Sta da radim...?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dovla

Elita
Poruka
16.571
@the ona
Najbolje je da te posavetuje neka devojka koja je prosla kroz to (kojih vidim da ima dosta) a ja cu dodati samo da nikad ne dozvoli sebi da kazes "ima vremena" budi brza u tim promenama (ovo je citat iz licnog iskustva... :-))

zmaj013

Primećen član
Poruka
652
Tebi lutko treba psihoterapeut, to ti je slucaj za psihijatriju.... Imas nesto sto se zove kriza identiteta..... A ako psihic ne pomogne raspitaj se o redu voznji vozova i pravac na prugu......

inspirion

Iskusan
Poruka
5.667
the_ona:
pre nego sto pocnete da me prozivate zbog godina,barem procitajte sta imam da vam kazem...Ne morate da odgovorite...
Kazu mi da previse trazim od sebe...Da mnogo dajem,a malo uzimam...Da imam mnogo nisko misljenje o sebi,malo samopouzdanja...I da to nije dobro za mene...Kazu mi da sam veoma pametna za svoje godine,i da se razlikujem od mojih vrsnjaka,i da sam prosla kroz nesto sto nisam trebala,ali da me je to ojacalo...Kazu mi i da sam veoma postena osoba,da je dobro sto prvo sudim sebi a zatim drugima...Za Novu Godine,dosla je bratovljeva devojka,i ne znam kako smo dosle na tu temu da ja imam prenisko misljenje o sebi,svom izgledu i svojim mogucnostima,tj.pamecu...I rekla je a bi bilo bolje kada bi se lepo osecala u svojoj kozi,i onda bi drugi imali jos lepsu sliku o meni...Rekla sam joj da cu morati mnogo da se potrudim da promenim moje misljenje,jer sam poverovala ljudima kada su govorili lose o meni,iako sam ja znala,negde u dubini duse,da te njihove optuzbe nisu istinite,sve jedno sam im poverovala...

Pa,mene zanima vase misljenje.Sta da radim?Na koji nacin da ucinim da se bolje osecam u svojoj kozi?I da li treba da promenim moje vidjenje sebe,barem da pokusam?

E,sada kada ste procitali ovo,mozete da me prozivati...
nađi lepog dečka, punišića i nek ti tvoje drugarice fufe zavide na njemu

inspirion

Iskusan
Poruka
5.667
frozen1982.:
Pazi,vecina ljudi se ponasa po principu odeljenja u osnovnoj il srednjoj skoli.Imas 1-2 najvece budale koji misle da su kul jer dobacuju profesorima,90% glupaka koji im se smeju i 10% izolovanih koje vecina ne prihvata jer ne povladjuju uvlacenjem budalama.S godinama se to menja jer ljudi licemerjem skrivaju surovu prirodu koju pokazuju otvreno kao deca,ali u osnovi jednacina ostaje ista.Ne dozvoli da ti hladnoca preraste u naviku jer posle neces znati kako da se vezes i da hoces-veruj mi.Jbte.ne mogu da verujem da imas kolko,13-14 godina, :lol: :lol: ovo mislim u najpozitivnijem smislu.Ja tad nisam znao gde mi dupe a gde glava a kamoli ovako razmisljao. :lol: :lol: :lol: Ti si NORMALNA,vecina ljudi,nazalost jesu BUDALE.Trazi i valjda ces naci par iskrenih prijatelja.Zelim ti sve najbolje. :grin:
P.S.@Banshee,za sliku:"Sad se vidi sad se zna ko se kome dopada"...mene nesto na tu pesmu asociralo... 8)

A ti izolovani su najveći gubitnici.
Samo nemoj biti izolovana.
od života se ne beži..........

BlackDragon

Zainteresovan član
Poruka
221
the_ona:
pre nego sto pocnete da me prozivate zbog godina,barem procitajte sta imam da vam kazem...Ne morate da odgovorite...
Kazu mi da previse trazim od sebe...Da mnogo dajem,a malo uzimam...Da imam mnogo nisko misljenje o sebi,malo samopouzdanja...I da to nije dobro za mene...Kazu mi da sam veoma pametna za svoje godine,i da se razlikujem od mojih vrsnjaka,i da sam prosla kroz nesto sto nisam trebala,ali da me je to ojacalo...Kazu mi i da sam veoma postena osoba,da je dobro sto prvo sudim sebi a zatim drugima...Za Novu Godine,dosla je bratovljeva devojka,i ne znam kako smo dosle na tu temu da ja imam prenisko misljenje o sebi,svom izgledu i svojim mogucnostima,tj.pamecu...I rekla je a bi bilo bolje kada bi se lepo osecala u svojoj kozi,i onda bi drugi imali jos lepsu sliku o meni...Rekla sam joj da cu morati mnogo da se potrudim da promenim moje misljenje,jer sam poverovala ljudima kada su govorili lose o meni,iako sam ja znala,negde u dubini duse,da te njihove optuzbe nisu istinite,sve jedno sam im poverovala...

Pa,mene zanima vase misljenje.Sta da radim?Na koji nacin da ucinim da se bolje osecam u svojoj kozi?I da li treba da promenim moje vidjenje sebe,barem da pokusam?

E,sada kada ste procitali ovo,mozete da me prozivati...

