Како је изгледао рај?

A možda bi od miline i pevali, ali ne razumem što piše da treba da gledamo
u Njega. Valjda u delo njegovo da gledamo, vidljivo, živo delo i da se tome
divimo. To i sad možemo. Gledaj koje god hoćeš njegovo delo i divi se.
džabe maštamo jer ćemo verovatno svi da se iznenadimo i razočaramo.
@Cackalica21 najviše .
čini mi se da sam već otvarao temu o raju.
 
ti pitaš u čemu je problem, šifrovani ti odgovara knjiga postanka.
upravo u tome je problem što se tu ne zna kuj pije kuj plaća.
Зато су ту Св. Оци да појасне а за Књигу Постања имаш дивна тумачења од св. Јована Златоустог, св. Василија Великог и св. Јефрема Сирина.
 
Jok. On mene šalje da pročitam Postanak. Kao da sam ja svetiteljka pa
sad kad pročitam, sve će mi jaso biti.. :lol:
Viš da se i sveti Oci namučiše da objasne. I jednog što sam čitala, a sad
imena ne mogu da se setim, kaže da ne može ni da se objasni, nego tek
da se približi, nagovesti..
Не морате да читате
Чему коментарисање нечега што ни прочитали нисте
 
2:8 И засади Господ Бог врт у Едему на истоку, и онде уведе човека којег створи.
У рајском врту (грчки παραβεισος), где је Адам обитавао пре пада, приступамо теми која је деликатна и тајинствена и која, истовремено, представља неопходан кључ за разумевање целокупног хришћанског учења. Као што ћемо видети, овај Рај није тек нешто што је постојало пре пада. Он постоји и сада, и неки су у њему били још док су живели на земљи. Осим тога, он је (у нешто другачијем облику) циљ целокупног нашег живота на земљи – то је блажено стање којем тежимо да се вратимо и којим ћемо се у целости наслађивати на свршетку овог палог света (уколико будемо међу спасенима).
Према томе, наше знање о Рају је, у извесном смислу, потпуније од знања о свету какав је био у време шестодневног Стварања. Међутим, будући да је природа Раја истовремено и тајинствена, веома је тешко да се о њему дају било каква “прецизна” саопштења.
 
ja mislim da nije bilo raja nego ogledno gazdinstvo Anunakija namenjeno za proučavanje novostvorenog GMO produkta zvanog čovek kome su podarili svoj izgled a skratili telomere da ne može da ih ugrozi zbog kratkog života...Bogu ne treba Adamovo rebro da napravi Evu...to može samo bićima koja se bave genetskim inženjeringom da treba
 
Не морате да читате
Чему коментарисање нечега што ни прочитали нисте

Na temi sam napisala i da sam Postanak čitala i tumačenja svetih Otaca.
Ali imam neka pitanja. Pa ako je neko bolje razumeo od mene, neka
obasni. Ti očigledno nisi kandidat, pošto nisi protumačio ni ono što
ja pišem.. :strika:
 
ja mislim da nije bilo raja nego ogledno gazdinstvo Anunakija namenjeno za proučavanje novostvorenog GMO produkta zvanog čovek kome su podarili svoj izgled a skratili telomere da ne može da ih ugrozi zbog kratkog života...Bogu ne treba Adamovo rebro da napravi Evu...to može samo bićima koja se bave genetskim inženjeringom da treba
mislim da to rebro ima drugo značenje, ne bi trebalo bukvalno.
ostaviće čovek mater i oca svog i prilepiće se ženi svojoj i postaće jedno telo.
ja bar u tom kontekstu to gledam. jer ako gledaš bukvalno onda i to jedno telo isto bukvalno i na šta bi smo ličili, na hermafrodite?
 
mislim da to rebro ima drugo značenje, ne bi trebalo bukvalno.
ostaviće čovek mater i oca svog i prilepiće se ženi svojoj i postaće jedno telo.
ja bar u tom kontekstu to gledam. jer ako gledaš bukvalno onda i to jedno telo isto bukvalno i na šta bi smo ličili, na hermafrodite?
U Talmudu piše da je Bog stvorio Adama kao hermafrodita a onda ga podijelio na muškog Adama i žensku Evu.
 
Па што онда нпр. не пише где су завршили диносауруси, мамути... ако је од свих животиња по пар узет на Мојсијеву арку. Опет, ни код светих отаца нема ништа о томе.
po Biblijskoj hronologiji svet je stvoren pre 6 do 7 000 godina....toliko dobiješ kad sabiraš koliko je ko živeo i kad je rođen....ostaci dinosaurusa su procenjeni da su stari sad lupam jedno milion godina...ako veruješ u Bibliju kao istorijski dokument onda moraš da veruješ da su dinosaurusi izmišljotina i prevara
 
po Biblijskoj hronologiji svet je stvoren pre 6 do 7 000 godina....toliko dobiješ kad sabiraš koliko je ko živeo i kad je rođen....ostaci dinosaurusa su procenjeni da su stari sad lupam jedno milion godina...ako veruješ u Bibliju kao istorijski dokument onda moraš da veruješ da su dinosaurusi izmišljotina i prevara
Па о томе и причам (пишем). Мојсије је врло шкрто написао Књигу Постања. Нема детаља.
 
po Biblijskoj hronologiji svet je stvoren pre 6 do 7 000 godina....toliko dobiješ kad sabiraš koliko je ko živeo i kad je rođen....ostaci dinosaurusa su procenjeni da su stari sad lupam jedno milion godina...ako veruješ u Bibliju kao istorijski dokument onda moraš da veruješ da su dinosaurusi izmišljotina i prevara
Kako je moguće da nikome u drevnom Sumeru, u Egiptu, u drevnoj Kini ili Americi crvenokožaca nije palo na pamet da ostavi neki crtež ili belešku o nekoj pronađenoj velikoj lobanji ili kostima ili čak oslika u kamenu ogromnog guštera? Naravno, sve ove priče o ogromnim stvorenjima našle su svoje mesto u bajkama i mitovima koji su se generacijama prepričavali i služili su za zastrašivanje. I u njima su bile slike strašnih aždaja i zmajeva i krilatih demona i sl.

ali u 19 veku setismo se i toga :D

velike-zivotinje-niz~2.jpg
 

Back
Top