Јел' има неко да не зна где ми идемо, и који је национални курс Србије?

Idemo.....
:thumbdown:

To The Moon Gme GIF by Partiful

A nije bilo prekomerne sile u vreme Milosevica?

Ajde, pali bernanda i ostalu decu koja nisu bila ni rodjena tad.

Policija je u vreme Milosevica bila gora nego ikad.

Koja su zlodela Milosevica??? Jos pitaš?
Imaš obraza da pitaš?

не можеш да пљујеш колективно.

ја сам за време рата у хрватској па потом рата у босни провео три године, озрен илијаш у босни , дубровачко ратиште у хрватској.
у босну сам био у војску реп српске у јединици која је крварила гаће по озрену а потом по илијашу. то су најгора и најтежа два ратишта била у босни. озрен поготово јер је у опкружењу био са три стране од турака.

на косову сам био такође , у пограничном дјелу, ђаковица...

крварио гаће за овај народ и носим двије ране на себи. да би ме ти називао стоком.

за време милошевића у коамдању југослаивје завршном чину титоиста и њихових западних ктитора , ко год да је био на чеку србије био би под најгорим могућим санкцијама . ма како се он звао. опозицију су тада предводили издајници српског рода који су то и данас , чанак, драшковић , чеда прашак ....
све су у протестима чинили како су западни ментори трађили од њих. док је запад и исламске земље помагале паше и усташе , српски народ је помагала у нафти оружју и новцу србија њихова матица. нико други није .

нормалан човјек је тога свјестан.

слобо је исто титоиста који је увео санкције рс ради користи своје и договора са холбруком... потом је и косово потписао.

али нико не може оспорити чињеницу под каквим смо санкцијама притисцима били изложени док паше и усташе њихови коњушари нијесу.

све то зло ти и данас влада. ево на протестима када треба да дају подршку динку грухоњићу турчину који лаје и на српску дјецу у прве редове су скочили драшковић (који се данас залаже за санкције русији) чанак , мариника, пајтић, стефановић...

та полиција је ратовала 98 99 на косову и била кључни фактор док је војска била го ******...

Poslednja izmena od moderatora:
A što jak dinar?

Преживео сам историјску инфлацију и сећам се
увече дођем са посла, ставим под јастук хиљадарку
ујутру се пробудим, дигнем јастук
кад тамо пет стоја !

Ето зато.
Уједале ме змије, па се и гуштера плашим.
Не мислим да је тај страх неоправдан јер видим да најјаче и најпаметније државе света држе вредност својих валута
и те како !

Овде је можда место да објасним разлику између стабилног и клизајућег курса.
Стабилан курс одговара индивидуалцима, западњацима, људима који имају своју личну економију.

У свету инсеката, тзв социјалистичком свету,
сваки појединац гледа ствари глобално
шта се исплати друштвеној заједници,
тај појединац даје да му руше вредност новца јер је то добро за колектив,
он пристаје на клизајући курс ...

Радзуме ?

Можда је овде место да објасним и шта је новац ?
Новац је признаница на којој пише колико сам вредан.

Колико сам радио, или отимао па не био ухваћен, или наследио ...
Дакле та признаница је само папир, али оно што пише на њему нису само слова и бројеви
већ ја, моја слика !

На бољитак, да усвојимо најбоље и од истока и од запада. А да се више сврставамо уз Русе

Па то и радимо.
Наравно, времена су олујна, повијамо се ...

Што се Руса тиче, држимо их се где год су бољи од Запада.
Књижевност, енергенти, православље ...

Па то и радимо.
Наравно, времена су олујна, повијамо се ...

Што се Руса тиче, држимо их се где год су бољи од Запада.
Књижевност, енергенти, православље ...
Мислим да од запада усвајамо и добро и лоше, од истока ништа, а за сврставање - то је нејасно...

Нек се јави, па да се објаснимо !

Објаснићемо се на основу
- историје,
- устава,
- личних осећања
- и реалности на терену.

