Koncept Duše

Besmisleno je da te ubeđujem davživiš u 'telu' i da je 'telo' Ti...

Pa kada je tako, Bog prvo Adamu stvara telo pa mu onda daje život.

Obrnuto nikako ne može..
Potpuno je besmisleno da me ubeđuješ da živim u telu, a još je besmislenije
da mi objašnjavaš da sam telo ja. Niti sam ja telo, niti živim samo u telu.

O redosledu i fazama ništa nisam pisala. Tu prosto nisu nikakve faze opisane.
Bog je prvo čoveka stvorio da bude zemaljski, a posle ga je stvorio da bude
nebeski.
 
A sto mene briga dali ti mozes nesto izbaciti ili ne,ja te pitam nesto konkretno stoga mi tako i odgovori...
Primera radi,to mu dodje kao da te ja pitam koliko su 12+18 a ti mi kazes ne mozes me pitati za dvocifrene brojeve,samo jednocifrene.... :D

Reci brate/sestro sto god da si ne znam,nisam u toku,ne deluje mi logicno,ovo ono pa da mogu lakse da ti odgovorim i ukazem kakva je Biblijska realnost po ovom pitanju !

Dakle ?
Pa gde ćeš ti da ukazuješ na Biblijsku realnost, kad od početka mašiš sve živo.
Polazna osnova ti je netačna. Nigde ne piše ništa o oživljavanju, ni o beživotnom
telu. Sve si izmislio.
 
Pa gde ćeš ti da ukazuješ na Biblijsku realnost, kad od početka mašiš sve živo.
Polazna osnova ti je netačna. Nigde ne piše ništa o oživljavanju, ni o beživotnom
telu. Sve si izmislio.
Dali je tako videcemo kada mi prvo budes odgovorila na moje pitanje a ja ti nakon toga budem dao konkretnog Biblijskog citata.

Dakle ???
 
Možeš slobodno svoju realnost da izneseš. Niko ti ne brani. Samo što to ne može
biti Biblijska realnost, jer nije u Bibliji utemeljena.
Mozda si u pravu,videcemo tek kada iznesem Biblijski tekst a nakon sto mi budes odgovorila kratko i jasno na sledece pitanje:

Jasna,dali prihvacas Biblijsku realnost da je telo bez duha mrtvo,da lil ne ???
 
Potpuno je besmisleno da me ubeđuješ da živim u telu, a još je besmislenije
da mi objašnjavaš da sam telo ja. Niti sam ja telo, niti živim samo u telu.

O redosledu i fazama ništa nisam pisala. Tu prosto nisu nikakve faze opisane.
Bog je prvo čoveka stvorio da bude zemaljski, a posle ga je stvorio da bude
nebeski.
Nemam komentar
 
Mislim da je danas.
Nisam to nasao,ali cu evo ipak postaviti teksta koji nam jasno daje do znanja da su apostoli bili na cistom u vezi ovog pitanja i verovali su isto kao sto danas veruju hriscani:

Jak.2,26:
"... Jer kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez dobrijeh djela mrtva."

Ovde se jasno vidi da je telo bez duha mrtvo stoga je potpuno jasno da pre nego sto mu je Bog dao duha,ljudsko telo je u prvu posledovateljnu fazu stvaranja bilo jos uvek mrtvo ili jos preciznije, kako je danas nazivamo - mrtva priroda !!!
 
Nisam to nasao,ali cu evo ipak postaviti teksta koji nam jasno daje do znanja da su apostoli bili na cistom u vezi ovog pitanja i verovali su isto kao sto danas veruju hriscani:

Jak.2,26:
"... Jer kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez dobrijeh djela mrtva."

Ovde se jasno vidi da je telo bez duha mrtvo stoga je potpuno jasno da pre nego sto mu je Bog dao duha,ljudsko telo je u prvu posledovateljnu fazu stvaranja bilo jos uvek mrtvo ili jos preciznije, kako je danas nazivamo - mrtva priroda !!!
Ama ne može Biblija samu sebe demantovati. Ti uoporo tražiš nešto
što će demantovati da je Bog stvorio čoveka od praha zemaljskog.
Ne, nije telo stvoro. To ne piše. Piše da je stvorio čoveka. Samo telo
nije čovek, već prosto ljudsko telo.
Ako je telo bez duha mrtvo, onda Bog nije stvorio telo bez duha.

Prvo si govorio da nije bilo mrtvo i da ti misliš drugačije nego @CiCoLiNo
a sad i sam kažeš da je bilo mrtvo. Sav si se pomeo..
 
Ama ne može Biblija samu sebe demantovati. Ti uoporo tražiš nešto
što će demantovati da je Bog stvorio čoveka od praha zemaljskog.
A da ipak ti procitas moje komentare pa da vidis jesam li to tvrdio ?
Ne, nije telo stvoro. To ne piše. Piše da je stvorio čoveka. Samo telo
nije čovek, već prosto ljudsko telo.
Opaaaa bato,pocela si ubacivati nove termine u Bibliji,gde nadje sreco teoloska pojma PROSTO ljudsko telo ???
Il ti tako vise pashe u tvoju pricu ? :D
Ako je telo bez duha mrtvo, onda Bog nije stvorio telo bez duha.
A kako znas da je telo coveka bilo zivo pre nego sto mu je Bog dao zivotnog duha ,uzimajuci u obzir da mu je telo stvoreno od praha zemaljskoga?
Prvo si govorio da nije bilo mrtvo i da ti misliš drugačije nego @CiCoLiNo
a sad i sam kažeš da je bilo mrtvo. Sav si se pomeo..
Ja sam govorio o Adamu dok je apostol govorio u opstem smislu o stanju nakon pada u greh.
U oba slucajeva imamo otsustvo zivota s tim sto je u prvom slucaju to radi otsustvo duha jer ga je Bog dao u sledecoj i zavrsnoj fazi stvaranja dok je u drugom slucaju covek mrtav zbog toga sto je umro a Bog uzeo zivotnog duha k sebi.
Jel ti sad konacno jasno ?
 

Back
Top