Šta trenutno čitate - utisci i preporuke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pročitah Krvnika Pera Lagerkvista.
Zanimljivo štivo koje govori o zlu glasno protestujući protiv istog.
Uz metaforu, kroz dželata govori o ubogošću ovoga sveta. Sve krivnje, strahovanja, nemiri, nespokoji, kletve i suze stanuju u njemu. Viču, nedajući mira ni spokoja.

"Lomače sam dizao za proroke i mesije, a ljudske sam sudbine uranjao u noć i tminu. Sve sam to za vas činio.
To je doba kada zlo svoje kolo vodi! To je krvnikov čas!
Strašan a zazivan, prolazim poljima i kupim svoju žetvu. Beleg je prestupa utisnut na mom čelu, i sam sam zločinac osuđen zauvek. Zbog vas i radi vas.
Osuđen sam da vas služim. I veran stojim na svom mestu. Na meni je krv tisućljeća.
Ja sam slepac zatvoren u vama! Vi ste moja tamnica iz koje ne mogu pobeći"
 
Procitah ,,Citaca,, dok sam bila na intenzivnoj nezi, posle na odeljenju procitah u jednom dahu Dominatora - Tes Geritsen. Detektivski roman, nista bolji ni gori od drugih iste teme (potraga za serijskim ubicom, licna drama detektivke). Cisto da vam odvuce paznju od nekih groznih misli i naravno bolova koje sam trpela.

Sada sam uzela Lovca na zmajeve, posle Hiljadu cudesnih sunaca... mada mi dusa zeli neko sasvim drugacije stivo, stivo koje bi mi dalo odgovore na neka moja licna pitanja, ali do takvih knjiga se tesko dolazi, prosto... treba ih traziti, traziti...
 
brbljiva_kisa, a zbog cega si bila u bolnici?

posljednje:
Ljubavna prica - Erich Segal
Svidjela mi se knjiga. Likovi su pomalo cudni, neuobicajni. U nekima 'pronasla' sam meni drage ljude. Mozda je zato djelovala intenzivnije nego sto sam mislila da hoce.. Knjiga sama po sebi ima radnju, pogodna za citanje na plazi ili, u mom slucaju dvoristu na ugodnom poslijepodnevnom suncu..

Bozic Herculea Poirota - Agatha Christie
Evo ga, napokon procitah jedan od Agathinih romana :) Nisam uspjela pronaci one koje ste mi preporucili, Smrt na Nilu, 10 malih crnaca.. Ipak, dosta mi je zanimljiv bio i ovaj.. Svaki lik je imao 'nesto' sto ga petljalo u ubistvo.. Stvarno, dobro obradjena prica, iznimno golema masta. Valjda cu uspjeti naletiti na jos koji..

Imam jos par stranica Mostova okruga Medison - Robert James Waller, a poslije dolaze na red Orkanski visovi - Emily Brontë. Brojim dane da obveze u skoli zavrse i napokon bez griznje savjesti procitam knjigu do kraja..
 
Procitah ,,Citaca,, dok sam bila na intenzivnoj nezi, posle na odeljenju procitah u jednom dahu Dominatora - Tes Geritsen. Detektivski roman, nista bolji ni gori od drugih iste teme (potraga za serijskim ubicom, licna drama detektivke). Cisto da vam odvuce paznju od nekih groznih misli i naravno bolova koje sam trpela.

Sada sam uzela Lovca na zmajeve, posle Hiljadu cudesnih sunaca... mada mi dusa zeli neko sasvim drugacije stivo, stivo koje bi mi dalo odgovore na neka moja licna pitanja, ali do takvih knjiga se tesko dolazi, prosto... treba ih traziti, traziti...

@brbljiva_kisa

Toliko mi je drago da si se vratila, primetih da te nema neko vreme...i duboko verujem da ce sve biti ok.Veruj u sebe.
Knjige koje si uzela su malo teske i poprilicno tuzne- mislim da nisu pravi odabir da ih citas u ovim tmurnim danima.
Moja preporuka ti je Mandolina Kapetana Korelija, jedna lepa ljubavna prica,protakana sa malkice sete, ali puna veselog duha grckog naroda, njihove jednostavnosti i opustenosti.
Mozda bi ti prijala. Ja sam je procitala pre par dana i bas me opustila i nasmejala.
Zelim ti brzo ozdravljenje i saljem :zag:
 