Znaš kako se pričao vic u ono vreme.

Vozi se Tito u otvorenoj limzini, pratnja, sve... i nailze na raskrsnicu sa dva puta dalje i pita šofer Tita kuda da skrenu

Strelica na levo piše Kapitalizam, Zapadni blok, Amerika itd.

Strelica za desno piše Socijalizam, Istočni blok, Sovjetski savez...

Tito odgovara šoferu: Daj žmigavac za desno, a skreni levo.

A šta bi ti i na koji način usvojio od Rusa, a da to već nije urađeno ?

A šta to Rusija nije usvojila od Amerike?

Na primer, kad je Srbija donela prvi ustav u modernoj istoriji, tzv. Sretenjski ustav kojim se hvalimo, napisao ga je Srbin iz Amerike po uzoru na američki ustav.

Rusko carstvo, ni Austrougarsko, ni Otomansko carstvo nisu imali ustav, a Srbija imala i to nepunih 50 godina posle američkog. Sve te 3 sile su pritisle Srbiju, onako timski, da ukine ustav. Naćerali nas da ukinemo ustav.

Danas, ostatci tih carevina, i Rusija i Turska.. pa i Srbija imaju Ustav.

Pominješ da ćeš da se objašnjavaš i na osnovu ustava, pa eto čisto retrospektive
, cela ideja Ustava dolazi iz Amerike kao najstarijeg premera ustavotvorne države... ono kao "We the people... for the people"

Преживео сам историјску инфлацију и сећам се
увече дођем са посла, ставим под јастук хиљадарку
ујутру се пробудим, дигнем јастук
кад тамо пет стоја !

Ето зато.
Уједале ме змије, па се и гуштера плашим.
Не мислим да је тај страх неоправдан јер видим да најјаче и најпаметније државе света држе вредност својих валута
и те како !

Овде је можда место да објасним разлику између стабилног и клизајућег курса.
Стабилан курс одговара индивидуалцима, западњацима, људима који имају своју личну економију.

У свету инсеката, тзв социјалистичком свету,
сваки појединац гледа ствари глобално
шта се исплати друштвеној заједници,
тај појединац даје да му руше вредност новца јер је то добро за колектив,
он пристаје на клизајући курс ...

Радзуме ?

Можда је овде место да објасним и шта је новац ?
Новац је признаница на којој пише колико сам вредан.

Колико сам радио, или отимао па не био ухваћен, или наследио ...
Дакле та признаница је само папир, али оно што пише на њему нису само слова и бројеви
већ ја, моја слика !
Pa mi i sada imamo stabilan kurs dinara već godinama, a dosta ozbiljnu inflaciju. Nije to isto. Stabilan kurs nije uticao na smanjnje inflacije. Nerealan kurs dinara ide na ruku uvoznicima, dok pravi medveđu uslugu izvoznicima. Misli o tome

Pa mi i sada imamo stabilan kurs dinara već godinama, a dosta ozbiljnu inflaciju. Nije to isto. Stabilan kurs nije uticao na smanjnje inflacije. Nerealan kurs dinara ide na ruku uvoznicima, dok pravi medveđu uslugu izvoznicima. Misli o tome

Moraš pobeći iz brige o uvoznicima i izvoznicima. Boli te q rac. Misli o sebi i o tome da ti priznanica sa tvojom slikom ne propada, da ti zli insekti ne žvrljaju po njoj, ne crtaju brkove, ne kopaju oči i ne docrtavaju kitu koju pušiš.

Radzume ?

Što se tiče inflacije, nje nema, već stvari poskupljuju jer ih je teže napraviti, nabaviti itd. Itd...

Нек се јави, па да се објаснимо !

Објаснићемо се на основу
- историје,
- устава,
- личних осећања
- и реалности на терену.
Samo prošlost, koja se ne može izmeniti.

I kleptokratija, to su smerovi.

Back