Vidim da si u problemima tolikim da ti cak ni tvoje godine ne mogu biti opravdanje za njih.I ne bi ti da resis takve probleme pomogao ni neki tamo najiskusniji prijatelj koji je prosao kroz sve to... Zato bi ti najbolje bilo da odes kod psihijatra, on ce da ti prepise adekvatnu terapiju...Ako to ne uradis, samo ces bezveze smarati ljude oko sebe svojim kukanjem i upasti u jos goru psihicku krizu i probleme...

the_ona

Zainteresovan član
Poruka
211
frozen1982.:
Pazi,vecina ljudi se ponasa po principu odeljenja u osnovnoj il srednjoj skoli.Imas 1-2 najvece budale koji misle da su kul jer dobacuju profesorima,90% glupaka koji im se smeju i 10% izolovanih koje vecina ne prihvata jer ne povladjuju uvlacenjem budalama.S godinama se to menja jer ljudi licemerjem skrivaju surovu prirodu koju pokazuju otvreno kao deca,ali u osnovi jednacina ostaje ista.Ne dozvoli da ti hladnoca preraste u naviku jer posle neces znati kako da se vezes i da hoces-veruj mi.Jbte.ne mogu da verujem da imas kolko,13-14 godina, :lol: :lol: ovo mislim u najpozitivnijem smislu.Ja tad nisam znao gde mi dupe a gde glava a kamoli ovako razmisljao. :lol: :lol: :lol: Ti si NORMALNA,vecina ljudi,nazalost jesu BUDALE.Trazi i valjda ces naci par iskrenih prijatelja.Zelim ti sve najbolje. :grin:
P.S.@Banshee,za sliku:"Sad se vidi sad se zna ko se kome dopada"...mene nesto na tu pesmu asociralo... 8)

hvala...Za sada,jedina osoba za koju znam da mogu da racunam na nju,jeste moj brat,ali i dalje,to nije to...Ma u ostalom,videcemo.Mozda nadjem nekog pravog prijatelja...Dovoljan ce mi biti jed,samo da je vredan....

the_ona

Zainteresovan član
Poruka
211
BlackDragon:
Vidim da si u problemima tolikim da ti cak ni tvoje godine ne mogu biti opravdanje za njih.I ne bi ti da resis takve probleme pomogao ni neki tamo najiskusniji prijatelj koji je prosao kroz sve to... Zato bi ti najbolje bilo da odes kod psihijatra, on ce da ti prepise adekvatnu terapiju...Ako to ne uradis, samo ces bezveze smarati ljude oko sebe svojim kukanjem i upasti u jos goru psihicku krizu i probleme...

Pokusavala sam ja da nagovorim matorce da me odvedu kod psihijatra,ali uzalud...Jer su trazili razlog,zasto bi ja trebala ici kod psihijatra...Kako vec to ide:,,Imas 13 godina,sta ce tebi psihijatar!'',takve sam odgovore dobijala...
Posto sam prosla,kako kaze psiholog u mojoj skoli:,,I sito i reseto'',za svoje godine,uspecu da se izvucem i iz ovog sranja...
Uglavnom hvala...

the_ona

Zainteresovan član
Poruka
211
inspirion:
Najgore što može da uradi jeste da sluša vršnjake sa istim problemom.

moje vrsnjakinje...mmmm......stvarno nisam jedna od onih koja ogovara svaku ribu koja prodje...Time se moje vrsnjakinje bave....Tako da...Kada bi bila barem jedna da imam kolko tolko slican problem,bilo bi mi donekle lakse....

the_ona

Zainteresovan član
Poruka
211
inspirion:
A ti izolovani su najveći gubitnici.
Samo nemoj biti izolovana.
od života se ne beži..........

Znam,to sam odavno ukapirala...Nikada nisam bezala od svojih problema,jer bi to onda dovelo do jos veceg problema...A da bi bilo kakav problem resila,prvo moram da nadjem izvoriste tog problema....

the_ona

Zainteresovan član
Poruka
211
DaNa_Pa:
Imala sam i ja isti problem neko vreme, pa sam samo sedela kod kuce i qukala ali sada me bash boli uvo i kako izgledam i sve ostalo. Bitno mi je da imam drushtvo koje je ok i koje me ne vredja jer ni oni nisu nishta bolji od mene. I uopshte zashto bi se druzila sa ljudima koji misle da su bolji od ostalih? Samo ti spushtaju samopouzdanje bespotrebno.

Da...Meni nije ni vazno kako ja izgledam,mislim,nije mi vazno tudje misljenje...Samo,problem je sto imam takvo misljenje o sebi,jer su mi ostali,kada sam bila mala,govorili stvarno lose stvrai o meni...I valjda sam ja to prisvojila...

the_ona

Zainteresovan član
Poruka
211
dadimar:
Ne znam sta da ti kazem :| Ne misli lose o sebi......Imaj malo vise samo-pouzdanjaaaa ;)
***** druge......

Bi ja da promenima svoje misljenje,ali ce to teze ici...Vidis,kada ti neko nekih sest ili sedam godina govori kako si niko i nista,pocinjes i sam da verujes u to,pogotovo ja,kada sam tada imala,koliko..Nekih 10,11 godina,ako sada imam 13-14...Tek sam pre nekih 3,4 godine ukapirala da ja treba da mislim svojom glavom...I da ipak i imam pravo da se bunim...
Imam veoma cudna razmisljanja...Ali i dalje...Smatram sebe drugacijom od ostalih...Zato sam i postavila ovu temu,jer mi trebaju tudja misljenja....
Do pre tih nekih 3-4 godine,smatrala sam da je tudje misljenje vaznije od mog.....Sada je to drugacije...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.