Hvala na preporuci za Mandolinu kapetana Korelija... Procitala sam je pre par godina, zaista sjajna knjiga, bila je u to vreme otkrovenje za mene. Mnoge stvari sam naucila iz nje, plakala sam, ali i smejala se, citajuci je.
U pravu si, ove knjige sto citam trenutno, nisu za moje sadasnje stanje, treba mi nesto sasvim drugacije, ali dobro, bice valjda dana, pa i ovo vreme kada se prolepsa, prva veca knjizara ce biti moja, pa cu nesto lepo da izaberem za cituckanje...
Hvala na lepim zeljama.:heart:
 
Poslednja izmena:
Kakva je ta knjiga? Mozes li mi reci malo detaljnije? :)

Naravno, unapred se izvinjavam ako preteram, teško je ukratko opisati knjige koje voliš, uvek smatraš da si to mogao bolje reći...
Napisala ju je Džejn Ostin, radnja je smeštena u 19. veku u Engleskoj, a glavni lik je Elizabet Benet...sad da zastanem ovde na trenutak, volim kako je opisan njen lik, oštroumna, vesela, inteligentna, knjiga uvek može da me osvoji ukoliko ima dopadljive likove. Elizabet i njen otac( isto tako inteligentan, oštrouman, iznad svega sarkastičan, pored Elizabet, on mi je omiljeni lik u knjizi) imaju par replika u knjizi koje me uvek nasmeju do suza, malo humora, nikad ne škodi... :)

Centralno mesto u priči ima poznanstvo između nje i gospodina Darsija, koje baš i nije najlepše počelo, no završilo se srećno, knjiga ima interesantan zaplet za koji su delimično zadužene one osobine iz naslova gordost sa Darsije strane i predrasude sa Elizabetine...

Volim kako Ostinova sa humorom i lakoćom predstavlja likove iz tadašnjeg društva i različitih društvenih slojeva, npr. gospodin Kolins( mešavina poniznosti, uobraženosti i tupavosti), koji je Elizabetino odbijanje da se uda za njega, smatrao laskavim ohrabrenjem...:roll:
Naravno ima ih još interesantnih stvari, no da ja sprečim samu sebe od citiranja delova knjige, za kraj ostavljam samo da ako ikad naletiš na ovu knjigu, pročitaj, barem zbog toga što ćeš biti bogatija za jedno iskustvo...:)

Trenutno čitam, ''Kako se izgubiti u dobroj knjizi'', šta sve nisu izmešali, putovanje kroz vreme, dodo ptice(dobijene kloniranjem), i uskakanje u knjige, a tek je 1985...knjiga je šarmantna, na neki čudan način...
A posle planiram da pročitam '' Narcis i Zlatousti'', od Hesea...
 
Poslednja izmena:
Naravno, unapred se izvinjavam ako preteram, teško je ukratko opisati knjige koje voliš, uvek smatraš da si to mogao bolje reći...
Napisala ju je Džejn Ostin, radnja je smeštena u 19. veku u Engleskoj, a glavni lik je Elizabet Benet...sad da zastanem ovde na trenutak, volim kako je opisan njen lik, oštroumna, vesela, inteligentna, knjiga uvek može da me osvoji ukoliko ima dopadljive likove. Elizabet i njen otac( isto tako inteligentan, oštrouman, iznad svega sarkastičan, pored Elizabet, on mi je omiljeni lik u knjizi) imaju par replika u knjizi koje me uvek nasmeju do suza, malo humora, nikad ne škodi... :)

Centralno mesto u priči ima poznanstvo između nje i gospodina Darsija, koje baš i nije najlepše počelo, no završilo se srećno, knjiga ima interesantan zaplet za koji su delimično zadužene one osobine iz naslova gordost sa Darsije strane i predrasude sa Elizabetine...

Volim kako Ostinova sa humorom i lakoćom predstavlja likove iz tadašnjeg društva i različitih društvenih slojeva, npr. gospodin Kolins( mešavina poniznosti, uobraženosti i tupavosti), koji je Elizabetino odbijanje da se uda za njega, smatrao laskavim ohrabrenjem...:roll:
Naravno ima ih još interesantnih stvari, no da ja sprečim samu sebe od citiranja delova knjige, za kraj ostavljam samo da ako ikad naletiš na ovu knjigu, pročitaj, barem zbog toga što ćeš biti bogatija za jedno iskustvo...:)

Trenutno čitam, ''Kako se izgubiti u dobroj knjizi'', šta sve nisu izmešali, putovanje kroz vreme, dodo ptice(dobijene kloniranjem), i uskakanje u knjige, a tek je 1985...knjiga je šarmantna, na neki čudan način...
A posle planiram da pročitam '' Narcis i Zlatousti'', od Hesea...

