Quantcast

Sukobili se kopti pravoslavci i policija

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Sukobili se kopti pravoslavci i policija
Politika - Pre 41 minut
ALEKSANDRIJA - Egipatski kopti pravoslavci ogorčeni zbog napada na koptsku pravoslavnu crkvu u Aleksandriji, u kojoj je ubijena 21 osoba, sukobili su se drugi dan zaredom sa policijom.

Na stotine demonstranata u Aleksandriji i Kairu zahtevalo je bolju zaštitu hrišćana, preneo je Bi-Bi-Si.

Policija je pritvorila nekoliko ljudi radi ispitivanja o subotnjem napadu na hrišćansku crkvu.

Međutim, nema dokaza da je iko od njih direktno povezan sa tim napadom, saopštili su zvaničnici.

Niko nije preuzeo odgovornost za napad koji se dogodio u ranim jutarnjim satima u subotu, a analitičari sumnjanju da su napad izveli ekstremni islamisti inspirisani Al Kaidom.

Vlasti su pojačale mere bezbednosti oko svih crkava u poslednja dva dana.

U Egiptu živi 79 miliona ljudi, od kojih su većina muslimani, a oko deset odsto čine hrišćani.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Ja ne znam sta trazu Krscani u Egiptu i sta im smeta policija u Egiptu.Sta oni misle da su svi muslimani krivi zbog bombaskog napada na Crkvu i sta oni zapravo hoce u Egiptu?! Separatizam ili nesto drugo?! Egipat je jedna lijepa zemlja i ona obiluje rudnim bogatstvom tako da ona mora biti stabilna i mirna kako bi ljudi mogli zivjeti u miru a ovo sto se desilo Krscanima se moglo desiti i muslimanima tako da ne vidim logiku da su Kopti odbili zaljenje predsjednika Mubaraka za ovaj dogadjaj te ima cak smeta policija.To je nesto sto ja smatram zadrtost i Kotpi misle da su u Krscanskoj zemlji te da mogu napadati policiju a ne znaju da im se to moze obiti o glavu.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115

Ovo je mapa Egipta koji je lijep kao cvijet i nadam se da ce Egipat p[rednjaciti u ekonomiji i biti ekonomska sila u Islamskom svijetu.Ne moze niko narusiti mir i stabilnost Egipta pa makar se to radilo i o Koptima kojima su krivi policajci zbog bombaskiog napada na Crkvu.Predsjednik Mubarak je osudio taj napada i sta je mogao uciniti vise nego da osudi taj napada a Krscani sada ne mogu traziti od policije da primjenjuje neke ekstremne mjere.
Inace Egipat je sjediste Fatimidskog Kalifata i Kairo je jedan od najljepsih gradova Islamskih zemalja.Volio bih otici u Egipat o posjetiti Kairo kako bih bio zadovoljan Islamom koji je zastupljen u tom dijelu svijeta.meni su mi sipamticne pustinje i ja volim pistinju tako da bih volio zivjeti kao beduini u pustinji i provesti u pustinji dvije sedmice.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.729
Ja ne znam sta trazu Krscani u Egiptu i sta im smeta policija u Egiptu.Sta oni misle da su svi muslimani krivi zbog bombaskog napada na Crkvu i sta oni zapravo hoce u Egiptu?! Separatizam ili nesto drugo?! Egipat je jedna lijepa zemlja i ona obiluje rudnim bogatstvom tako da ona mora biti stabilna i mirna kako bi ljudi mogli zivjeti u miru a ovo sto se desilo Krscanima se moglo desiti i muslimanima tako da ne vidim logiku da su Kopti odbili zaljenje predsjednika Mubaraka za ovaj dogadjaj te ima cak smeta policija.To je nesto sto ja smatram zadrtost i Kotpi misle da su u Krscanskoj zemlji te da mogu napadati policiju a ne znaju da im se to moze obiti o glavu.

