Sukobili se kopti pravoslavci i policija

Ali ovo što si nabrojao nije Al Kaida , to su politička organizacija koje se bore protiv Izraela ..
A Al Kaida je valjda rezultat američko-ruske 'ljubavi' za Avganistan ..
Al Kaida je krošnja ovo je je koren i drvo...Sve je to ista ekipa...Al Kaida je samo vrsta fonda iz koga se finansira bilo koja anti-američka,anti-ruska,anti-indijska anti-kineska islamska grupa koja da ''dobar predlog'' za napad...
 
dip0201-coptic_1102194cl-8.jpg


Prilikom samoubilackog bombaskog napada na Crkvu u Aleksandriji u Egiptu nije ostala neostecena ikona u Crkvi.Mozda vi clanovi foruma znate o kojoj ikoni je rijec.Koja je ovo ikona zapravo?
Inace u Islamu je zabranjeno predstvljati putem ikone Allahove Poslanike i mislim da i ako je u pitanju Isus onda to nije Hazreti Isaa a.s. nego covjek koga Krscani predstvaljaju isusom.Poznato je da Isus nikada nije pravio svoje portrete i da nije zabiljezeno njegovo lice.Zato Muhammed a.s. je zabranio da se prikazuje u slici kako bi izbjegao na sebe bozanstvo od ljudi.
 
Pa vi ste totalno skrenuli sa teme.Mislim da vi ne mozetre nas uplasiti kojekakvim prljavstinama zvanom Cetnicima jer poznato je da se oni ne kupaju i da su gadni.To nije bila vojska niti ce ikada biti.

Nego vratimo se na temu jer Kopti napadaju policiju i to je nesto st6o ne valja.Policija je predstvanik drzave i ne smije se napadati policija tako da Kopti pretjeruju i misle da ce tako nesto iznuditi od medjunarodne zajednice.Ni juzni Sudan necemo dati nego cemo juzni Sudan silom prisajediniti Sudanu koja je Islamska drzava.
 
Egipat moze zivjeti i bez Kopta jer oni nisu muslimani i trebaju se definirati muslimankse drzave da svako ko je Krscanin moze ici u Europu i tamo traziti Krscansku drzavu a Egipat i Sudan su muslimanske zemlje i njima ne trebaju Krscani jer tako je historijom uobliceno da muslimani drze Bliski Istok, Sjevernu Afriku i Centralnu Aziju.

Znači opet želite da vam IDF kao i 67. prebroji malo zubiće?
 
Pa oni ubijaju i muslimane - ko ih tada finansira ?
Kolko sam skontao njihove muslimanske mete su isključivo umereni muslimani,pristalice dogovora sa Amerikom i Izraelom i ljudi pod američkom zaštitom...Ubijaju se upravo da bi se što više polarizovala muslimanske društva i izazvao još veći haos i dolazak na vlast protalibanskih režima...Finansiraju se novcem od droge,oružja,nedavno bila emisija kako su prodavali krvave dijamante u africi,konkretno da bi finansirali napad u Tanzaniji(dijamante iz zona ratnih dejstava,kupljenih za džabe a prodatih za 000 000$)
 
Pa vi ste totalno skrenuli sa teme.Mislim da vi ne mozetre nas uplasiti kojekakvim prljavstinama zvanom Cetnicima jer poznato je da se oni ne kupaju i da su gadni.To nije bila vojska niti ce ikada biti.

Nego vratimo se na temu jer Kopti napadaju policiju i to je nesto st6o ne valja.Policija je predstvanik drzave i ne smije se napadati policija tako da Kopti pretjeruju i misle da ce tako nesto iznuditi od medjunarodne zajednice.Ni juzni Sudan necemo dati nego cemo juzni Sudan silom prisajediniti Sudanu koja je Islamska drzava.

 
' Svakako da se ne sme optužiti ceo muslimanski svet za ta nedela, ali je dozvoljeno postaviti pitanje, kao što to sada čine Kopti u Egiptu, da li su vlasti učinile sve što su morale kako bi zaštitile hrišćane“, piše „Frankfurter noje prese“.
Šta su to vlasti mogle da učine , kad svuda po Svijetu ima fanatičnih budala razne vrste ..
 
On March 11, 2005, Al-Quds Al-Arabi published extracts from Saif al-Adel's document "Al Quaeda's Strategy to the Year 2020".Abdel Bari Atwan summarizes this strategy as comprising five stages:

1. Provoke the United States into invading a Muslim country.
2. Incite local resistance to occupying forces.
3. Expand the conflict to neighboring countries, and engage the U.S. in a long war of attrition.
4. Convert Al-Qaeda into an ideology and set of operating principles that can be loosely franchised in other countries without requiring direct command and control, and via these franchises incite attacks against countries allied with the U.S. until they withdraw from the conflict, as happened with the 2004 Madrid train bombings, but which did not have the same effect with the 7 July 2005 London bombings.
5. The U.S. economy will finally collapse under the strain of too many engagements in too many places, similarly to the Soviet war in Afghanistan, Arab regimes supported by the U.S. will collapse, and a Wahhabi Caliphate will be installed across the region.
.....
 
Kolko sam skontao njihove muslimanske mete su isključivo umereni muslimani,pristalice dogovora sa Amerikom i Izraelom i ljudi pod američkom zaštitom...Ubijaju se upravo da bi se što više polarizovala muslimanske društva i izazvao još veći haos i dolazak na vlast protalibanskih režima...Finansiraju se novcem od droge,oružja,nedavno bila emisija kako su prodavali krvave dijamante u africi,konkretno da bi finansirali napad u Tanzaniji(dijamante iz zona ratnih dejstava,kupljenih za džabe a prodatih za 000 000$)

Kome to može biti u interesu - muslimanima sigurno ne .. Razvija se islamofobija, stvara animozitet, šovinizam , što takođe izazva
odgovor na drugoj strani .. Javlja se jačanje vjerskog faktora, koji je bio prilično potisnut . Mislim da je Egipat bio prilično sekulariziran.
 
Lično sam i sam mislio da je Al Kaida maslo CIA-e i sličnih ali nešto škripi...Pre svega to što napravljena da TRAJE,sa vrlo opasnom i obuhvatnom ideologijom osvajanja sveta...Ranije islamske organizacije su bile regionalnog tipa i nisu se gurale drugde...Ovo je nešto drugo.
 
Kakva sekularna drzava to vise ne moze da uspije u Islamskom svijetu,Jedina opcija za muslimane je Serijat i Islamska drzava.To je ono sto moze da uspije a Egipat bez obzira koliko se izjasnjavo sekularnom drzavom je ipak Islamska drzava.Mislim da Krscani moraju da shvate da zive kod muslimana i da su manjina i da zato moraju da slusaju muslimane ako hoce da zive udobno u Egiptu.Inace ako im je do sukoba bitce problema za njih jer morat ce da traze Krscanstvo u Europi ili Americi.
 

Back
Top