Šta kuvamo danas 9

Pretrgla se od kuvanja.
Mladi spanac, mocarela, paradajz, balsamico i maslinovo. Mali mi pojeo pinije iliti pinjole, pa je islo bez.
Vrucina mi je i sad uglavnom samo mogu salate da jedem.
IMG_9758.jpeg

Vec tri dana uopste nemam apetit.Samo mi se nenormalno pije tecnost.
Valjda sto sam prehladjena i sto je vrucina,ali ne mogu nista da smislim.
Maloprije se i zacenuh od kaslja,kad ne umrijeh.
Jest da nije tema,ali zna li ko kakav prirucni narodni lijek za razblazivanje sekreta iz nosa koji se sliva u grlo i izaziva kasalj?
Sutra cu kupiti neki sirup...jagorcevina ili brsljan,ali sad nemam nista pri ruci.

Jest da nije tema,ali zna li ko kakav prirucni narodni lijek za razblazivanje sekreta iz nosa koji se sliva u grlo i izaziva kasalj?
Sutra cu kupiti neki sirup...jagorcevina ili brsljan,ali sad nemam nista pri ruci.
Nesto se pisalo o lovoru. Probaj to da nadjes.

1718824272450.png
1718824305587.png

Sinoć nam domaćin u grčkoj napravio večeru pa smo dodali malo naših suhomesnatih, gorki list... Nema tu na slici, ali je posle doneo i otopljeni sir, patlidžan prženi u dubokom ulju, neki nazovi ajvar, i egipatski pomfrit.
I sve je bilo ok dok njegov otac nije počeo da pije iz čaše za gorki list. Prvo gorki, ali posle cipuro jer ipak oni to više vole.
Znate ono kad se Linea iz crtanog filma buni jer nečim nije zadovoljan...E tako je zvučao matori Grk kad je pokušao da objasni da nam te čaše ništa ne valjaju. Jer su teške i u njih stane malo pića a deluju kao da si puno popio i da su dobre samo da se bace i razbiju ali da je i to pitanje kako bi bilo jer su debele.
IMG_20240620_063017.jpg

Back