Sukobili se kopti pravoslavci i policija

Ne shvatas ti Walter.Ti si ateista i volis svoju naciju ali znaj da ja vjerujem u Allaha ali te ne mrzim i ne mrzim Hrvate jer naprotiv volim govoriti cisti Hrvatski.Kao sto rekoh ne mrzim te Waltere ali ti ne shvacas da vjerujem u Allaha i da vecina muslimana to tako osjeca da im je blizi Pakistanac od nekog Hrvata jer nas muslimane Islam odgaja i Dzamija nas povezuje tako da se mi molimo na Arapskom sto znaci da smo vec pri Islamskom odgajanju panislamisticki nastrojeni i to nije samo kod mene to je kod svih muslimana svijeta.
 
Ipak nadam se da ce se stvari stisati i da ce biti osudjeni elementi koji su pocinili zlocin u Aleksandriji i da ce Egipat prebroditi teskocu koju sada ima oko pitanja Krscana u svojoj zemlji.Egipat je lijepa zemlja i ona zasluzuje da ima mir i stabilnost tako da se nadam da ce Egipat imati sanse da istrazi slucaj i da da zakljucak koji je neophodan.Ipak je Egipat Islamska drzava i Egipat ima pravo da bude islamska drzava jer su muslimani mnogobrojni tako da u buducnosti se ocekuje da Egipat uvede Islamsko rukovodstvo koje ce se bazirati na Islamskom zakonu.Ipak to je bolje od svih zakona i nadam se da ce se sve rijesiti i da ce odnosi izmedju Krscana i muslimana biti na boljem nivou nego sto to jeste.
 
Ja ne znam sta trazu Krscani u Egiptu i sta im smeta policija u Egiptu.Sta oni misle da su svi muslimani krivi zbog bombaskog napada na Crkvu i sta oni zapravo hoce u Egiptu?! Separatizam ili nesto drugo?! Egipat je jedna lijepa zemlja i ona obiluje rudnim bogatstvom tako da ona mora biti stabilna i mirna kako bi ljudi mogli zivjeti u miru a ovo sto se desilo Krscanima se moglo desiti i muslimanima tako da ne vidim logiku da su Kopti odbili zaljenje predsjednika Mubaraka za ovaj dogadjaj te ima cak smeta policija.To je nesto sto ja smatram zadrtost i Kotpi misle da su u Krscanskoj zemlji te da mogu napadati policiju a ne znaju da im se to moze obiti o glavu.

A ne gledas to sa strane da je tvoja vera ugrozila drugu veru bombaskim napadima sa mnostvo smrtnih ishoda,jer se veoma dobro zna da ih je likvidirao musliman radi muslimanskog(uvrnutog)ucenja,dakle njih ako je ugrozio islam,samim tim ih je ugrozila drzavna politika jer je Egipat kako sam kazes islamska zemlja,dakle imaju puno pravo na svaki vid protesta upravo protiv VLASTI i ni protiv kog drugog,jer-drzavna politika je dovela do 21 mrtvog coveka.

P.S-A i Srbija je hriscanska tj.pravoslavna zemlja pa sta vi trazite ovde?
 
Nije Islam ugrozio stanje Krscana u Egiptu jer radi se o pojedincu i Islam sa tim nema veze.Islam je miroljubiva rellgija i ona zeli samo mir i spas i naravno u to je ukljucen Dzihad kao sastavni dio Islamske vjere.Mislim da Krscani pretjeruju time sto krive vlast jer oni time zele svaliti krivicu na cijeli Islam i na muslimane a to je nesto veoma lose.Ako su muslimani u stanju Dzihada oni se bore u Ceceniji i Kashmiru ali nece se boriti protiv Kopta sve dok oni ne ugroze teritorijalni integritet Egipta pa stoga se da upozoriti da Krscani ne smiju biti nagli oko ovog pitanja i dogadjaja jer oni time ugrozavaju svoju zemlju Egipat i zele da isprovociraju neku odluku medjunarodne zajednice.U slucaju kad bi Krscani trazili autonomiju u Egiptu onda bi tada muslimani bili u Dzihadu i onda bi tek tada poceli napadati Krscane po Crkvama.Ovako se moze svesti da je u pitanju pojedinacan incident i da je u pitanju pojedinac koji nije ima kontrolu nad sobom.
 
Od onoga momenta kad se pojavio Islam cijela planetqa zemlja je pocela biti muslimanskom i vojska Islama je samo fakticki svojom vojskom pripojila dijelove svojeg carstva Kalifatu i tako je postala jedna Islamska carevina tako da muslimani racunaiju svojinu od momenta kad je Islam objavljen jer muslimani od tada imaju pravo na cijeli svijet i to je ostalo do dana danasnjeg zato vi Krscani brkate pojmove kad se vodiet nekim Faraonima i Izraelom.Isto to bi trebali reci i Indijanci Maje i Acteki i Inke ali svi smo svjesni da se svijet mijenjao nadolazecom civilizacijom tako da je Islam uspostavio civilizaciju svojom velikom drzavom Kalifatom.Zato Kopti nemaju prava da se dice svojom prosloscu jer nista ne biva time sto su oni mozda porijeklom stari Egipcani ali za danas je vazno da je Egipat jedna Islamska drzava i da je ona muslimanska drzava tako da Kopti imaju pravo samo da budu lojalni drzavi Egiptu koja se dici velikom islamskom historijom.

z:shock:z:D

Gotiva,nema staz:D
 
egypt.gif


Zar nije lijepa zemlja Rgipat?Ko bi mogao dijeliti ovako lijepu zemlju kao sto je Egipat.To je leglo muslimana i Egipat je nesto sto se ne moze opisati jer Egipocani su narod koji je dao mnogo toga za Islam.Za Egipat historija pocinje dolaskom Islama i zato ja volim Egipat i volim klanjati u Egipatskim Dzamijama.
 
