Stanje duše oslikava ono kako ti izgleda spoljašnjost

bmaxa

Legenda
Poruka
70.815
Kada sam bio u alternativnom stanju svesti, u pochetku to nisam shvatao.
Ako si ispunjem strahom, sve oko tebe tje lichiti na demone, jer ti
projektujesh realnost oko sebe.
Kada si pun ljubavi sve oko tebe lichi na andjele, pa chak
i oni koji liche na demone, se pretvaraju u andjele.
Dakle strah i sve negativne emocije, projektuju
zlo oko tebe, dok ljubav i pozitivne emocije
projektuju dobro. To je isto u normalnom
stanju svesti, samo toga nismo svesni.
Dakle ono shto ti jesi to vidish spolja,
i tako utichesh na okolinu. To je kao
neki domino efekat.
 
Kada sam bio u alternativnom stanju svesti, u pochetku to nisam shvatao.
Ako si ispunjem strahom, sve oko tebe tje lichiti na demone, jer ti
projektujesh realnost oko sebe.
Kada si pun ljubavi sve oko tebe lichi na andjele, pa chak
i oni koji liche na demone, se pretvaraju u andjele.
Dakle strah i sve negativne emocije, projektuju
zlo oko tebe, dok ljubav i pozitivne emocije
projektuju dobro. To je isto u normalnom
stanju svesti, samo toga nismo svesni.
Dakle ono shto ti jesi to vidish spolja,
i tako utichesh na okolinu. To je kao
neki domino efekat.
potpisujem da je tako
 
Kada sam bio u alternativnom stanju svesti, u pochetku to nisam shvatao.
Ako si ispunjem strahom, sve oko tebe tje lichiti na demone, jer ti
projektujesh realnost oko sebe.
Kada si pun ljubavi sve oko tebe lichi na andjele, pa chak
i oni koji liche na demone, se pretvaraju u andjele.
Dakle strah i sve negativne emocije, projektuju
zlo oko tebe, dok ljubav i pozitivne emocije
projektuju dobro. To je isto u normalnom
stanju svesti, samo toga nismo svesni.
Dakle ono shto ti jesi to vidish spolja,
i tako utichesh na okolinu. To je kao
neki domino efekat.

Naslov teme je stanje duse, a onda opisujes stanje svesti :)
Ocekujem malo preciznije od jednog programera :D

Salu na stranu, ovo sto si opisao, svodi se na ono "kakve su ti misli - takav ti je zivot". A misli su, u sustini, nasa svest, ili bar deo nase svesti.

Znas da je dokazano da postoji povratna sprega i u obrnutom smeru - recimo, kada se na silu smejes, sami misici lica salju mozgu signale koji mu pomazu da popravi raspolozenje.
 
Naslov teme je stanje duse, a onda opisujes stanje svesti :)
Ocekujem malo preciznije od jednog programera :D

Salu na stranu, ovo sto si opisao, svodi se na ono "kakve su ti misli - takav ti je zivot". A misli su, u sustini, nasa svest, ili bar deo nase svesti.

Znas da je dokazano da postoji povratna sprega i u obrnutom smeru - recimo, kada se na silu smejes, sami misici lica salju mozgu signale koji mu pomazu da popravi raspolozenje.
Dusha i svest ti je jedno te isto. Ne bi mogao bez dushe da budesh svestan, niti bi bez svesti mogao da imash dushu.
Nisam bash mislio na to kakve su ti misli... nego na to da kako se trenutno osetjash, tako ti sve spolja i izgleda.
Zato vetjina koji su alternativnom stanju svesti vidi oko sebe djavole i demone, jer ljudsko prirodno stanje
su negativnosti, tj negativne emocije. Retko ko tje u drugima vidjati andjele...
To je zapravo, tako, i u normalnom stanju svesti, ako si zao, odmah pretpostavljash da su i drugi
zli, da ti neshto smeshtaju ili slichno... stvar je u psihichkoj stabilnosti, ljubav je lek za sve...
 
Kada sam bio u alternativnom stanju svesti, u pochetku to nisam shvatao.
Ako si ispunjem strahom, sve oko tebe tje lichiti na demone, jer ti
projektujesh realnost oko sebe.
Kada si pun ljubavi sve oko tebe lichi na andjele, pa chak
i oni koji liche na demone, se pretvaraju u andjele.
Dakle strah i sve negativne emocije, projektuju
zlo oko tebe, dok ljubav i pozitivne emocije
projektuju dobro. To je isto u normalnom
stanju svesti, samo toga nismo svesni.
Dakle ono shto ti jesi to vidish spolja,
i tako utichesh na okolinu. To je kao
neki domino efekat.