А не питаш се ШТА ВИ ОБРЕЗАНИ УОПШТЕ ТРАЖИТЕ У ЕГИПТУ, а??? Уосталом, зашто такво питање не поставиш себи и другим муслиманима који се овуда врзмају??? И докле са тим "обрезаним" подмуклим и поквареним фазонима. Зашто полиција ОВИХ ДАНА НИЈЕ ОБЕЗБЕЂИВАЛА ПРАВОСЛАВНЕ ХРАМОВЕ КАДА СУ ВРЛО ДОБРО ЗНАЛИ ДА СЕ И ПРОШЛЕ ГОДИНЕ ДОГОДИЛО ИСТО???

Egipat: Uhapšeni napadači na Kopte

Beta-AFP | 08. januar 2010. 14:05
Egipatska policija uhapsila je tri osobe osumnjičene da su učestvovale u pucnjavi u kojoj su šest egipatskih Kopta i jedan policajac poginuli u severnom delu Egipta.

Srodne vesti

KAIRO - Egipatska policija uhapsila je tri osobe osumnjičene da su učestvovale u pucnjavi u kojoj su šest egipatskih Kopta i jedan policajac poginuli u severnom delu Egipta, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Pucnjava se dogodila u selu Naga Hamadi, u oblasti Kena koja se nalazi na oko 700 kilometara od Kaira.
Policija je navela da se sumnja da sve ti uhapšene osobe pucale na Kopte i da već imaju policijski dosije.
Napadači su u sredu uveče iz automobila pucali na vernike koji su se vraćali sa liturgije za Badnje veče.
Posle napada usledili su neredi u tom delu Egipta. Hiljade ljudi su se juče sukobile s policijom u Egiptu tokom sahrane ubijenih.
Napadnuti su pravoslavni Kopti, kojih ima oko 10 odsto u pretežno

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Ma ne znam sta su ali sigurno je da ovim pokazuju da su necivilizirani jer traze od drzave nesto nemoguce jer samoubilacki napadi se ne mogu sprijeciti i to se desava na taj nacin sto niko ne moze predvidjeti napad i cilj gdje se planira napad.Inace ne znam ja da li su Kopti Krscani ili Pravioslavci ali samo znam da grijese jer time pokazuju koliko shvataju drzavu nezobiljno i vjerujet zalim za zrtve koje su pale jer oni su obavljali liturgiju pred Novu Godinu i to je bila novgodisnja liturgija tako da je drzava duzna se brinuti i o njima kao gradjanima Egipta ali posto se desio slucaj napada ipak muslimani nisu krivi zbog toga jer to se moglo desiti i u nekoj Dzamiji jer teroristi ne biraju sredstva koga ce napasti.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Egipat je Islamska drzava i to moraju shvatiti i Kopti i to se ne moze promijeniti jer Egipat ima blistavu historiju Islama i Kairo je bio sjediste Fatimidskog Kalifata.Egipat je nesto posebno za muslimane i muslimani vole da Egipat preraste u jednu ravijenu drzavu koja ce biti vodeca drzava Islamskih zemalja i nadam se da ce Egipat prebroditi sve ekonomske teskoce i da ce postati drzavom koja ce imati sredstava u izobilju i narod biti bogat.Mislim da je Egipat kao stvoreno mjesto za mene i volio bih otici u Egipat i klanjati u Dzamiju u Kairu i biti zadovoljan Islamom koji je zastupljen u Egiptu.

Vladimir Zlatic

Domaćin
Poruka
3.937
A ja ne znam sta trazu poturice u Srbiji. Ajde lepo u tursku pa se tamo muslimanite i turkujte koliko vam volja.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Egipat moze zivjeti i bez Kopta jer oni nisu muslimani i trebaju se definirati muslimankse drzave da svako ko je Krscanin moze ici u Europu i tamo traziti Krscansku drzavu a Egipat i Sudan su muslimanske zemlje i njima ne trebaju Krscani jer tako je historijom uobliceno da muslimani drze Bliski Istok, Sjevernu Afriku i Centralnu Aziju.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.729
Egipat je Islamska drzava i to moraju shvatiti i Kopti i to se ne moze promijeniti jer Egipat ima blistavu historiju Islama i Kairo je bio sjediste Fatimidskog Kalifata.Egipat je nesto posebno za muslimane i muslimani vole da Egipat preraste u jednu ravijenu drzavu koja ce biti vodeca drzava Islamskih zemalja i nadam se da ce Egipat prebroditi sve ekonomske teskoce i da ce postati drzavom koja ce imati sredstava u izobilju i narod biti bogat.Mislim da je Egipat kao stvoreno mjesto za mene i volio bih otici u Egipat i klanjati u Dzamiju u Kairu i biti zadovoljan Islamom koji je zastupljen u Egiptu.
Запамти шта си писао на овој теми - па се подсети када будеш тандркао о ђамијама и мујагама у Србији и уопште у бившој СФРЈ.........