Нит су Копти Православци нит су Хришћани.

Њихово зловерје и хула на Бога су осуђени на четвртом васељенском сабору, од тада их Православци смтрају јеретицима и новаторима.

Лупаш као и овај минго из хезбулаха!
 
Novi val protukršćanskog nasilja u državi Karnataka na jugu Indije

New Delhi, (IKA) – U Indiji je 2. siječnja napadnut vodeći kršćanski pastor Isaac Samuel. Napad se dogodio u tijeku molitve u gradu Davanagere, na jugu Indije. Pastor je, kako javlja rimska tiskovna agencija "AsiaNews", napadnut sjekirom te je zadobio teške ozljede. Samuel je koordinator Globalnog vijeća indijskih kršćana. Indijska policija uhitila je osobu osumnjičenu za napad.

Atentat je, prema mišljenju predsjednika Vijeća Sajana Georgea, povezan s raspravom o prijedlogu zakona kojim bi se prelasci u druge religije kažnjavali. Radikalni hindusi takav su zakon predložili kao izgovor za nasilje nad kršćanima, rekao je George za AsiaNews.
U posljednjih nekoliko mjeseci u državi Karnataka izvedeno je dosta nasilničkih napada na kršćane, što predstavlja novi val protukršćanskog nasilja na jugu Indije.
 
U 2010. godini ubijena 23 pastoralna djelatnika Katoličke Crkve

Najpoznatija žrtva bio je predsjednik Turske BK biskup Luigi Padovese

Vatikan, (IKA) – Prema podacima Svete Stolice, u 2010. godini ubijena su 23 djelatnika u dušobrižništvu. Kako javlja misijska tiskovna agencija Fides, riječ je o jednom biskupu, 15 svećenika, 2 redovnika, 2 sjemeništarca i 3 vjernika laika. U javnosti je najviše odjeknula smrt predsjednika Turske biskupske konferencije biskupa Luigija Padovesea, kojega je nožem ubio njegov vozač. Više od polovice žrtava, ukupno njih 15, je iz Latinske Amerike, 6 osoba je iz Azije i dvije iz Afrike. U 2009. godini bilo je ubijeno čak 37 crkvenih osoba, što je ujedno bio najveći broj u posljednjih 10 godina. Od 2001. ukupno su ubijena 253 crkvena djelatnika.
 
Израелска обавештајна служба откривена дан раније у Египту.

Јел може неки светски конфликт да протекне без межања жидова у исти?
Жид мора да буде креатор свих великих сукоба или бар узрок истих. Најгоре је то што контролишу велики број држава па су се заштитили законом. Свако указивање на њихов злочин је строго забрањен. За говорење истине о њима деле се затворске казне. Ово су чињенице. Ко прича о њиховом деловању кроз историју одмах се етикетира разним етикетама (расиста, нациста, фашиста, анти-семита или шта већ не).
 
Izraelcima odgovora ovaj razvoj situacije jer oni time hoce da dokazu da Palestinci nisu sposobni da budu cuvari Hristovog groba i da budu organizatori hodocasca Krscana u Palestinu.Izrael hoce da ubjedi medjunarodnu zajednicu da muslimani zele islamsku Palestinu i da zele protjerati Krscane iz Palestine i time hoce da sebe prikazu kao legitimne cuvare Krscanskih svjetilista.
 
A jel to nešto ko grkokatolici? Mislim Grci su pravoslavni pa sam uzela taj primjer.Kopti koliko mi je poznato nemaju veze sa pravoslavljem.

Edukuj se malo sreco...pravilan naziv Pravoslavne crkve je Eastern Orthodox Catholic church,dok ste vi Roman Catholic...Kopti se razlikuju donekle od ostalih Pravoslavaca ali im je obred znatno sliciniji sa njima nego sa Rimokatolicima..
A za ovog Minga sam stvarno u dilemi, da li je stvarno ovako retardiran ili je provokator....koji god nemusliman ili Hriscanin cita njegove postove,cak iako nije imao nista protiv Islama pocece da ga mrzi iz dna duse
 
Ja ne znam sta trazu Krscani u Egiptu i sta im smeta policija u Egiptu.Sta oni misle da su svi muslimani krivi zbog bombaskog napada na Crkvu i sta oni zapravo hoce u Egiptu?! Separatizam ili nesto drugo?! Egipat je jedna lijepa zemlja i ona obiluje rudnim bogatstvom tako da ona mora biti stabilna i mirna kako bi ljudi mogli zivjeti u miru a ovo sto se desilo Krscanima se moglo desiti i muslimanima tako da ne vidim logiku da su Kopti odbili zaljenje predsjednika Mubaraka za ovaj dogadjaj te ima cak smeta policija.To je nesto sto ja smatram zadrtost i Kotpi misle da su u Krscanskoj zemlji te da mogu napadati policiju a ne znaju da im se to moze obiti o glavu.

Čuj, šta Kopti hoće u Egiptu? Jesi li možda razmišljao da hoće slobodu. Na stranu, religija, ali Kopti su jedini pravi Egipćani, a taj nekada veličanstveni narod slobodu nije imao još od osvajanja Aleksandra makedonskog. Samo su se smenjivali strani osvajači, Etiopljani, Makedonci, Rimljani, Arapi, Turci, Mameluci, Francuzi, opet Turci, Nemci, opet Arapi.
 

Back
Top