Sta je srpski nacionalni interes Srbije -Zajednica srpskih opstina ili Kosovo i Metohija i rezolucija 1244?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.270
Bio sam u Domu zdravlja, trebao sam da proverim da...dobro sad to nije ni vazno, i dok sam cekao poceo sam da pricam sa jednom babom, ona prica koje bolesti ima, kako je mala penzija, i Vucic i Kosovo, kaze ona - Zasto se Srbija vise ne zalaze za celo Kosovo, nego samo sa Zajednicu srpskih opstina, onda se neki deda javio - Svi ste mi vi pametniji od Vucica, ona bas se zakuvalo, rasprava, ja tebi, ti meni.....Onda je doktorica izasla iz njene ordinacije, i sva nadrkana rekla - Ko ovde mitinguje ? Tu je nastao tajac.

U medijima pogotovo na Pinku i Hepiju Bokan, Misa Vacic, Maric...stalno pricaju da svi treba da budu jedinstveni oko srpskih nacionalnih interesa. Sta su srpski nacionalni interesi Zajednica srpskih opstina ili Kosovo i Metohija i rezolucija 1244 ?
Sada po njima ko je za Kosovo i Metohiju i rezoluciju 1244 taj je kao protiv nacionalnih interesa Srbije, a ko je za Zajedniciu srpskih opstina taj je kao za srpske nacionalne interese ?
:think: :eek:

Заједницa српских општина (црвено)

800px-Community_of_Serb_Municipalities_Kosovo.svg.png


19485_kosovo_fmob.jpg
 
Meni je @Metronomy nedavno rekao da je Briselski sporazum dobar i da su vlasti postupile mudro što su ga potpisale i da tek treba da vidimo šta će biti od toga.

Metronomy, je li i dalje smatraš to?
Verovatno, on je stari režimlija kao i Slaven777
 
Srpski interes je da prihvatimo činjenicu da smo prodavali siptarima kuce, stanove i sa tim parama sirili Beograd, gde je sad cena kvadrata kao na Menhetnu,, kacili se sa svima okolo, ziveli od ideala..Sad vise za Kosovo i ne mozemo nista smisleno da uradimo-kako god okreneš pogresicemo.
Istovremeno, skolovali smo Crnogorce koji su nam vodili drzavu, da bi nas, kad vise nismo imali nista, odjebali.
Ratovali sa Hrvatima i na kraju im dali sve ono sto im je dao i Tito. Do duse ni oni nisu posebno odmakli jer zive da bi nas mrzeli. U njihovoj stampi je zastupljeniji Vucic nego ovde.
Onda smo pokusali da budemo deo Evrope, gde cemo dobiti punopravno clanstvo za 200 godina.
Sad smo se vezali za Rusiju, bez obzira sto nas Ukrajinci nikad nisu dirali, i sto nikad nisu priznali Kosovo.
Ako Putin izvisi u Ukrajini jebace nam mater svi.
Supersonicnom brzinom se vracamo u 90-te, dakle Step sokovi, motanje duvana, fanki dzi i udri Bajo jos desetak godinica:ok:
Verovatno ce nam ostati neki od zakona koje smo uveli da bi usli u Evropu, tek da imaju kerovi lutalice kog da ujedaju po ulicama dok im neka Visa sila ne obezbedi prostor za azil.
Sto bi se reklo, za Srbiju su odavno dosli čmarni dani 😍
 
Наш национални интерес је:

1. Територијални интегригет
2. Национални суверенитет
3. Народ запослен
4. Динар стабилан
5. Наталитет довољан
6. Мир
7. Све позитивно што краси једну савремену државу

Односно интерес нам је да извучемо што више од горњих циљева.

Шта овде није јасно ?
Наравно да ћемо препреке на путу уклањати ако можемо,
ако не, наћи ћемо други пут.
 
Srpski interes je da prihvatimo činjenicu da smo prodavali siptarima kuce, stanove i sa tim parama sirili Beograd, gde je sad cena kvadrata kao na Menhetnu,, kacili se sa svima okolo, ziveli od ideala..Sad vise za Kosovo i ne mozemo nista smisleno da uradimo-kako god okreneš pogresicemo.
Istovremeno, skolovali smo Crnogorce koji su nam vodili drzavu, da bi nas, kad vise nismo imali nista, odjebali.
Ratovali sa Hrvatima i na kraju im dali sve ono sto im je dao i Tito. Do duse ni oni nisu posebno odmakli jer zive da bi nas mrzeli. U njihovoj stampi je zastupljeniji Vucic nego ovde.
Onda smo pokusali da budemo deo Evrope, gde cemo dobiti punopravno clanstvo za 200 godina.
Sad smo se vezali za Rusiju, bez obzira sto nas Ukrajinci nikad nisu dirali, i sto nikad nisu priznali Kosovo.
Ako Putin izvisi u Ukrajini jebace nam mater svi.
Supersonicnom brzinom se vracamo u 90-te, dakle Step sokovi, motanje duvana, fanki dzi i udri Bajo jos desetak godinica:ok:
Verovatno ce nam ostati neki od zakona koje smo uveli da bi usli u Evropu, tek da imaju kerovi lutalice kog da ujedaju po ulicama dok im neka Visa sila ne obezbedi prostor za azil.
Sto bi se reklo, za Srbiju su odavno dosli čmarni dani 😍

