Strejt parada u subotu 12. Septembra

Petrice86...
Volja na jednoj strani... Na mojoj je strani, volja da oni to rade svojoj kuci, ko i do sada i da nas ne provociraju. Niko ih do sada nije ponizavao i maltretirao nesto posebno.
Slicnost pedofila, pedera i nekrofila je u tome sto su to devijantne i bolesne pojave itd Ista g...a.

Nisam dobio odgovor na pitanje, zasto se i njima ne odobri paradiranje, kad su i oni ljudi, kako kazu...

dobio si odgovor na pitanje.Uporedjujes neke stvari koje se ne mogu uporedjivati,napisala sam i zasto.Ne verujem da oni zele da se intimiziraju pred svim nama,zele samo da mogu slobodno da kazu kog su opredelenja i da ne snose negativne posledice od drugih ljudi zbog toga.Postavicu i tebi isto pitanje kao i predhodnom kolegi,da li znas i jednog geja,da li si s njim pricao,pa da znas da li je imao neprijatnosti ili ne?
 
Petrice86...
Volja na jednoj strani... Na mojoj je strani, volja da oni to rade svojoj kuci, ko i do sada i da nas ne provociraju. Niko ih do sada nije ponizavao i maltretirao nesto posebno.
Slicnost pedofila, pedera i nekrofila je u tome sto su to devijantne i bolesne pojave itd Ista g...a.

Nisam dobio odgovor na pitanje, zasto se i njima ne odobri paradiranje, kad su i oni ljudi, kako kazu...

P.S. gledam na to ovako...
Ako navijam za Partizan i kod kuce navijam za 10 ljudi sve uz pivo itd - to je u redu. Ako to radim u drustvu jos 10 Partizanovaca i to je u redu.
Ali, ali, ali - ako to uradim na tribinu MEDJU Zvezdasima ?! Pa normalno da cu dobiti batina ! I treba i to je u redu.
Isto vazi i za Zvezdase...Postoje granice dokle vazi tolerancija i jednakost.

PS:da sam ja na tom tvom stadionu,smejala bi se ludim partizanovcima i poklonila im zastavice crvene zvezde:hahaha: sve zavisi iz kog ugla gledas na situaciju,ne mora uvek da bude sve agresivno
 
Drustvo...
Situacija sa partizanovcima i zvezdasima je ilustrativnog karaktera, namenjena teletabis generaciji. Mislim, primate se, a ne razmisljate...( Prevedeno, ne shvatajte preozbiljno ):D
Da, znam neke ljude koji su gej. U principu su jako finih manira, mada jako vulgarni u izrazavanju, ali ajde... Koliko znam niko od njih nije imao nekih problema do sada. Trpe daleko manje shikaniranja, nego cigani/romi ili Srbi na Kosovu.Rade normalno, imaju posao. Imaju svoju gej liniju i oglase po novinama i TV. Sta rade u slobodno vreme, ne znam i ne interesuje me. Ali da mi dodje i trubi ko Jehovin svedok 3 sata o svojim gledistima, ne ide to ! I onda sam ja netolerantan i primitivac itd? Nikad nisam bio nasilan prema njima, kao sto kolega nam Markelja valjda smatra, pokupim se i odem. Onda oni krenu zamnom ili nama sa propagandom. Cekaj, sta je sad? Ko je ovde zrtva ? Markelja, gde gresim ?

P.S. "Uporedjujes neke stvari koje se ne mogu uporedjivati,napisala sam i zasto." Izvini, nekako nisam zadoviljan odgovorom...
 
Мислим да је ова парада непотребна. Хомосексуалци превише скрећу пажњу на себе управо у намери да прикажу како их има пуно и да је то сасвим нормална ствар а не болест. Тзв. стрејт особе не треба да парадирају и да вуку паралелне потезе као и педери, јер нас нема 5 процената (колико иначе највише отпада на те људе у готово свим друштвима). Ваљда се подразумева ко је мама а ко тата. Немојмо и ми да се пецемо на њихову коску релативизације и да представљамо то као ствар некаквог опредељења јер то није.

