Šta kuvamo danas 9

Ja danas odem u lidl,neka kutija puna voća i povrća 3 €. Vidjala sam to ali nikad nisam kupovala jer ili nema ili je prebrano. Danas bilo svakakvog voća, puna korpa,3 paprike,paradajz ,limun i 2 luka. U suštini svašta nešto.
Pekla sam te paprike s pavlakom,a šta ću s toliko voća pojma nemam 😀
Pošalji meni :lol: evi ne mogu se najesti voća.

Vec tri dana uopste nemam apetit.Samo mi se nenormalno pije tecnost.
Valjda sto sam prehladjena i sto je vrucina,ali ne mogu nista da smislim.
Maloprije se i zacenuh od kaslja,kad ne umrijeh.
Jest da nije tema,ali zna li ko kakav prirucni narodni lijek za razblazivanje sekreta iz nosa koji se sliva u grlo i izaziva kasalj?
Sutra cu kupiti neki sirup...jagorcevina ili brsljan,ali sad nemam nista pri ruci.
Imas fluimucil u spreju za nos, da ne pijes onaj sistemski ugusuces se jer mnogo tera na kasalj. Ovaj za nos razbija lokalno u nosu slajm pa da ga izduvas

Sinoć nam domaćin u grčkoj napravio večeru pa smo dodali malo naših suhomesnatih, gorki list... Nema tu na slici, ali je posle doneo i otopljeni sir, patlidžan prženi u dubokom ulju, neki nazovi ajvar, i egipatski pomfrit.
I sve je bilo ok dok njegov otac nije počeo da pije iz čaše za gorki list. Prvo gorki, ali posle cipuro jer ipak oni to više vole.
Znate ono kad se Linea iz crtanog filma buni jer nečim nije zadovoljan...E tako je zvučao matori Grk kad je pokušao da objasni da nam te čaše ništa ne valjaju. Jer su teške i u njih stane malo pića a deluju kao da si puno popio i da su dobre samo da se bace i razbiju ali da je i to pitanje kako bi bilo jer su debele.Pogledajte prilog 1567074
Sta je egipatski pomfrit?
Sad moram da guglam :lol:

Hebo ga mis sad me bas kopka sta joj je to :lol:

A tema, upravo sam smazala slanine sira i paradajza
Piletina sa krompirom se pece u sporetu na terasi, problem je obilazenje tog cuda jer cim pridjes terasi vec si u problemu, otvoriti rernu je spartanski podvig :lol:
Sad da mi dodje ona @mina68 sto mLogo voli leto da ide na terasu da okrene pile :zloca:

Isla do maksija po voce povrce i jogurte, auuu :pljus: dajte mi pistolj da upucam sunce
Sad cu lepo tartar sos da zbuckam da jedem, potpila sam i musle u bademovo mleko da imam i to, uzela ananas dinju....i tako, na tome cu da prezivljavam do veceras dok ne spremim ona jaja
Kad bih mogla da ne jedem uopste to bi bilo najbolje :aha:

Back