Šta je psihološka 'normalnost'?

Pa rade ali kako? Na muku i na silu ako su zaista organski depresivni.
Zavisne ličnosti mogu da vole, ajde ali to je više "kačenje" nego ljubav

Pa ne bih rekao. Imao sam davno devojku koja je jedna od ljudi sa najvise empatije i ljubavi prema drugima. Kasnije sam saznao da joj je postavljen dijagnoza pasivno zavisnog poremecaja licnosti (sto je i razlog zasto nam veza nije uspela).
 
Pa ne bih rekao. Imao sam davno devojku koja je jedna od ljudi sa najvise empatije i ljubavi prema drugima. Kasnije sam saznao da joj je postavljen dijagnoza pasivno zavisnog poremecaja licnosti (sto je i razlog zasto nam veza nije uspela).
Niko ne osporava empatiju kod njih. A ni ljubav - ali kače se za partnera, "clingy" partnerstvo plus
strah od realnog ili zamišljenog odbacivanja.

Zbog čega vam veza nije uspela?
 
Niko ne osporava empatiju kod njih. A ni ljubav - ali kače se za partnera, "clingy" partnerstvo plus
strah od realnog ili zamišljenog odbacivanja.
Pa rekla si da ne mogu da vole osobe sa poremecajem licnosti. Ja tvrdim da to nije tako iskljucivo.
Zbog čega vam veza nije uspela?
Zbog cega i svaka veza ne uspe - ne razvije se u smeru u kojem treba, ili dodje do tacke gde nam vise nije lepo jedno sa drugim.

P.S. Nije dovoljno da neko bude lep i dobar da bi veza uspela.
 
Pa rekla si da ne mogu da vole osobe sa poremecajem licnosti. Ja tvrdim da to nije tako iskljucivo.

Zbog cega i svaka veza ne uspe - ne razvije se u smeru u kojem treba, ili dodje do tacke gde nam vise nije lepo jedno sa drugim.

P.S. Nije dovoljno da neko bude lep i dobar da bi veza uspela.
Sad pišeš jedno, sad drugo kao razlog
 
Možda je malo kliše tema, ali razmišljam da, neko, da kažem, prelivanje duha, sjaj lucidnosti, tako neke osobine, po sumnjivim psihološkim aršinima, vrlo lako mogu da se okvalifikuju kao nešto loše, narcizam, vrsta ludila, ili tako nešto negativno. Ne znam, meni lično se ne dopada mnogo toga u toj priči, ali ono, deluje mi da se teži osrednjosti u čemu god, i psihologija to zove normalnost. Šta je psihološka 'normalnost', osim činjenice da se nikad nisi obratio psihologu, ili psihijatru?
Нормалност ти је кад се мењаш и разведраваш бар мало... Људска Нормалност је динамичка, а не статичка ко математичка
 
To je mislim Frojd
Није... Вероватно новоменаџерски психолози, фројд је био опседнут сполношћу и нарцисоиднишћу која је прати, док менаџерија гаји култ бизниса због профита...

Мораш у духовни антикалуп, а не психо калупе
 
Poslednja izmena:
Није... Вероватно новоменаџерски психолози, фрој је био опседнут сполношћу и нарцисоиднишћу који је прати, док менаџерија гаји култ бизниса због профита...

Мораш у духовни антикалуп, а не психо калупе
Jeste Frojd.
Američka psihijatrija preuzela pa još i suzila -
"možeš da radiš, da ideš na posao?
Odlično, zdrav si! "
😐
 
Jeste Frojd.
Američka psihijatrija preuzela pa još i suzila -
"možeš da radiš, da ideš na posao?
Odlično, zdrav si! "
😐
Слабо познајете менаџерске психологочарске деривате тј мотивационе теорије које су данас у новом руху- корпоративне културе тј. Вере и мерила богатих и преситих америчких сањара..
 
Слабо познајете менаџерске психологочарске деривате тј мотивационе теорије које су данас у новом руху- корпоративне културе тј. Вере и мерила богатих и преситих америчких сањара..
ne ,oni su samo usmereni na ovde i sada
zato forsiraju kognitivno-bihejvioralno" lečenje"
da ja tebe naučim kako da ne dobiješ napad panike kad te šef maltretira


kognitivno da te sredim da bi ti promenio ponašanje ,koje će biti usklađenije sa strukturom

(meni je to odvratno)
 
ne ,oni su samo usmereni na ovde i sada
zato forsiraju kognitivno-bihejvioralno" lečenje"
da ja tebe naučim kako da ne dobiješ napad panike kad te šef maltretira


kognitivno da te sredim da bi ti promenio ponašanje ,koje će biti usklađenije sa strukturom

(meni je to odvratno)
То је амерички протестантски спин мобинга и заједљивост егоманијака на положају, менаџерски оријентисан..

Али базично, бихевиоризам је тотално православан и почива на темељу милосрђа, а не на толеранцији мобинга због идеала компаније...

Павловљеви огледи су психолошки основ бихевиоризма... Духовна подлога Павлову била је духовна школа манастира Оптина Пустиња... Чак је и добио благослов старца Амвросија да постави ту психологију као соци норму међусарадње...

То што су Амери то спиновали задњих деценија не говори и о базичној исправној идеји, која и јесте допринела ефикасности корпоративизма због сличности са оригиналом
 
Možda je malo kliše tema, ali razmišljam da, neko, da kažem, prelivanje duha, sjaj lucidnosti, tako neke osobine, po sumnjivim psihološkim aršinima, vrlo lako mogu da se okvalifikuju kao nešto loše, narcizam, vrsta ludila, ili tako nešto negativno. Ne znam, meni lično se ne dopada mnogo toga u toj priči, ali ono, deluje mi da se teži osrednjosti u čemu god, i psihologija to zove normalnost. Šta je psihološka 'normalnost', osim činjenice da se nikad nisi obratio psihologu, ili psihijatru?
Психолошка нормалност...никад чуо..
можда зато што...не постоји...
 
Jeste.
Valjda sam puno videla žrtava neadekvatne ljubavi. Previše..
Неадекватна љубав је од превеликих очекивања... Зато само према Богу љубав не доживљава смрзавање, људи су и сами љубавни просјаци, док не почну бар мало да личе и вреднују ко Бог
 

Back
Top