Strahovi i fobije

Kako se zove strah od mraka? Ja mrzim mrak. Ne spavam u mraku. Mora da bude bar malkice svetla. Ne bih mogla da zaspim u mraku ni zasta na svetu!

Neverovatan, htela sam da ti kazem da sve poruke koje obrises moderator vidi... ;) missim cisto da znas...
 
Kako se zove strah od crne magije? Imam jednu komsinku,oni se porodicno jako plase crne magije i zaista to nju sputava jako u zivotu.Oseca se nelagodno stalno,stalno je uplasena kad treba da uzme poklon,i jos u svakavim situacijama,ja sam to provalila tek kad je pocela meni da govori kako sam jako neoprezna sa pozajmljivanjem stvari,kako moze neko nesto da mi uradi,kako to ja mogu da prespavam u krevetu koji mi je nepoznat....
 
Ima takvih osoba koliko hoces. Imala sam jednu kolegicu na poslu koja je stalno govorila o nekim vjesticama koje su joj radile kojesta. I najgore je kada covjek pocne da vjeruje u to, onda mu se svakakve stvari i desavaju. Tj. ako mu se nesto slucajno desi postaje paranoican i misli da je to necije djelo ili crna magija.
Ne znam kako se zove ta fobija.
 
A kako se zove kada neko ima fobiju od ucenja?
Sad se setih kad nam je profanka engleskog onako u prolazu rekla kako neki ljudi kada zavrse fax ili skolu prosto zamrze ucenje. Beze od ucenja i od toga da ponovo sednu i uzmu udzbenik ili neku drugu literaturu u ruke....
 
Ne znam da je to baš fobija, nego se čovjek zasiti učenja. Svako polaganje ispita kod dosta studenata ostavlja traume.
Ja npr. ne mogu da spavam pred ispit, uhvati me pred samo polaganje, a kada se to završi dođem i legnem ni mrtva ni živa i tako buljim pola dana u plafon.
Kolege sa posla su govorile da im se i sada poslije toliko godina od završetka faksa dešava da sanjaju i da ne uspijevaju da polože i probude se u znoju.
 
Ja imam nevidjeni strah od konja :!:
Zatim, od bijele posteljine :? ...nema shanse da bih zaspala na njoj...dovoljno je i da bijela boja preovladava...Mislim da je to zato shto me asocira na mrtvachnicu i lesheve...pogotovo oni bijeli charshavi...brrr...
Takodje, imam fobiju i od skuchenog prostora.
A mrzim klovnove...morbidni su mi nekako...uostalom, kao i konji...
Eto, to bi bile moje fobije.
 
i ja se neverovatno plasim klovnova, jesu odvratni......... uh, FUJ!
prljave vode, dubine (ne visine, ne vode uopste, vec iskljucivo duboke vode - ili prljave vode),
plasim se potonuca (recimo trajekt ako pocne da tone, vuce sve na palubi sa sobom... buuhf.. grozno!), krvi, neprirodnih materija unutar zivog organizma (vestacki kuk, igla, konac... --> operacije)
do nedavno sam imala fobiju od trajekta (gore je navedeno odprilike zasto)... sad je to zaleceno, donekle...
 
Imam jednu kolegicu koja ima pravu fobiju od klovnova. Kada je bio dan mimoze jedna maska u obliku klovna nam se unijela u lice i ja sam se smijala i takođe se njemu iskreveljila u lice dok je ona preblijedila i uzela da me vuče za rukav!
Nisam shvatal o čemu se radi. Drugi put ju je jedan momak iz prodavnice zovnuo iza rafa i ona ne sluteći ništa proviri i on je na mrtvo ime isprepada sa maskom na glavi.
Kad sam je pitala koji joj je, odgovorila je da se smrtno plaši bilo kakve maske. :roll:
 
Zamisli da te ovakav saceka ispred Meka?
10608.jpg

Ima puno sajtova koji postoje samo zato sto se ljudi plase klovnova,sve zavisi od sminke,neki budu ok ali mala je granica da se pretera i napravi cudoviste,zato ih i ima u horror filmovima.
www.ihateclowns.com www.ihateclowns.net
Pazi kada danas psihijatrija priznaje strah od klovnova i on ima naziv coulorophobia.
 
Kada je zima i oštro vrijeme mene uvijek po pravilu trese statički elektricitet, pogotovo kad izlazim iz automobila.
I sada kad izlazim iz auta ja podsvjesno zatvaram vrata gurajući u staklo i izbjegavam da dirnem do metala.
To je prešlo u neki podsvjesni strah, šta li?
 
Stepen predstavlja položaj ili nivo članstva. Propisan je poseban ritual kojim član dobija svoj položaj u članstvu. Postoje tri, zvana Učenik, Pomoćnik i Majstor Mason. Kao što možete primetiti, ova imena su prostekla iz starih zanatlijskih cehova. Kada bi u Srednjem veku neko počeo da uči zanat, recimo zlatarski ili drvodeljski, prvo bi bio učenik. Kao učenik, bio je podučavan alatima i osnovama zanata. Kada bi dokazao svoju veštinu postajao bi Pomoćnik, a pošto bi iskazao izuzetnu sposobnost postajao bi Majstor zanata.

Stepeni su neka vrsta pozorišne predstave u kojoj učestvuje kandidat. U svakom stepenu se koriste simboli za podučavanje, kao što se to činilo u predstavama Srednjeg veka i kao što se to čini u mnogim pozorišnim predstavama danas. (O simbolima ćemo govoriti malo kasnije.)

Masonski stepeni poučavaju velikim životnim lekcijama - važnosti časti i čvrstine karaktera, o tome da treba biti osoba u koju se drugi ljudi mogu pouzdati, o tome da svako poseduje svoju duhovnu prirodu onako kao što poseduje fizičku ili animalnu, o važnosti samokonotrole, o znanju da se voli i bude voljen, o znanju da se čuva tajna o onome što su vam drugi ispričali tako da vam se oni mogu "otvoriti" bez straha.
 
imam fobiju od slepih miseva8)
kad samo bile klinke mene i drugaricu su stalno plasili stariji drugari kako ce slepic da se pretvori u vampira i da nas izujeda:shock:
znam da to ne postoji,al opet imam odvratan osecaj kad proleti iznad mene
cula sam da oni mogu da se zapletu u kosu - strasno:!:
 

Back
Top