И ја мислим да је стрејт парада ПОГРЕШАН ПОТЕЗ. Прво зато што се узима ЊИХОВ МОДЕЛ (сама реч "ПАРАДА"), јер не може се ПАРАДАМА приказивати шта је у овом друштву нормално а шта девијантно и обрнуто, једноставно за то постоји ЖИВОТ. Живот сам показује шта је исправно а шта не. Никакве параде нису начин да се "ОДСЛИКА ЖИВОТ". То је погрешан смер и нанеће штету и такође само може да ОТВОРИ ПУТ ка "разноразним парадама". Због тога, лично сматрам, да је то погрешан начин да се нешто "каже". Свака част покушају и људима који су хтели да овим чином учине нешто добро за ову земљу, али једноставно, сматрам да је су направили грешку, и ова идеја може бити прилично велики промашај.
 
TOLERANCIJA je ono sto nam nedostaje u svakodnevnom zivotu, pa tako i u ovom slucaju. Zasto bi se neko ko je streight osecao ugrozenim od onih koji su drukcijeg seksualnog opredeljenja. Sigurna sam da svako od nas ima u svom okruzenju nekog poznanika, prijatelja, rodjaka, ko je homoseksualac. Da li cemo onog momenta kada saznamo za njegovo (ili njeno) seksualno opredeljenje, a koje se razlikuje od naseg, prestati da ga volimo, postujemo? Necemo, verujte mi na rec! Jednostavno, pustimo ljude da iskazu svoje opredeljenje na nacin koji licno ne smatram adekvatnim, ali verovatno se radi o tome da zele da skrenu paznju na sve one probleme koje imaju u surovom okruzenju u kom zive. Razmislite o tome...:) Budimo tolerantni i civilizovani.
 
И ја мислим да је стрејт парада ПОГРЕШАН ПОТЕЗ. Прво зато што се узима ЊИХОВ МОДЕЛ (сама реч "ПАРАДА"), јер не може се ПАРАДАМА приказивати шта је у овом друштву нормално а шта девијантно и обрнуто, једноставно за то постоји ЖИВОТ. Живот сам показује шта је исправно а шта не. Никакве параде нису начин да се "ОДСЛИКА ЖИВОТ". То је погрешан смер и нанеће штету и такође само може да ОТВОРИ ПУТ ка "разноразним парадама". Због тога, лично сматрам, да је то погрешан начин да се нешто "каже". Свака част покушају и људима који су хтели да овим чином учине нешто добро за ову земљу, али једноставно, сматрам да је су направили грешку, и ова идеја може бити прилично велики промашај.


:dontunderstand:Uopste mi niste jasni, pa vama nikako ugoditi,

umesto da svi sa ovog PDF-a toga dana dodjemo obuceni u narodne nosnje i prosetamo prestonim Beogradom,
vi sada listom osudjujete i ovaj blagocastivi skup. Mislim strashno.
 
Klasika kod nerecitih forumasa:roll:, kad ne mozes nekoga preebati recima, parafraziraj ga. Bljak.:neutral:

pametna, jel citas ti nekad od pocetka kako ide diskusija pa da se mesas,
ili je bitno da tek napises nesto, a citanje i nije bitno?

meni se cini da si jedino ti ovde nerecita, citirala si onako po metodi "gde klikne mis",
i ostavila neku kao visprenu misao...
 
pametna, jel citas ti nekad od pocetka kako ide diskusija pa da se mesas,
ili je bitno da tek napises nesto, a citanje i nije bitno? :cool:

meni se cini da si jedino ti ovde nerecita, citirala si onako po metodi "gde klikne mis",
i ostavila neku kao visprenu misao...

Naravno da citam, sve redom, nesto povrsno, a nesto pazljivo.
Za pametne postove dam repke, a gluposti komentarisem.
Forumaski je korektno umesati se u diskusiju koja je otvorenog tipa i dati uopsten komentar.
Molim bez vredjanja da te ne bih prijavila.
 

Back
Top