I na mene je gospodin Benet ostavio utisak dok sam čitala knjigu, najviše mi se svideo njegov lik, upravo zbog inteligencije kojom odiše, neskrivenog sarkazma koji koristi u dijalozima, zbog visprenosti, oštroumlja, lucidnosti, ironičnih i ujedno humorom obojenih komenatra. Sjajan lik! :)
 
Trenutno čitam, ''Kako se izgubiti u dobroj knjizi'', šta sve nisu izmešali, putovanje kroz vreme, dodo ptice(dobijene kloniranjem), i uskakanje u knjige, a tek je 1985...knjiga je šarmantna, na neki čudan način...

Moram priznati da sam ja mnogo vise ocekivala od knjige sa takvim naslovom. Ipak, nije lose za neko prekracivanje vremena.
Trenutno citam "Starac koji je citao ljubavne romane" Luisa Sepulvede i "Simfonija Vinaver" M.Vitezovica.
 
Vida Ognjenovic - Preljubnici

Uzela sam knjigu u ruke kad sam pravila pauzicu u ucenju. Kao na pola sata - sat. Kad ono... Niti sam vise te veceri ucila, niti sam otisla na spavanje dok nisam procitala i poslednji red.

E da, bas poslednje sto sam citala je Animal Farm (Dzordz Orvel) za neki projekat iz prevoda beletristike...
 
Vida Ognjenovic - Preljubnici

Uzela sam knjigu u ruke kad sam pravila pauzicu u ucenju. Kao na pola sata - sat. Kad ono... Niti sam vise te veceri ucila, niti sam otisla na spavanje dok nisam procitala i poslednji red.

E da, bas poslednje sto sam citala je Animal Farm (Dzordz Orvel) za neki projekat iz prevoda beletristike...

Dobra satiricna alegorija.
:cao:
 
Naravno, unapred se izvinjavam ako preteram, teško je ukratko opisati knjige koje voliš, uvek smatraš da si to mogao bolje reći...
Napisala ju je Džejn Ostin, radnja je smeštena u 19. veku u Engleskoj, a glavni lik je Elizabet Benet...sad da zastanem ovde na trenutak, volim kako je opisan njen lik, oštroumna, vesela, inteligentna, knjiga uvek može da me osvoji ukoliko ima dopadljive likove. Elizabet i njen otac( isto tako inteligentan, oštrouman, iznad svega sarkastičan, pored Elizabet, on mi je omiljeni lik u knjizi) imaju par replika u knjizi koje me uvek nasmeju do suza, malo humora, nikad ne škodi... :)

Centralno mesto u priči ima poznanstvo između nje i gospodina Darsija, koje baš i nije najlepše počelo, no završilo se srećno, knjiga ima interesantan zaplet za koji su delimično zadužene one osobine iz naslova gordost sa Darsije strane i predrasude sa Elizabetine...

Volim kako Ostinova sa humorom i lakoćom predstavlja likove iz tadašnjeg društva i različitih društvenih slojeva, npr. gospodin Kolins( mešavina poniznosti, uobraženosti i tupavosti), koji je Elizabetino odbijanje da se uda za njega, smatrao laskavim ohrabrenjem...:roll:
Naravno ima ih još interesantnih stvari, no da ja sprečim samu sebe od citiranja delova knjige, za kraj ostavljam samo da ako ikad naletiš na ovu knjigu, pročitaj, barem zbog toga što ćeš biti bogatija za jedno iskustvo...:)

I na mene je gospodin Benet ostavio utisak dok sam čitala knjigu, najviše mi se svideo njegov lik, upravo zbog inteligencije kojom odiše, neskrivenog sarkazma koji koristi u dijalozima, zbog visprenosti, oštroumlja, lucidnosti, ironičnih i ujedno humorom obojenih komenatra. Sjajan lik! :)

Hvala vam mnogo na ovom detaljnijem prikazu, vec mi se veoma svidja knjiga i mislim da cu bas nju najprije uzet da procitam nakon trenutnih obaveza i zavrsavanja prethodne knjige.. : ))
Veoma mi se svidja, hvala vam : )))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top