Лом настаје када видиш
да баш није све око тебе
онако добро
ако волиш
или баш све зло
ако мрзиш
 
Dusha i svest ti je jedno te isto. Ne bi mogao bez dushe da budesh svestan, niti bi bez svesti mogao da imash dushu.
Nisam bash mislio na to kakve su ti misli... nego na to da kako se trenutno osetjash, tako ti sve spolja i izgleda.
Zato vetjina koji su alternativnom stanju svesti vidi oko sebe djavole i demone, jer ljudsko prirodno stanje
su negativnosti, tj negativne emocije. Retko ko tje u drugima vidjati andjele...
To je zapravo, tako, i u normalnom stanju svesti, ako si zao, odmah pretpostavljash da su i drugi
zli, da ti neshto smeshtaju ili slichno... stvar je u psihichkoj stabilnosti, ljubav je lek za sve...

Ne slazem se da je ljudsko prirodno stanje negativnost.
Ljudska prirodna stanja su sva stanja u kojima se nalazi, bilo pozitivna ili negativna.
Normalno je osecati se i negativno i pozitivno.
A kako vidimo druge je interesantno. Recimo, gledam svoje dvogodisnje dete - dakle jos uvek potpuno neformirana licnost, i jako slabo iskustvo.
On vidi u svima sve pozitivno, svima se smeje, prema svima je prijateljski raspolozen.
A bas bas retko se zaplace i to samo u ogromnoj gomili nepoznatih ljudi koji mnogo galame i dernjaju se. A i tada, posle minut dva se smiri, i smeje se i njima, i prilazi im sa osmehom...

Ja sam, recimo, neutralan. Ne vidim u ljudima ni dobro ni lose. Vidim samo coveka, ljudsko bice, koje ima potrebe isto kao i svako drugo ljudsko bice, i nista drugo. Tek ako ta osoba svojim ponasanjem pokaze neke lose namere, ili primitivizam, ja cu videti zlog ili primitivnog coveka.

U normalnom stanju svesti, svako covek bi trebalo da pretpostavlja da je drugi covek samo to - covek.
 
Ne slazem se da je ljudsko prirodno stanje negativnost.
Ljudska prirodna stanja su sva stanja u kojima se nalazi, bilo pozitivna ili negativna.
Normalno je osecati se i negativno i pozitivno.
A kako vidimo druge je interesantno. Recimo, gledam svoje dvogodisnje dete - dakle jos uvek potpuno neformirana licnost, i jako slabo iskustvo.
On vidi u svima sve pozitivno, svima se smeje, prema svima je prijateljski raspolozen.
A bas bas retko se zaplace i to samo u ogromnoj gomili nepoznatih ljudi koji mnogo galame i dernjaju se. A i tada, posle minut dva se smiri, i smeje se i njima, i prilazi im sa osmehom...

Ja sam, recimo, neutralan. Ne vidim u ljudima ni dobro ni lose. Vidim samo coveka, ljudsko bice, koje ima potrebe isto kao i svako drugo ljudsko bice, i nista drugo. Tek ako ta osoba svojim ponasanjem pokaze neke lose namere, ili primitivizam, ja cu videti zlog ili primitivnog coveka.

U normalnom stanju svesti, svako covek bi trebalo da pretpostavlja da je drugi covek samo to - covek.
Dete je dete, a odrastao chovek, odrastao chovek. No nisam hteo u tom pravcu da idem...
 
Није само у дуШи. Постоји и на телу.

Мада слажем се са корекцијом...

Добро - Корисно

Зло - Штетно
Nije nishta bitno osim onoga kako se osetjash. Ma kako shta spolja bilo, izgledatje ti onako kako je tvoje unutrashnje stanje.
Recimo neko ko zlo misli retji tje; ovaj ti smishlja neku zachkoljicu, radi ti iza ledja, a onaj ko dobro misli, retji
tje ovaj ti misli dobro, zheli ti sve najbolje, i slichno.
Potom kad si loshe, sve spolja deluje ruhzno, a kada si dobro, sve spolja deluje lepo.
People are strange, when you are stranger, faces look ugly, when you are alone...
peva Jim Morrison...
 

Back
Top