže hranu jer je štamparska boja toksična.
Prljavi nosić, oči i uške na tako malim macama obično čiste gazdarice (pošto nema mamu), i to vaticom natopljenom u toplu vodu.
Pošto je nađena na ulici, prati kako kaki, jer se dešava da imaju zatvor od stresa.
 
Poslednja izmena:
Pomaže jedino klistiranje kod veterinara, ali najpre prati da li čuči i napinje se a ne može da kaki. Pročitaj 2-3 stranice unazad, baš je bila slična priča o jednom mačetu.
Pozdravi prelepu Grejs.
 
ja ne znam sta da dodam osim da se komsinica opet zalila na gasu i da joj je napao pudlu...sutra cu da odem sa nekom finom poslasticom za pse kod nje i da porazgovaram...ali mene zanima jedno,ako neko zna,da li macka napada psa koji laje na nju?mislim,ja ne znam,pocinjem da sumnjam,ali mi je prosto nemoguce da se to desava :S
 
Da, Gaša je jači i to pudli stavlja otvoreno do znanja. Ali ne bi imao potrebe za tim da ga pudla ne napada. Moja Zaza je ujkinog haskija kao malog tako lepo muštrala po dvorištu samo kad je pogleda popreko, da se zna ko je stariji i jači.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top