Zarathustra

Poznat
Poruka
7.625
Запамти шта си писао на овој теми - па се подсети када будеш тандркао о ђамијама и мујагама у Србији и уопште у бившој СФРЈ.........
Слажем се са овим ставом. Да се питам ја бих уопште у Србији забранио арлаукање хоџа са џамија и уопше бих џамије уредио тако да буду затвореног типа, то јест нека муслимани имају право да се скупљају у њој унутра, али нека не узнемиравају правоверујуће људе у околини.

Zarathustra

Poznat
Poruka
7.625
Нит су Копти Православци нит су Хришћани.

Њихово зловерје и хула на Бога су осуђени на четвртом васељенском сабору, од тада их Православци смтрају јеретицима и новаторима.
Пут једнога Копта монофизита је много ближи познању вере Богочовека, него у поређењу са одродом мухамеданским који су Га одбацили.
С те стране уопште немаш право када монофизите називаш новотарцима, јер они и као отпадници спадају у дохалкидонску јерес, значи никако не могу бити новотарци, нити сам чуо да су укључени у екуменистичке струје.

Lepi Bora

Buduća legenda
Poruka
37.926
Egipat moze zivjeti i bez Kopta jer oni nisu muslimani i trebaju se definirati muslimankse drzave da svako ko je Krscanin moze ici u Europu i tamo traziti Krscansku drzavu a Egipat i Sudan su muslimanske zemlje i njima ne trebaju Krscani jer tako je historijom uobliceno da muslimani drze Bliski Istok, Sjevernu Afriku i Centralnu Aziju.
SUDAN CEMO DA PODELIMO - JUG HRISCANIMA , A VAMA STO PREOSTANE .

STO SE TICE EGIPTA KOPTI MORAJU IMATI TERITORIJALNU , POLITICKU I KULTURNU AUTONOMIJU SA PRAVOM OTCEPLJENJA OD PUSTINJSKIH LUDAKA SLEDBENIKA SIZOFRENOG LAZNOG PROPOKA I PEDOFILA .

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.798
Kopti su u Egiptu starosedeoci, potomci Starih Egipćana, i jedni su od prvih hrišćana, tako da na tu zemlju imaju više prava nego bilo ko drugi. Egipat je vekovima pre muslimanske najezde bio hrišćanska zemlja, eto odgovora "šta kršćani tražu u Egiptu"

sakatilo1

Veoma poznat
Poruka
14.486
Ti ili provociraš ili si lud 100%....religiozni fanatik

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Па шта???!!! Да ли то значи да их обрезани МОГУ СЛОБОДНО УБИЈАТИ КАДА КОД ИМ СЕ ПРОХТЕ ??? z:((z:((z:((
Таман посла.
Пут једнога Копта монофизита је много ближи познању вере Богочовека, него у поређењу са одродом мухамеданским који су Га одбацили.
С те стране уопште немаш право када монофизите називаш новотарцима, јер они и као отпадници спадају у дохалкидонску јерес, значи никако не могу бити новотарци, нити сам чуо да су укључени у екуменистичке струје.
Јеретик не може да има богопознање.
Pa ih zato treba pobiti?
јок

Zarathustra

Poznat
Poruka
7.625
То обрезани лојавац провоцира у жељи да испипа терен како би се реаговало на сличну ситуацију у Рашкој области....

Следећи пут неће бити потребно да полиција интервенише.... поготово не ова полиција која бије властити народ.
А ти знаш песму - "Од Босне до Ирана биће, знаш каквих, муслимана !"

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.