Možemo da nastavimo sa spiskom... ako je neko zainteresovan.

Stvari su mnogo gore čak i od navedenog.

Zbog razvoja događaja u poslednjih 120 godina budućnost sprskom narodu je svuda samo ne u Srbiji i to potvrđuje značajan pad stanovništva iz decenije u deceniju, problem i pokazatelj problema koje vlasti stalno skrivaju i guraju pod tepih.

Jedino što će od srpskog ostati za nekih 100 ili 150 godina to će možda biti srpska društva i zajednice u Austriji, Nemačkoj, Americi, Kanadi, Australiji i po ostalim inostranim zemljama ako se ne asimiliraju u međuvremenu.
 
Srpski interes je da prihvatimo činjenicu da smo prodavali siptarima kuce, stanove i sa tim parama sirili Beograd, gde je sad cena kvadrata kao na Menhetnu,,

Какве везе трговина непокретностима има са државним границама?

Ти си неки присталица "крви и тла"?

Наш национални интерес је Резолуција 1244. Хелсиншки споразум о неповредивости граница у Европи. а Косово (и Метохија) је покрајина са високим степеном аутономије.
 
Možemo da nastavimo sa spiskom... ako je neko zainteresovan.

Stvari su mnogo gore čak i od navedenog.

Zbog razvoja događaja u poslednjih 120 godina budućnost sprskom narodu je svuda samo ne u Srbiji i to potvrđuje značajan pad stanovništva iz decenije u deceniju, problem i pokazatelj problema koje vlasti stalno skrivaju i guraju pod tepih.

Jedino što će od srpskog ostati za nekih 100 ili 150 godina to će možda biti srpska društva i zajednice u Austriji, Nemačkoj, Americi, Kanadi, Australiji i po ostalim inostranim zemljama ako se ne asimiliraju u međuvremenu.

Кад смо код пада броја становника, све наше комшије имају исти проблем, чак и израженији него што је у Србији. Хрватска се празни, Бугарска се празни, Румунија се празни, БиХ се празни Северна Македонија се празни, Албанија се празни, једино још Црна Гора одолева јер они не иду у Њемачку, већ у Београд.
 
Bio sam u Domu zdravlja, trebao sam da proverim da...dobro sad to nije ni vazno, i dok sam cekao poceo sam da pricam sa jednom babom, ona prica koje bolesti ima, kako je mala penzija, i Vucic i Kosovo, kaze ona - Zasto se Srbija vise ne zalaze za celo Kosovo, nego samo sa Zajednicu srpskih opstina, onda se neki deda javio - Svi ste mi vi pametniji od Vucica, ona bas se zakuvalo, rasprava, ja tebi, ti meni.....Onda je
doktorica izasla iz njene ordinacije, i sva nadrkana rekla - Ko ovde mitinguje ? Tu je nastao tajac.

U medijima pogotovo na Pinku i Hepiju Bokan, Misa Vacic, Maric...stalno pricaju da svi treba da budu jedinstveni oko srpskih nacionalnih interesa. Sta su srpski nacionalni interesi Zajednica srpskih opstina ili Kosovo i Metohija i rezolucija 1244 ?
Sada po njima ko je za Kosovo i Metohiju i rezoluciju 1244 taj je kao protiv nacionalnih interesa Srbije, a ko je za Zajedniciu srpskih opstina taj je kao za srpske nacionalne interese ?
:think: :eek:

Заједницa српских општина (црвено)

Pogledajte prilog 1255528

Pogledajte prilog 1255530

Кратко речено, Онај ко је за “Заједницу српских општина” је издајник а у највећем броју ипак нема појма. По мени национални интерес је да се покуша да се Косово врати у састав Србије (без звецкања а пре свега употребе оружја). Ако се у томе не успе да се призна реалност, заштити безбедност неалбанског становништва и културне баштине кроз споразуме и води про-активна политика у вези Косова у сарадњи са властима доле.
 

Back
Top